Понад сотня працівників жіночих консультацій №1 та №2 можуть поповнити ряди безробітних. Таку інформацію активно обговорюють в соцмережах, апелюючи до наказу очільника другої міської лікарні про зміни в штатному розписі. У самому медзакладі кажуть, що поки що нікого не звільняють.
Мовляв, мова іде наразі про реструктуризацію та попередження працівників, як того вимагає закон. А скільки саме згодом залишиться без роботи, невідомо.
- Кажуть, на біржі праці планується поповнення - близько сотні лікарів, акушерок та санітарок з ТМКЛ 2, - пишуть у “Фейсбуці” тернополяни. - СВ вирішив, що не прибуткова це справа - народжувати. Ще й зарплату платити треба. Коротше, з березня в тренді роди на дому.
На підтвердження інформації про зміни у жіночих консультацій тернополяни також розмістили фото наказу очільника комунального неприбуткового підприємства “Тернопільська комунальна міська лікарня №2 ” Віктора Кміти від 12 січня цього року про зміни у штатному розписі. У ньому керівників жіночих консультацій №1, розташованій на Замковій, 10 та №2, розташованій на Купчинського,14 перинатального центру ІІ рівня зобов’язують переглянути доцільність кількості дільниць, які наразі діють та створити дільниці у відповідності до фактичної кількості обслуговування населення.
Прийдешні зміни у наказі пояснюють зменшенням міського населення фертильного віку (репродуктивного - прим. ред.) та необхідністю ефективного використання медкадрів у жіночих консультаціях. Проект розрахунку кількості дільниць із відповідними змінами завідувачі обох жіночих консультацій, відповідно до наказу, мають подати на затвердження до 10 березня 2018. До тієї ж дати головний бухгалтер медзакладу повинен подати проект штатного розпису жіночих консультацій.
На можливе скорочення працівників жіночих консультацій тернополяни відреагували у ФБ традиційно по-різному. Комусь шкода фахівців, що можуть залишитись без роботи, а комусь і ні - мовляв, з таким халатним відношенням як є, хай скорочують. Самі ж працівники очевидно, що знають про грядущі зміни - про їх ознайомлення йшлось в тому ж наказі від 12 січня, утім від коментарів утримуються. Окрім того, про зміни їх, за нашою інформацією, повідомили на п’ятихвилинці.
А ще, як йдеться в останньому пункті наказу, медзаклад мав подати повідомлення до Тернопільського міськрайонного центру зайнятості про можливе вивільнення працівників. Чи вже поінформовані про можливих “клієнтів” у центрі зайнятості, перепитали й ми.
- Повідомлення про заплановане вивільнення надійшло 12 січня 2018 року, - кажуть тут. - Загалом йдеться про 146 працівників: 41 лікар-акушер, один ендоскопіст, два стоматологи, три терапевти, дев’ять лікарів УЗД, 50 акушерів, дві сестри-господині та ін.
Чи будуть насправді усі ці люди звільнені, кажуть у центрі зайнятості, невідомо, адже, відповідно до законодавства, за два місяці роботодавець повинен подати у службу зайнятості звіт за формою 4-ПН "Інформація про заплановане масове вивільнення працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці". А за цей час він повинен визначитись, чи насправді буде вивільняти кадри.
Прокоментувати ситуацію із масовим звільненням ми попросили й очільника медзакладу Віктора Кміту. Він заявив, що поки що нікого не звільняє.
- Я їх (працівників - прим. ред.) попередив про те, що буде реструктуризація, - каже він. - А вони вже видумують невідомо що. Я їм все роз’яснив. На сьогодні не стоїть питання про звільнення, а про реструктуризацію. Хай краще читають про те, що міністр охорони здоров’я каже про оптимізацію, про те, що медгалузі спеціально не доплачують, аби вона оптимізувалась.
На сьогодні у Тернополі, за його словами, фахівці перераховують кількість жінок. Бо, можливо, стільки жіночих консультацій як є, не треба. Можливо, вистачить і однієї. Але поки що такої інформації не мають.
- Гроші то на вітер не можна викидати, ви що не погоджуєтесь? - каже Віктор Кміта. -Тому поки про вивільнення не йдеться, але я їх попередив так, як того вимагає закон. Я не знаю, скільки в нас жінок, а ставки розраховані на кількість жіночого населення. Я на п’ятихвилинці лікарській пояснив все. Вони хочуть обговорювати, то нехай собі обговорюють. То їхнє право. Мало того, хто хотів, то слухав, а хто не прийшов на п’ятихвилинку, то тепер собі придумує.
Що таке “реструктуризація” і як вона має проходити в жіночих консультаціях міста, ми запитали у відділі охорони здоров’я. Тут порадили звернутись до словника економічних термінів.
- Ви хочете, щоб я прокоментував питання, яке зараз не розглядається, - каже начальник відділу охорони здоров’я міськради Ростислав Левчук. - Ще комунальні підприємства не затвердили фінансовий план. То про які зміни чи реструктуризацію може іти мова? Будь-які рішення приймаються після того, як буде захищений фінансовий план. Для чого попередньо говорити про те, що буде, якщо ще невідомо нічого.
Чи обслуговуватимуть вагітних, у зв’язку із реорганізацією консультацій, сімейні лікарі
КОМЕНТАР:
Наскільки я розумію, про передачу зараз нам вагітних мова не ведеться. Те, що стосується вагітних жінок, дітей, станом на сьогодні як було, так і залишається. Чекаємо нормативних документів, які в рамках реформування має бути багато різних, які, може, щось змінять. Але ми вже маємо підозру про те, що може змінитись і мови про те, щоби нам в місті Тернополі передавали вагітних, поки що нема. Ми під час реорганізації, коли переходили на статус підприємства, також попереджали усіх своїх працівників про реорганізацію із можливим вивільненням – це юридична процедура.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер