Чоловік каже, що перетинає те перехрестя щодня по кілька разів. Дотримуючись правил, переїхати без проблем можна. Але хто ж їх дотримується? Більшість «летить», абсолютно ігноруючи всі знаки. Кільце, на думку чоловіка, пригальмовувало б безвідповідальних водіїв.
Чистилівське перехрестя й справі відібрало життя багатьох людей. Ще чимало – покалічились.
Після аварії за участю автобуса, де загинула одна людина на місці, ще одна невдовзі померла у лікарні, а винуватець ДТП втік за кордон і перебуває в міжнародному розшуку, люди вимагали навести лад на перехресті.
Детальніше про ДТП і його обставини читайте Смертельна ДТП на Чистилівському перехресті, де загинули дві жінки: коли справа піде до суду?
Пропонували облаштувати кільце. Потім з’ясувалось, що в той момент зробити це було неможливим. Детальніше читайте Кільця на перехресті Біла-Чистилів не буде. Що робити, аби жертв ДТП там було менше?
- Водії ігнорують знаки і порушують правила, переконаний заступник начальника відділу комунікації головного управління нацполіції в області Андрій Василик - На цій ділянці було змінено схему організації дорожнього руху. Про це на кожній з доріг перед перехрестям заздалегідь попереджають таблиці. (Раніше головною була дорога з Білої на Івачів, зараз – від «Подолян» – на Глибочок – прим. ред.). Однак, водії грубо порушують вимоги дорожніх знаків, часто просто ігноруючи їхні вимоги.
Не зупиняються, хоча на другорядній, окрім сповіщення про рядність дороги, є знак «Stop». Не зменшують швидкість, хоча, знову таки, цього вимагають дорожні знаки на ділянках перед перехрестям. Враховуючи ці чинники, маємо чималу кількість ДТП, в тому числі і з травмованими та загиблими.
Щойно облаштували перехрестя світлофорним об’єктом, аварії з тяжкими наслідками припинились. В липні кілька днів світлофор не працював, - 18 і 21 стались дві аварії, одна – зі смертельним наслідком. Потім роботу світлофорів відновили – все заспокоїлось. Тому і на даному перехресті допоможе встановлення світлофорного об'єкта. «Кільце» не дуже доречне, адже з боку Івачева і Бродів дорога має підйом. І може не проглядатись на відстані. Водії можуть завчасно його не побачити, тому наслідки також можуть бути трагічними.
Тепер справа зрушилась з мертвої точки – вже виготовляють проєкт об’єкту. Коли його облаштують – поки невідомо. Але справа потихеньку пішла. Про це повідомив в.о. начальника Служби автомобільних доріг у Тернопільській області Микола Довгошия.
Головний розпорядником бюджетних коштів на виконання заходів з влаштування розв’язок кільцевого типу, відповідно до ПКМ України №435 від 24.04.2018 р., є Міністерство інфраструктури України, зокрема його підрозділ Державне агентство інфраструктурних проєктів України.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 27 від 2 липня 2025
Читати номер