З 1 серпня аптекам заборонено продавати антибіотики без рецепта: які зміни чекають українців

З 1 серпня антибіотики в аптеках відпускатимуть за електронним рецептом.
Як повідомляють в Міністерстві охорони здоров'я, таке рішення прийнято, аби контролювати нецільове використання препаратів.
Ввести електронний рецепт на антибіотики МОЗ планувало з 1 квітня 2022 року. Але через воєнні дії рішення перенесли. З 1 серпня до кінця року триватиме перехідний період запровадження Е-рецепту на антибіотики, про це повідомив голова комітету ВРУ з питань здоров'я нації Михайло Радуцький з посиланням на МОЗ.
Як отримати антибіотики у перехідний період?
Потрібно звернутись до свого сімейного лікаря або до будь-якого іншого у медичному закладі, отримати електронний рецепт на діючу речовину та забрати ліки в аптеці. Пацієнт обов’язково має бути зареєстрований в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ). Якщо ви не зареєстровані, то зробити це теж можна у лікаря.
Винятки становлять медичні заклади, які знаходяться на лінії фронту, у зоні бойових дій та на тимчасово окупованих територіях. В таких лікарнях лікар випише на антибіотики паперовий рецепт.
На найближчий час МОЗ запланувало декілька нарад для обговорення роботи за електронним рецептом, в тому числі з аптечними мережами.
Читайте також: Як правильно вживати антибіотики. Зібрали корисні поради, які врятують ваше здоров'я
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
То може воно й добре, бо якось була на консультації терапевта у Медікомі (до речі досить відома київська клініка - https://medikom.ua/terapiya-kiev/ ), так от лікар як раз був о розпачі - проходять пацієнти з ускладненнями, бо намагаються лікуватися самостійно. Самі собі призначають антибіотики, бо зараз інформації багато у Інтернеті та й практично усі ліки у вільному продажу, у тому числі і антибіотики. А потім біда виходить.
То може воно й добре, бо якось була на консультації терапевта у Медікомі (до речі досить відома київська клініка - https://medikom.ua/terapiya-kiev/), так от лікар як раз був о розпачі - проходять пацієнти з ускладненнями, бо намагаються лікуватися самостійно. Самі собі призначають антибіотики, бо зараз інформації багато у Інтернеті та й практично усі ліки у вільному продажу, у тому числі і антибіотики. А потім біда виходить.