Партнер рубрики Дороги і транспорт

У міській раді відповіли на 24 запитання про картку тернополянина

У міській раді відповіли на 24 запитання про картку тернополянина
 • У Тернополі почав діяти диференційований тариф на проїзд у міському громадському транспорті.
 • Тепер власники «Карти тернополянина» або електронного проїзного квитка сплачують за проїзд за старими тарифами – 3 гривні у тролейбусах та 4 гривні у маршрутках.
 • При розрахунку готівкою вартість проїзду становить 4 гривні у тролейбусі та 5 гривень у маршрутці.

1. Чому не зчитуються «Картки тернополянина» або електронні проїзні квитки у громадському транспорті після їх отримання?

Після отримання «Картки тернополянина» або купівлі електронного проїзного квитка потрібно поповнити баланс карти.

Корисне посилання

Актуальні ціни на ЗАЗ у Тернополі на Automoto.ua.

Поповнити баланс можна у місцях, які вказані на сайті https://fayna-karta.te.ua у рубриці «Місця поповнення» або на сайті http://detransport.com.ua/ у розділі «Показати пункти транспортних карт».

***

2. Як будуть їздити учасники бойових дій у громадському транспорті?

На сьогоднішній день з перевізниками міста досягнуто домовленості щодо перевезення учасників бойових дій (незалежно від місця реєстрації) безкоштовно та в необмеженій кількості в громадському транспорті Тернополя при наявності посвідчення УБД встановленого взірця. Таким чином, для пільгового проїзду учасникам бойових дій не є обов’язковим пред’являти у транспорті «Карту тернополянина».

Одночасно, за бажанням, учасники бойових дій, які зареєстровані у м. Тернополі, мають можливість безкоштовно та позачергово оформити пільгову «Соціальну карту тернополянина».

Оформити пільгову «Соціальну карту тернополян» можна:

- У ЦНАПі (Центрі надання адміністративних послуг), вул. Князя Острозького, 6, I поверх, тел. 40-41-94;

- в Управлінні соціальної політики Тернопільської міської ради, вул. Лисенка, 8, тел. 23-53-43;

- ЖЕУ (за місцем проживання);

- в Оператора електронних систем міста, вул. В. Чорновола 1, ІІ поверх

***

3. Як будуть їздити ліквідатори аварії на ЧАЕС?

Ліквідатори аварії на ЧАЕС їздять без обмежень у всьому загальноміському транспорті (маршрутках, тролейбусах, автобусах) Тернополя при наявності пільгової «Картки тернополянина».

***

4. Як їздити учням і студентам?

Учні ЗОШ у всьому загальноміському транспорті оплачують 50% від вартості проїзду. У маршрутках - оплачують 50% лише у навчальний період, а у час канікул - повну вартість проїзду.

Студенти оплачують 50% вартості за проїзд у тролейбусах та автобусах, які працюють у звичному режимі руху. У маршрутках студенти знижок не мають.

Для того, щоб скористатися 50% знижкою учні та студенти повинні виготовити «Картку тернополянина» у своєму навчальному закладі або у ЦНАПі (вул. Острозького, 6), ТОВ «Системний зв'язок» (вул. Чорновола, 1, ІІ поверх).

***

5. У чому різниця між «Карткою тернополянина» та електронним проїзним квитком?

Планувалося, що буде введений трирівневий тариф, відповідно до якого власники «Картки тернополянина» мали платити найменшу вартість за проїзд – відповідно 3 та 4 грн., а власники проїзних квитків – на 1 грн. дорожче. Проте наразі у місті введено дворівневий тариф, тому зараз власники «Карток тернополянина» та електронних проїзних оплачують однаково за найнижчим тарифом.

ВАЖЛИВО! Якщо власник загубить «Картку тернополянина», його баланс при виготовленні нової картки буде відновлено. Якщо ж загубиться електронний проїзний квиток, то його баланс не відновлюється.

***

6. Як їздять пільговики?

При наявності «Картки тернополянина» пільговики у тролейбусах перевозяться безкоштовно у необмеженій кількості.

Кількість пільговиків, які мають право безкоштовного проїзду у маршрутках, залишилася тією ж - три особи. У випадку, якщо заходить четвертий пільговик, то він повинен розрахуватися:

- або готівкою у сумі 5 грн.,

- або придбати звичайний електронний проїзний квиток, поповнити баланс і після цього з квитка буде зніматися сума 4 грн.

***

7. Термін виготовлення картки?

«Картку тернополянина» виготовляється 20 робочих днів. Подати документи на виготовлення карти можуть оформити особи, які проживають, прописані чи офіційно працюють у Тернополі.

