Жінкам 87 та 80 років. Вони вакцинувалися ще наприкінці березня. Щоб розповісти, що щеплення не таке страшне, як про нього кажуть, вони прийшли в другу міську комунальну лікарню на зустріч із журналістом «20 хвилин».
– Спочатку вагалася, бо знайомі говорили: «Не роби дурниць, у твоєму віці це небезпечно». Але діти підтримали і наполягли на тому, щоб я вакцинувалася, – розповідає тернополянка Раїса Дрозд.
Пані Раїсі 87 років. Вакцинувалася від COVID-19 30 березня.
– Коли сімейна лікарка подзвонила і сказала, що вже підійшла моя черга вакцинуватися, я не вагалася. Розуміла, що це потрібно не тільки заради себе, але й заради дітей та внуків, – каже співрозмовниця.
Жінка живе сама, але в Тернополі проживає її син. Він і привіз її в міську лікарню №2.
Вакцинувалася вранці, людей в кабінет запрошували по одному, решта чекали у коридорі в масках та з дотриманням дистанції, запевняє тернополянка.
– Після вакцинації почувала себе добре. Температури не було, але на другий та третій дні була дещо втомлена, більше відпочивала, – каже жінка. – Вже наприкінці третього дня самопочуття покращилося.
Коли Раїса Дрозд розповіла своїм знайомим, що вакцинувалася, дехто навіть змінив щодо цього думку.
– Я їм радила і досі раджу вакцинуватися, якщо вони хочуть вберегти здоров’я своїх дітей, внуків та й своє. А по-іншому коронавірус не подолати. Ледь не щодня чую, що від ковіду померла якась зірка, відома особа, а скільки простих людей помирає щодня. Від цього ніхто не застрахований, – наголошує пані Раїса.
А от 80-річна Зиновія Скорбач ні секунди не вагалася, чи варто вакцинуватися. Для себе вирішила одразу, якщо буде можливість, зробить щеплення від COVID-19.
– Вакцинувалася 25 березня. Перед тим до мене подзвонила сімейна лікарка, сказала, що розпочалася друга хвиля вакцинації, куди входять і старші люди від 80 років, – каже пані Зиновія. – Цей дзвінок став доленосним, адже мені лікарка сказала, що я можу прийти. Не приховую, була дуже задоволена та щаслива.
Тернополянка розповіла, що постійно цікавиться новинами, а відколи розпочалася пандемія, читає їх з цікавістю та острахом.
Жінка живе сама і боїться захворіти на коронавірус, адже дітям доведеться доглядати за нею щодня, і вона не хоче заразити ще й їх.
– У нас щодня помирають люди. Ми маємо дві війни: на Сході, де гине квіт нації, і війна з коронавірусом, тут в небезпеці старші люди. У наших руках – покласти край обом війнам. Тому я не сумнівалася, чи потрібна вакцинація.
У день вакцинації жінка чекала своєї черги як і всі, на коридорі. Каже, що всі чекали в масках і на відстані, а в кабінет людей запрошували по одному.
Після щеплення самопочуття в жінки не погіршилося, ба більше, вона стала себе ліпше почувати.
– Питалася в медсестер: «А мене точно вакцинували»? Не вірила, що щеплення буде таким непомітним. Почувала себе чудово, як і зараз.
Зиновія Скорбач зізнається, що хвилюється хіба за те, як пройде друге щеплення, адже не хотіла б змінювати вакцину. Знайомі жінки також планують записатися на вакцинацію.
Як проходить процедура щеплення старших людей, ми запитали і у медиків.
– В Україні триває другий етап проведення вакцинації від коронавірусу. До нього ввійшла і категорія людей старшого віку.
Охочих вакцинуватися більше, аніж на початку березня, оскільки люди вже знають багато чого навіть на прикладі своїх знайомих. Старші люди ставляться з настороженістю щодо щеплення. У телефонному режимі ми їх заспокоюємо та переконуємо, що це безпечно і вкрай важливо для них.
Є певні години, на які ми їх запрошуємо прийти, аби щепитися. У кабінет заходятьо по одному, вакцинуємо, а потім ще 30 хвилин спостерігаємо за їх самопочуттям. Якщо все добре, відправляємо додому.
А ви вже вакцинувалися від коронавірусу? Пишіть в коментарях.
Читайте також:
Як і де вакцинують тернополян старших за 60 та до кого можуть приїхати додому
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер