Незрячий хлопець здобув журналістську освіту та одружився

Незрячий хлопець здобув журналістську освіту  та одружився

Віталій Чаплінський від народження незрячий. Хлопець ніколи не бачив світла, людей, природи, себе, він не знає, як виглядають кольори, дерева, його рідні. Проте, незважаючи на виклик життя, він закінчив школу, здобув освіту журналіста, проходив практику у газетах, на радіо, одружився, активно стежить за політичним життям країни, сподівається зараз влаштуватись на роботу.

Віталій Чаплінський народився незрячим. Його мама Ганна Чаплінська розповідає, що її син не бачить з народження, тому що атрофувались очні нерви. Як їй пояснювали медики, під час вагітності відбувався  запальний процес в організмі плода і це стало причиною того, що очні нерви не розвинулись.

Хлопець говорить, що бувають моменти у його житті, коли він дратується через те, що не бачить, не може виконати ті чи інші справи.

  •  Звикається  до всього, набагато гірше, коли сліпота набута, коли ти з маленького бачив, а тоді в очах потемніло, - каже Віталій.

Та на життя він не нарікає.

Відео дня
  • Кожна людина сама будує свій певний світ, клімат, різні люди сприймають ситуації по-різному, - пояснює хлопець.

Справлятися з життєвими труднощами Віталію допомагає мама. Вона супроводжувала і супроводжує його всюди.

Віталій ще до початку навчання у школі навчився читати по шрифту Брайля. Це спеціальний рельєфний крапковий шрифт, розроблений для незрячих людей, який дає змогу їм читати та писати. Хлопчика читати таким чином навчили його родичі, які теж були незрячі.

Віталій  вчився у Львівській школі-інтернат. Там хлопець провчився до 7 класу, і повернувся в Тернопіль,в спеціалізовану школу при УТОС. Після закінчення школи перед ним виникла дилема: куди йти далі.

  • Почав роздумувати, куди піти вчитись, - каже хлопець. - Спочатку у Київ думав їхати,  у Драгоманова, подобалось читати, оцінював свої перспективи, думав, що, може, щось з того вийде. В Генічеськ хотів на масажиста. Були різні думки, як і в кожної людини. А потім думаю, попробую, може, вийде з мене журналіст.

Сім років тому Віталій закінчив Тернопільський педуніверситет. Хлопець розповів, що обрати професію журналіста його надихнули незрячі журналісти України, такі як Володимир Носков, репортер радіо «Свобода», які реалізували себе у цій професії.  Розповів, що його незрячий друг теж працює журналістом у Львівському інтернет-виданні. Такі життєві приклади вселяють хлопцеві надію.

Через Інтернет хлопець познайомився із дівчиною Лєною з іншої країни, яка теж повністю незряча. Довший час з нею спілкувався по скайпу, переписувався. Молоді люди вирішили зустрітися.

Сучасні технології дають можливість незрячим людям користуватись інтернетом, спілкуватися.

  • Ще  в 2013 році мали зустрітись,- каже хлопець. - Це ціла історія. Батьки її не дозволяли.  То не вірилось, то мало уявлялось, тут між країнами, відстань велика. В нас було багато випробувань.

Віталік розповів, що хотів вживу зустрітись з Лєною, тому щоб зрозуміти, чи підходять вони одне одному, адже переписка і дзвінки не замінюють живе спілкування. Проте велика відстань між країнами заважала зустрічі. Все ж таки молоді люди організували зустріч на нейтральній території за допомогою друзів у сусідній країні.  Після цієї зустрічі пара вирішила одружитись.

- Зустрілись, і вирішили, що будуть разом жити, - розповідає мама Віталія. - Приїхали до нас, я ще трохи зупиняла їх, казала: «Може розійдетеся ще, не треба ще заяву давати в загс». 

За словами пані Ганни, батьки Лєни були проти стосунків з Віталіком, проте дівчина не слухала їх, вона говорила, що якщо вона не буде з Віталіком, то піде в монастир.

Так у жовтні минулого року пара відсвяткувала весілля. Вінчались у Тернополі.

Мама Віталія розповідає, що гості на весіллі були вражені тим, як впевнено ведуть себе молодята.

- Всі дивувалися, він не бачить повністю і вона не бачить повністю, але вони танцювали. Віталік тримав марку, - каже пані Ганна.

Зараз Лєна і Віталік проживають в Тернополі. Дівчина їздить інколи додому. Хлопець розповів, що Лєна самостійно долає труднощі, з якими стикається незряча людина: користується таксі, в аеропорту їй допомагає супровід для незрячих тощо.

Сьогодні хлопець активно стежить за політичним життям в країні. Мама розповідає, що син знає всі політичні партії, чим вони займаються, аналізує політичні ситуації, і мріє стати журналістом.

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (6)
  • Galina Galina

    Пам'ятаю цього хлопця,  бачила в університеті. Мама завжди була поруч, казали, що лекції записувала. Мама молодчина!!!
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:01 IT-шник з Тернопільщини створив розумну теплицю 21:02 Водія ТЦК, якого запідозрили у продажі гуманітарних авто, звільнили з-під варти у залі суду 20:31 Чортків навколішки зустрів Героїв Павла Дмитраша та Бориса Василевича photo_camera 20:00 Смерть — десь поряд: двічі за літо святкував день народження Від читача 14:42 Служба зайнятості - безробітним: кар'єрне консультування, працевлаштування, навчання, підприємництво 19:12 Добірка рекордів України, які встановили на Тернопільщині за майже чотири роки photo_camera 18:32 Двоє тернополян спалили військовий автомобіль. Їх підозрюють в спіробітництві з рф 18:00 На Тернопільщині оголосили штормове попередження: прогнозують сильні грози 17:10 Не хочу дитячих сліз і грошей: сімʼя пенсіонерів забрала заяву проти дружини загиблого 16:25 Колишнього начальника підрозділу «Укрзалізниці» та його заступника підозрюють у розтраті 130 тисяч 15:58 На Тернопільщині цього року за парти сіли на 13% менше першокласників 15:20 Рада прийняла законопроєкт, який передбачає створення Центру рекрутингу для іноземців 15:00 Тернопіль для ЗСУ: «Бойові пташки» зміцнюють оборону 42-ї окремої механізованої бригади (пресслужба Тернопільської міської ради) 14:39 Продавав гранату: в Підволочиську затримали 50-річного чоловіка з незвичайним товаром 14:35 Робота в Тернополі: Актуальні вакансії тижня, оновлено 18 вересня 14:05 Як виглядає «Зелена кімната» у суді, де допитують дітей 13:35 У Тернополі розширюють стелу загиблим воїнам за понад 2 млн гривень: що вже зробили photo_camera 12:57 Відвернулась на мить, а телефона нема: три крадіжки ґаджетів зафіксували на Тернопільщині за добу 12:23 Герой з Тернопільщини Іван Халупа здобув 5 медалей під час міжнародних змагань ветеранів 11:47 Головний секрет грибника: біля яких дерев шукати різні види
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up