Документи на оформлення «Соціальної карти тернополянина» можна подати:

1. в Оператора електронних систем за адресою вул. Чорновола, 1 (2 поверх)

2. у ЦНАПі (Центрі надання адміністративних послуг) за адресою вул. Князя Острозького, 6, тел.40-41- 93.

3. в Управлінні соціальної політики міської ради за адресою: вул. Лисенка 8, І поверх, 36 каб. тел. 23-53-43

ВАЖЛИВО! Наразі ви можете придбати проїзний електронний квиток, з яким тариф також залишається незмінний – 4 грн. у маршрутках та 3 грн. у тролейбусах.

Пункти, де можна придбати електронний квиток, вказані на сайті https://fayna-karta.te.ua у рубриці «Місця поповнення» або на сайті http://detransport.com.ua/ у розділі «Показати пункти транспортних карт».

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Розраховуватися електронним проїзним квитком можна після поповнення його балансу. Поповнити електронний квиток можна у місцях його продажу.

***

8. Поповнення квитка планується на місяць певна сума (зазначена), чи мешканець має можливість декілька разів в місяць поповнювати за потреби?

«Картку тернополянина» чи електронний проїзний квиток на будь-яку суму, будь-яку кількість разів і у будь-який час. Кошти перебувають на балансі картки до того часу, поки ви їх не використаєте.

***

9. Місце прописки у мене с.Петриків, пенсіонер. Чи маю я право оформити пільгову (безкоштовно) карту тернополянина

Право на безкоштовне виготовлення «Карти тернополянина» мають особи, які зареєстровані у м. Тернополі.

Одночасно повідомляємо, що у даному випадку ви можете придбати проїзний електронний квиток, з яким тариф також залишається незмінний – 4 грн. у маршрутках та 3 грн. у тролейбусах.

Пункти, де можна придбати електронний квиток, вказані на сайті https://fayna-karta.te.ua у рубриці «Місця поповнення» або на сайті http://detransport.com.ua/ у розділі «Показати пункти транспортних карт».

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Розраховуватися електронним проїзним квитком можна після поповнення його балансу. Поповнити електронний квиток можна у місцях його продажу.

***

10. Ціна по учнівській/студентській картці тернополянина ? Чи є обмеження на кількість осіб по учнівських/студентських картках ?

Учні ЗОШ у всьому загальноміському транспорті оплачують 50% від вартості проїзду. У маршрутках - оплачують 50% лише у навчальний період, а у час канікул - повну вартість проїзду.

Студенти оплачують 50% вартості за проїзд у тролейбусах та автобусах, які працюють у звичному режимі руху. У маршрутках студенти знижок не мають.

Ціна проїзду для учнів/студентів:

- для учнів у навчальний період становить 2 грн. у маршрутках та тролейбусах, у позанавчальний у маршрутках – 4 грн.

- для студентів – 2 грн. у тролейбусах та 4 грн. у маршрутках.

Учні/cтуденти для того, щоб їздити за цим тарифом, повинні виготовити «Картку тернополянина» та поповнити баланс. Відтак, у маршрутках з учнів у навчальний період з картки автоматично буде зніматися 2 грн. за проїзд, а у час канікул – повна вартість проїзду.

ВАЖЛИВО! Учень/cтудент може оплачувати виключно за власну поїздку. При перевірці контролю учень/cтудент повинен пред’явити власну «Картку тернополянина» та квиток, який йому видається після оплати за проїзд. Зберігати квиток потрібно до кінця проїзду.

***

11. Поповнювала картку тернополянина на 100 грн. Мені видали чек, що гроші зараховано, при цьому на чеку жодної вихідної інформації про картку на яку зарахувало гроші немає. Пише просто - електронний гаманець. Звідки я маю знати, що гроші зарахували саме на мою картку і як я маю це перевірити?

Після поповнення чи «Карти тернополянина», чи електронного проїзного квитка вам зобов'язані видати чек, на якому зазначено номер вашої карти. Відтак, ви можете звірити номер карти, яка зазначена на вашому електронному гаманці і номер, який зазначено на чеку. 

***

12. Цікавить, як тепер їздять діти з багатодітних сімей з району?

Відповідно до Закону України від 17.01.2017 року № 1812-19 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті» органи місцевого самоврядування формують мережу міських автобусних маршрутів загального користування і здійснюють у межах своїх повноважень контроль за дотриманням законодавства у сфері автомобільного транспорту на відповідній території, запроваджують автоматизовану систему обліку оплати проїзду та встановлюють порядок її функціонування, а також види, форми носіїв, порядок обігу та реєстрації проїзних документів; визначають особу, уповноважену здійснювати справляння плати за транспортні послуги в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду.

