У своєму дебютному соціальному детективі «Тенета» кременчанин Віктор Янкевич розкриває небезпечні сторони віртуального світу й показує шляхи порозуміння між поколіннями.
Соціальний детектив «Тенета» – перша книга прозаїка-дебютанта з Кременця Віктора Янкевича. Вона має дуже влучну й символічну назву. Автор підняв і дослідив у ній досить актуальну проблему – небезпеку спілкування у соціальних мережах. До речі, окрім Віктора Янкевича цю тему підняли у своїх книжках також Анастасія Нікуліна та Сергій Гридін, подавши різні точки зору на одну й ту ж проблему.
Віктор Янкевич вже встиг представити «Тенета» в рідному місті, а також у Тернополі, Луцьку, Львові тощо. На презентації у Файному місті автор розповів, що свою творчу діяльність розпочав із віршів, а після того, як у 2014 році йому потрапила до рук стаття про небезпеку, що чатує на користувачів соціальних мереж, зокрема доведення до самогубств, взявся за прозу.
Закінчивши роботу над своїм твором, Віктор Янкевич дізнався, щоу Кременці письменник, літературознавець, краєзнавець, журналіст, лауреат премій імені Степана Будного та Уласа Самчука Сергій Синюк читає лекції «Літературна кухня, або Порадник прозаїка-початківця». Молодий автор прослухав ті лекції, зробив свої висновки, а тоді дав рукопис свого роману пану Сергію. Книга зачепила останнього, адже автор подав у ній реалії життя.
У своєму романі Віктор Янкевич згадує про Кременець, Тернопіль, Вінницю, Запоріжжя і Київ.
Коли Віктор Янкевич почав досліджувати дану тему, то перестав заходити на свою сторінку в ВКонтакті. Наразі він користується лише «Фейсбуком». Поспілкувавшись із підлітками, дізнався, що, на їхню думку, «Фейсбук» краще підходить для дорослих, а їм більше подобається VK, і це попри державну заборону.
У романі є кілька «слизьких» тем, які автору було важко описати і пропустити через себе, проте він вирішив не відступати від реалій і не згладжувати гострі кути.
На думку письменника, вирішити проблему небезпеки соцмереж можна завдяки живому спілкуванню батьків і дітей, а також приділяючи більше часу для власних родин. Адже соціальні мережі настільки заполонили усіх, що, навіть, коли люди фізично перебувають в одному приміщенні, думками вони можуть бути дуже далеко, при чому кожен у своєму віртуальному світі, не помічаючи реального.
Наразі у соцмережах легко знайти людину, яка на межі і не обов'язково бути психологом, щоб проаналізувати її пости і зробити правильний висновок, вважає письменник.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 49 від 4 грудня 2024
Читати номер