Роз'яснення законів про "євробляхи": деякі аспекти та нюанси

Роз'яснення законів про "євробляхи": деякі аспекти та нюанси
  • Дещо про закони по іноземній реєстрації, які прийняли та минулого тижня.
  • Поліцейський розказує про деякі аспекти, щоб ситуація стала більш зрозумілою.

Про це на своїй сторінці роз'яснює поліцейський Олексій Білошицький:

"Закони 8487 та 8488. Прийняті Верховною Радою, підписані Президентом, вступили в силу з 25-го листопада (окрім деяких положень, які вступлять в силу через 180 днів після опублікування).

Якщо Закон 8487 стосується “растаможки” та не пов’язаний безпосередньо з діяльністю патрульної поліції, то якраз 8488 вносить зміни в нашу діяльність стосовно тих, хто вимоги законів порушує. Яка відповідальність? За що відповідальність?

Відео дня

Примітка: Будь-які автомобілі на іноземній реєстрації можуть перебувати в Україні чи “у митному режимі транзиту”, чи “у митному режимі тимчасового ввезення”. Перше – це автомобілі, які проїжджають країною, друге – автомобілі, що використовуються всередині країни тимчасово. Обидва режими мають визначені проміжки часу, за порушення яких передбачені штрафи.

По-перше - штрафні санкції за порушення строків переміщення транспортних засобів особистого користування В МИТНОМУ РЕЖИМІ ТРАНЗИТУ значно збільшуються ( (ВСТУПАЄ В СИЛУ ЧЕРЕЗ 180 днів з моменту опублікування закону), зокрема за перевищення строку але не більше однієї доби - 170 грн. або попередження; від однієї доби до 10 діб - 3400грн.; від 10 до 20 діб – 8500 гривень, від 20 до 30 діб – 85 тисяч гривень, а більш ніж на 30 діб (а також за втрату чи розкомплектування транспортних засобів) – 170 тисяч гривень, або ж конфіскацію автомобіля за рішенням суду.

По-друге - штрафні санкції за порушення строків переміщення транспортних засобів особистого користування та транспортних засобів комерційного призначення в МИТНОМУ РЕЖИМІ ТИМЧАСОВОГО ВВЕЗЕННЯ також значно збільшено (ВСТУПАЄ В СИЛУ ЧЕРЕЗ 180 днів з моменту опублікування закону), а саме за перевищення строку не більш ніж на три доби - 850грн. або попередження; від 3 до 10 діб - 5100 грн.; від 10 до 20 діб – 17 тисяч гривень, від 20 до 30 діб – 85 тисяч гривень, більш ніж на 30 діб (а також за втрату чи розкомплектування транспортних засобів) – 170 тисяч гривень, або конфіскацію автомобіля за рішенням суду.

По-третє – запроваджується автоматизований обмін інформацією між фіскальними органами, Державною прикордонною службою та Національною поліцією і, коли він запрацює (сподіваємось, що скоро), ми зможемо в автоматичному режимі перевіряти, коли та ким ввезений автомобіль з іноземними номерами.

Четверте - встановлюється НОВИЙ ВИД ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ за передачу транспортного засобу особистого користування (“тимчасово ввезеного на митну територію України” чи “поміщеного у митний режим транзиту”), у володіння, користування або розпорядження особі, яка НЕ ВВОЗИЛА такий транспортний засіб на митну територію України (чи не поміщувала його у митний режим транзиту), а так само за використання такого транспортного засобу для цілей підприємницької діяльності та/або отримання доходів в Україні (наприклад – таксі).

Як саме патрульна поліція буде все це реалізовувати? Новий закон вводить нові механізми і зміни до основоположної нормативки, якою керується поліція:

1) У статті 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення запроваджується адміністративна відповідальність (ВСТУПАЄ В СИЛУ ЧЕРЕЗ 180 днів з моменту опублікування закону) за керування водієм транспортним засобом, стосовно якого порушено строки його тимчасового ввезення та/або переміщення в митному режимі транзиту, у вигляді штрафу у розмірі 8500 гривень, постанову про що виноситиме сам поліцейський, а у випадку повторності протягом року – 17 тисяч гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік та з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого (в такому випадку розгляд справи здійснюватиметься судом).

