Згідно з медичною реформою ті медичні послуги первинної ланки, за які тернополянам доводилось платити, будуть повністю безкоштовні. Тепер лікарям не потрібно жебракувати, оскільки кошти на медикаменти, бинти та різні засоби компенсовуватиме держава, кажуть у міськраді.
Згідно з нововведеннями в медичній галузі, щоб отримати медичні послуги первинної ланки безкоштовно, потрібно обрати лікаря і підписати з ним угоду. Зробити це закликають тернополян до 1 липня.
Начальник відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення тернопільської міської ради Ростислав Левчук зазначає, що до впровадження медичної реформи тернопільські заклади охорони здоров’я, готові.
- Новий закон гарантує державою обов'язковий перелік медичних послуг, за які, відверто кажучи, зараз наші пацієнти платять, - каже Ростислав Левчук. - Сьогодні ні пацієнтів, ні лікарів стан охорони здоров'я у Тернополі не влаштовує. Бо лікарів поставили в таке жалюгідне становище, коли вони або мають жебракувати, або виступати в ролі рекетирів-вимагачів, оскільки наразі держава компенсовує лише 20% вартості послуг. Тепер за послуги первинної ланки повністю буде платити держава . В силу вступає первинна медична допомога, всі види обстежень за направленням сімейного лікаря будуть повністю безкоштовними.
З липня 2018 року у Тернополі будуть безкоштовними такі напрямки:
Безкоштовну допомогу можна буде отримати лише за умови, якщо у пацієнта з лікарем буде підписаний договір.
Читайте також: В травмпункті лікування для тернополян буде повністю безкоштовним
- Бажано укласти угоду до 1 липня, щоб ми бачили скільки в нас є пацієнтів, і щоб потім не було великого напливу людей, - каже головний лікар міського закладу «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Микола Медвідь. - Хочу запевнити, що без допомоги в перехідний період ніхто не залишиться. Але хто не встигне укласти угоду до нового року, то з 1 січня 2019 року оплачуватиме послуги первинної медичної допомоги самостійно. Розпочнеться укладання декларацій та угод на надання первинної медичної допомоги з квітня. До цього чаму треба визначитися з сімейним лікарем чи дільничним терапевтом або педіатром.
Договори з сімейними лікарями може підписувати уся сім’я, або кожен член сім’ї окремо з різними лікарями.
- Тернопіль - це одне з небагатьох міст, яке після реформи зберегло педіатричну службу, - каже заступник начальника міського відділу охорони здоров'я Ольга Ярмоленко. - Якщо у сім'ї є діти, то можна обирати чи всі лікуватимуться в одного лікаря з відповідним кваліфікаційним рівнем. Але на мою думку найкраще, коли діти будуть лікуватися все ж у педіатрів.
Не потрібно одразу йти шукати найкращого лікаря, а для початку укласти угоду в свого дільничного терапевта, закликає тернополян Ростислав Левчук. Договір є довгостроковим, але змінити лікаря можна в будь який момент і з будь-яких причин.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 12 від 19 березня 2025
Читати номер
Vasily Sheremenda
Anonymous
Цьвєк
бурундук reply Цьвєк
David Starr