Відповідно до Закону України «Про автомобільний транспорт» та Закону України «Про електричний транспорт» – документом на проїзд для пасажира є квиток на проїзд в автобусі/тролейбусі та на перевезення багажу (для пільгового проїзду – посвідчення особи встановленого зразка чи довідка, на підставі якої надаються пільги), а в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду – електронний квиток та документи для пільгового проїзду.

Також статтею 91 Бюджетного кодексу України передбачено, що органи місцевого самоврядування самостійно визначають обсяг пільгових перевезень

***

13. Чи потрібна учасникам бойових дій картка тернополянина для безкоштовного проїзду?

Учасники бойових дій, котрі зареєстровані в м. Тернополі мають можливість позачергово оформити пільгову «Соціальну карту Тернополянина». Одночасно інформуємо, що на сьогоднішній день з перевізниками міста досягнуто усної домовленості щодо перевезення учасників бойових дій (не залежно від місця реєстрації) без обмеження їх кількості, за наявності посвідчення встановленого взірця.

***

14. Чи має право на безкоштовний проїзд у громадському транспорті м. Тернополя без «Картки тернополянина» особа, що супроводжує дитину-інваліда?

Супроводжуючий дитину-інваліда має право безоплатного проїзду при пред’явленні "Соціальної картки Тернополянина", яку можна отримати на безоплатній основі. Для виготовлення "Соціальної карти тернополянина" вам необхідно звернутися в управління соціальної політики (вул. Лисенка, 8)

***

15. Я вийшов на пенсію у 55 років у зв’язку з шкідливою роботою. Чому мені не надається безкоштовно карта тернополянина? Маю посвідчення ветерана праці.

Згідно діючих нормативних документів «Соціальні карти тернополянина» видаються на безоплатній основі лише пільговим категоріям, котрі мають право безоплатного проїзду. Для категорії ветеран праці не передбачено пільг на проїзд, тому ви зможете отримати картку на безоплатній основі при досягненні пенсійного віку.

***

16. Розкажіть будь ласка усе про неіменний електронний квиток. Чи це дається певна кількість поїздок за певну суму коштів чи поповнюється і потім знімається з неї?

Неперсоніфікований електронний квиток можна придбати в будь-якому з пунктів поповнення (перелік пунктів вказані на сайті https://fayna-karta.te.ua у рубриці «Місця поповнення» або на сайті http://detransport.com.ua/ у розділі «Показати пункти транспортних карт»), там же можна поповнити квиток на будь-яку суму і з даного електронного носія при здійсненні поїздки знімається вартість поїздки ( 4 грн. у маршрутках та 3 грн. у тролейбусах), при закінченні коштів на рахунку його знову поповнюється за довільну суму.

Якщо власник загубить «Картку тернополянина», його баланс при виготовленні нової картки буде відновлено. Якщо ж загубиться неперсоніфікований електронний проїзний квиток, то його баланс не відновлюється.

***

17. Навіщо впроваджувати картку тернополянина якщо зручніше скористатися електронним квитком або ж банківською карткою*? *Чому не працює оплата банківською карткою?

Планувалося, що буде введений трирівневий тариф, відповідно до якого власники «Картки тернополянина» мали платити найменшу вартість за проїзд – відповідно 3 та 4 грн., а власники проїзних квитків – на 1 грн. дорожче. Проте наразі у місті введено дворівневий тариф, тому зараз власники «Карток тернополянина» та електронних проїзних оплачують однаково за найнижчим тарифом.

На сьогоднішній день триває технічне налаштування пристроїв для зчитування банківських карток. Оплату за проїзд безконтактними банківськими картками планується запровадити в І кварталі.

***

18. Намагалась поповнити «Картку тернополянина», однак термінал вперто відмовлявся виконувати цю опцію. Колега при мені поповнила свою карту. В кого я можу з’ясувати причину неможливості поповнити свою карту? "

Електронні квитки та "Соціальні картки Тернополянина" поповнюються не через термінали, а в пунктах їх продажу (вказані на сайті https://fayna-karta.te.ua у рубриці «Місця поповнення» або на сайті http://detransport.com.ua/ у розділі «Показати пункти транспортних карт»).

Також ви можете звернутися у ТОВ «Системний зв'язок» 46000 м. Тернопіль, вул. В.Чорновола, 1 (2 поверх)

***

19. Чому водії в яких не працює апарат, що зчитує інформацію з картки, беруть 5 грн. Це при зарядженій грошима картці, з якою в інших маршрутках не було проблем.