2) Положення ст. 16 Закону України "Про дорожній рух" доповнено обов'язками водія не порушувати строки тимчасового ввезення та/або переміщення в митному режимі транзиту транспортного засобу особистого користування, не використання тимчасово ввезений транспортний засіб для цілей підприємницької діяльності та/або отримання доходів в Україні, НЕ ПЕРЕДАВАТИ його у володіння, користування або розпорядження особам, які не ввозили такий транспортний засіб на митну територію України або не поміщували в митний режим транзиту. Також до транспортних засобів особистого користування, тимчасово ввезених на митну територію України громадянами більш як на 30 діб, запроваджено вимогу їх державної реєстрації протягом десяти діб з моменту такого ввезення. Ця вимога зобов’язує користуватися автомобілем тільки того водія, що ввіз цей автомобіль на територію України.

3) У статті 35 Закону України «Про Національну поліцію», де визначені підстави для зупинки поліцейським транспортного засобу у кількості дев’яти пунктів, введено десятий пункт - ЗУПИНКА АВТО НА ІНОЗЕМНІЙ РЕЄСТРАЦІЇ з метою виявлення передачі транспортного засобу у володіння, користування або розпорядження особам, які не ввозили такий транспортний засіб на митну територію України (або не поміщували в митний режим транзиту). Одночасно запроваджено обов'язок поліцейського зупиняти транспортні засоби, якщо існує інформація про порушення власником транспортного засобу митних правил, або якщо безпосередньо транспортний засіб є об'єктом порушення митних правил.

Новий закон про автомобілі на іноземній реєстрації впливає не тільки на дорожню ситуацію чи фіскальну складову. Він має припинити безконтрольну передачу у володіння автомобілів вже всередині країни та значно ускладнити життя тим, хто хоче використати ці авто в протиправних діях, в тому числі під час вчинення кримінальних правопорушень", - пише пан Білошицький.

P.S. Про деякі аспекти 8487 напишу згодом.
А тим часом, як повідомляє Vladyslav Kryklii вже є перші щасливі власники авто на українській реєстрації (екс-іноземній), які пройшли процедуру і підтвердили, що це просто і не страшно.

Коментарі (1)
  • DDD46

    Не зря я гнобив бляхи тут остані пів року, нарешті їм торба. на гроші попали і на дві ноги
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:01 IT-шник з Тернопільщини створив розумну теплицю 21:02 Водія ТЦК, якого запідозрили у продажі гуманітарних авто, звільнили з-під варти у залі суду 20:31 Чортків навколішки зустрів Героїв Павла Дмитраша та Бориса Василевича photo_camera 20:00 Смерть — десь поряд: двічі за літо святкував день народження Від читача 14:42 Служба зайнятості - безробітним: кар'єрне консультування, працевлаштування, навчання, підприємництво 19:12 Добірка рекордів України, які встановили на Тернопільщині за майже чотири роки photo_camera 18:32 Двоє тернополян спалили військовий автомобіль. Їх підозрюють в спіробітництві з рф 18:00 На Тернопільщині оголосили штормове попередження: прогнозують сильні грози 17:10 Не хочу дитячих сліз і грошей: сімʼя пенсіонерів забрала заяву проти дружини загиблого 16:25 Колишнього начальника підрозділу «Укрзалізниці» та його заступника підозрюють у розтраті 130 тисяч 15:58 На Тернопільщині цього року за парти сіли на 13% менше першокласників 15:20 Рада прийняла законопроєкт, який передбачає створення Центру рекрутингу для іноземців 15:00 Тернопіль для ЗСУ: «Бойові пташки» зміцнюють оборону 42-ї окремої механізованої бригади (пресслужба Тернопільської міської ради) 14:39 Продавав гранату: в Підволочиську затримали 50-річного чоловіка з незвичайним товаром 14:35 Робота в Тернополі: Актуальні вакансії тижня, оновлено 18 вересня 14:05 Як виглядає «Зелена кімната» у суді, де допитують дітей 13:35 У Тернополі розширюють стелу загиблим воїнам за понад 2 млн гривень: що вже зробили photo_camera 12:57 Відвернулась на мить, а телефона нема: три крадіжки ґаджетів зафіксували на Тернопільщині за добу 12:23 Герой з Тернопільщини Іван Халупа здобув 5 медалей під час міжнародних змагань ветеранів 11:47 Головний секрет грибника: біля яких дерев шукати різні види
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up