Міська влада повинна працювати над покращенням життя громади, проте інколи її дії тернополянам видаються погіршенням. Так, зокрема, можна сказати про переселення Центру надання адміністративних послуг (далі ЦНАП – прим. ред.) на вул. Острозького, у приміщення поліклініки.
З одного боку, міські чиновники пішли назустріч тим громадянам, які звертаються в мерію за тією чи іншою послугою або документами. З іншого боку, вони відверто знехтували комфортом тернополян-пацієнтів.
ЦНАП, нагадаємо, переселили в приміщення поліклінічного відділення лікарні швидкої допомоги. Раніше, з меншою кількістю послуг, його функції виконував "Єдиний дозвільний центр", що працював на бульв. Т. Шевченка, 1. Центру віддали 513 кв. м. Поліклінічні ж кабінети та реєстратуру переселили.
- Я молодий, і мені неважко ходити по тих муках, - каже тернополянин Олексій Смеречинський. - Але старших шкода. Чому вирішили саме поліклініку бомбити, я так і не зрозумів. Який там центр послуг? Там – ні заїзду, ні парковки. Натомість всіляким сумнівним організаціям пороздавали сотні метрів на бульв. Т. Шевченка. Може, для продажу тримають? Натомість зробили дозвільний Центр у поліклініці, а хворі хай тиснуться на купі. Не думаю, що мер і заступники так само, як прості смертні, вистоюють у чергах. Якби вони бачили бардак, допотопне обладнання, старі меблі, робили б по-іншому.
Іншої думки дотримується тернополянин Сергій, якого ми зустріли біля входу в Центр. Чоловік - підприємець і часто звертається туди.
- Тепер стало набагато зручніше, - каже тернополянин. - Великих черг немає, працівники адекватні. Ремонт зробили всередині. Добре, що усе вкупі. Час економиться.
"У центрі надання адміністративних послуг працює 15 осіб..., які забезпечують шестиденний робочий тиждень без обідьої перерви... У 2014 році кількість послуг, що надаються через ЦНАП збільшилися з 78 до 96 (перелік послуг за посиланням www.rada.te.ua/tsnap/ – прим. ред.) У центрі з квітня 2014 року надаються безкоштовні юридичні консультації, здійснюють прийом керівники виконавчих органів ради, послуги яких надаються через ЦНАП, а також видаються копії рішень виконавчого комітету та міської ради".
Краще на ініціативу мерії дивитися через призму цифр, які ми зібрали та звели в графіку. Дані дивують, адже, приміром, поліклініці, яка обслуговує в шість разів більше тернополян, аніж центр адмінпослуг, та в якій працюють удесятеро більше працівників, залишили площу лише в 2,5 раза більшу, аніж у ЦНАП. Ще гірша ситуація — з амбулаторією загальної практики-сімейної медицини, яка підпорядковується центру первинної медико-санітарної допомоги. Там обслуговують увосьмеро більше пацієнтів, аніж відвідувачів у ЦНАП, але користуються вони площою лише вдвічі з лишком більшою, аніж адміністратори. Покращення – це однозначно добре. Але ж не ціною погіршення. Варто сказати й про те, що будинок на вул. Острозького, окрім згаданих організації, ділять ще й інші користувачі (див. графіку).
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 18 від 30 квітня 2025
Читати номер