Відповідно до затверджених рішенням виконавчого комітету від 21.09.2017 року № 686 «Правил користування міським пасажирським транспортом у місті Тернополі», в разі несправності валідатора водій не повинен здійснювати посадку пасажирів, а зобов'язаний довезти усіх присутніх в автобусі до кінцевої та здати валідатор на ремонт або провести його заміну.

***

20. Я минулого року купувала проїзний квиток на проїзд у тролейбусі, чи буде він дійсний в маршрутках, чи потрібно купувати новий?

Проїзний квиток тривалого користування (ПКТК), який ви придбали минулого року, на проїзд в електричному транспорті дійсний тільки в тролейбусах.

А звичайний електронний квиток та персоніфікована "Соціальна картка Тернополянина" дійсні у будь-якому виді громадського транспорту м. Тернополя (тролейбус, автобус, маршрутне таксі). Пункти, де можна придбати електронний квиток, вказані на сайті https://fayna-karta.te.ua у рубриці «Місця поповнення» або на сайті http://detransport.com.ua/ у розділі «Показати пункти транспортних карт».

***

21. Чи планується можливість поповнення карток через інтернет?

Передбачається можливість поповнення картки через Приват 24. Дана функція має запрацювати в І кварталі 2018 року.

***

22. Якщо моя мати - працюючий пенсіонер в м. Тернополі, але прописана в районі, чи отримає вона карту тернополянина, яка дає право на безкоштовний проїзд в громадському транспорті

Право на безкоштовне виготовлення «Соціальної картки Тернополянина» мають особи, які зареєстровані у м. Тернополі.

Одночасно повідомляємо, що у даному випадку ваша мама можете придбати непересоніфікований проїзний електронний квиток, з яким тариф також залишається незмінний – 4 грн. у маршрутках та 3 грн. у тролейбусах.

Пункти, де можна придбати електронний квиток, вказані на сайті https://fayna-karta.te.ua у рубриці «Місця поповнення» або на сайті http://detransport.com.ua/ у розділі «Показати пункти транспортних карт». Там же можна поповнити баланс картки.

***

23. Чи повинен водій давати квиток при оплаті готівкою і який квиток з валідатора чи інший?

При розрахунку готівкою водій повинен видавати квиток з валідатора, у якому зазначено вартість проїзду, яку ви оплатили готівкою (5 грн. у маршрутці та 4 грн. у тролейбусі). 

***

24 Чому пенсіонерам ще залишили право прїзду за посвідченням. а студентам чи учням за їх квитком- ні. Прошу хоча б на місяць-два залишити це право, щоб всі бажаючі встигли їх виготовити.

Пенсіонери та інші пільгові категорії мають право безкоштовного проїзду у громадському транспорті Тернополя лише за наявності електронного проїзного квитка "Соціальна карта тернополянина" (окрім учасників бойових дій, які можуть їздити лише за наявності посвідчення)

0
0
0
1
Коментарі (36)
 • 777

  пункт №6 - красиво киданули народ. Рагулізм по-тернопільськи
 • Olga Tanina

  Треба поставити чіпи на ліфти, за 1 поїздку брати 1 грн, а ці гроші щоб йшли на ремон будинків.За місяць Тернопіль заробе 15 міл поповнення в бюджет

  Anonymous reply Olga Tanina

  Точно! І щоб двері в під*їзд відкрити - 5 грн. І то тільки для "тернополян", а хто без картки нехай під під*їздом стоїть, нєфік їм тут ходити і ліфтами їздити. І взагалі, на в*їзді в Тернопіль плату брати, а хто не заплатив - не пускати. І добре б місто колючим дротом обмотати, а по кутах вишки з кулеметами.

  Мудаки, ніяк не заспокоїтесь? може б хоч сьогодні вже заткнулись тварюки?

  До речі, тварюко, користування ліфтом входить в квартплату, так що мільйони там назбируються, але ж у вас морди безрозмірні. І ще одне, а яким боком бюджет до роботи ліфтів?! Чи то додаткова плата має бути.

  Olga Tanina reply Anonymous

  Та блін,шо ти позоришся за 2 бутилки горілки в місяць, ти видуваєш в 100 разів більше.Тож проїзд 5 грн*22роб.дня-200 грн в місяць.Цеж 4 пачки цигарок, чи 2 бутилки горілки.Цеж твою сільську широкоморду сраку,щодня возять з роботи на роботу по місту всього навсього за 0,5 літра коньяка, шоб ти сільське купечество свої сапоги не стерло і нове не купляло за 3000 грн, шоб ти суглоби не зношувало і операцію по заміні 1 суглобу за 110 тис.грн не робило, тебе битлота бережуть і твоє здоров'я, а ти хамиш, бо морда твоя широктсрака, все тобі мало

  Anonymous reply Olga Tanina

  Не сьогодні при святі вести розмови з такими як ти мудаками, але не втерпів.

  Бидлото, чого ж ти всіх по собі міряєш? Якщо ти, худобино, безпробудно п*єш і з похмілля подібну маячню пишеш, то це не означає, що весь світ такий, як ти. Бику, для багатьох тих 200 гривень не з неба падають, їх людям заробити треба. І справа навіть не в 5 грн проїзду, скотину, а в тому куди і на що вони йдуть. Почуло, тварюка? Людям надоїло їздити в твоїх брудних і обісраних  скотовозка, які їздять, як хочуть і коли хочуть. Людям надоїла брехня про те, що оплата замала, бо всі прекрасно бачать і розуміють,  в чиї кишені то все йде. Людям надоїла безперервна брехня, убогість і недолугість, з якою всякі мудаки, типу надала чи мединського, в черговий раз хочуть все більше і більше і при тому думають, що всі навколо них такі самі скоти, як вони. Надоїло! Чуєш, бидлото? І я тобі навіть не побажаю берегти твоє нікчемне здоров*я, навіть навпаки, поскоріше б таке як ти малогремотне, тупе і нагле бидло повиздихувало.
 • Rimasevski Olekcandr

  На кожному студенті "соціальна картка" миттєво заробляє щонайменше 50 грн.

  Сьогодні кожен може купити партію чипованих карток з "радіо"-модулем 125KHZ RFID по ціні за штуку від $ 0,18 до $ 0,25 (від 5 до 7 грн).  Програматор коштує до $10 (280 грн).

  https://ru.aliexpress.com/item/20000PCS-lot-125KHZ-RFID-Smart-Door-Card-blank-t5577-card/32822805035.html

  http://s.aliexpress.com/MnU3I7rY

  https://ru.aliexpress.com/item/125KHz-13-56-MHz-RFID-ID-IC-NFC-Card-Reader-Writer-Copier-Programmer-EM4100-EM4305-T5577/32555017400.html

  Rimasevski Olekcandr reply Rimasevski Olekcandr

  Реальну вартість смарт-картки можна порахувати  на сторінці http://mycard.com.ua/?gclid=EAIaIQobChMIr_P39drB2AIVjw8YCh3E9gtoEAAYAiAAEgKur_D_BwE#block-calc
 • Rimasevski Olekcandr

  додав ще 6 запитань по темі: невже нас тримають за лохів?

  Rimasevski Olekcandr reply Rimasevski Olekcandr

Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Тернополя за сьогодні

13:00 Майбутня тернопільська відеоблогерка пише казки та любить карате 12:00 Читаю, бо це мені подобається 11:00 Фото дня: біля Катедри сотні людей вишикувались в чергу за свяченою водою 10:05 На "Моржатнику" уже освятили воду. Тернополяни занурюються Від читача 17:29 Підвал в першому під"їзді затоплений фекаліями Посилання на джерело: https://te.20minut.ua/pre_add_my_news 09:00 Як тернополяни купаються на Водохреще. Підбірка із соцмереж (оновлюється) play_circle_filled photo_camera 08:00 Сьогодні, 19 січня: святкують Водохреща 07:00 Погода в Тернополі на 19 січня: ясно, -1° 21:00 А ви будете купатися в ополонці на Водохреща 2019? (опитування) 20:00 Тарас Радь став бронзовим призером Кубка світу з біатлону 19:00 Тільки за три дні інспектори з паркування зафіксували у Тернополі 70 водіїв-порушників 18:00 Усі розваги у Тернополі на вихідні 17:00 Олена Підгрушна на Кубку світу фінішувала далеко за межами подіуму 16:20 Нещасний випадок на Тернопільщині: в шлюзовій камері дамби виявили тіло жінки 15:22 “Моя дитина йшла здорова в школу, а зараз терпить болі”: через лід біля школи дівчинка із Теребовлянщини отримала два переломи 14:30 До весни у Тернополі обіцяють відкрити нове відділення дитячої онкології 14:00 “Йорданська вода має неймовірну силу”: тернопільський священик про Щедрий вечір та Водохреща 13:30 Чи планують тернополяни занурюватися на Водохреща (опитування) play_circle_filled
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Афіша та квитки на Moemisto.ua Афіша:
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up