Допомога на поховання: куди звертатися у Тернополі та як отримати гроші

- Поховати людину – справа не з дешевих. Вінки, труна, хрест та одяг – лише частина речей, про які треба подбати. Та не кожна людина має десятки чи сотні тисяч гривень на це.
- Як отримати допомогу на поховання, які документи необхідні та куди звертатися – дізнавалися журналісти «20 хвилин».
Під час воєнного стану фінансову допомогу надають людині, яка здійснює процес поховання. Куди звертатися для отримання допомоги та її розмір залежить від категорії померлої особи. Це може бути працівник, пенсіонер, військовий пенсіонер, безробітний та інші. У кожному з цих випадків, потрібно звертатися в різні органи та розмір допомоги буде різним.
Скільки виплачує міська рада та центр зайнятості
Тернопільська міська рада надає допомогу на поховання людей, які на момент смерті не працювали. Це можуть бути аспіранти, студенти, учні коледжів та шкіл. Також люди, які не досягли пенсійного віку, не перебували на службі, не отримували державну соціальну допомогу та не зареєстровані у центрі зайнятості як безробітні.
З відповіді на запит від Тернопільської міської ради журналістам «20 хвилин» стало відомо, що у 2023-2024 роках на допомогу з міського бюджету виділяють сотні тисяч гривень.
— У 2023 році з міського бюджету на вказану допомогу витратили 22 400 гривень, а ось у 2024 році вже виділили 320 000 гривень. Загалом на кожну померлу особу – 2 000 гривень, — повідомив заступник міського голови Іван Хімейчук.
Розглядають заяви, приймають рішення в п’ятнадцятиденний термін з дня реєстрації звернення.
УВАГА! Якщо безробітна людина на момент смерті перебувала на обліку в Центрі зайнятості, то за виплатою варто звернутися туди. Розмір допомоги – один прожитковий мінімум на момент смерті. Тобто, наразі це – 3 028 гривень.
Також у 2024 році управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР підписали зі спеціалізованим комунальним підприємством «Ритуальна служба» два договори на поховання померлих захисників та переселенців. Про це журналістам «20 хвилин» стало відомо із системи публічних закупівель Prozorro.
Відповідно до закупівель, поховання померлих внутрішньо переміщених осіб, близькі яких не спроможні здійснити оплату вказаних послуг, міському бюджету обійдеться в 95 490 гривень, а ось військовослужбовців – у 99 416 гривень. Станом на 29 травня договори на Prozorro відсутні.
Понад 93 млн грн на поховання пенсіонерів
Гроші на поховання людей пенсійного віку надають у Пенсійному фонді України. Для звичайних людей – у розмірі двомісячної пенсії, яку отримував померлий на час смерті, а для військових – тримісячної пенсії. Але не менше за п’ятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Наразі це – 15 140 гривень. Повідомили журналістам «20 хвилин» фахівці управління з питань виплат Пенсійного фонду України у Тернопільській області.
— Так, люди, які займаються похованням пенсіонерів, систематично звертаються до нас. У 2023 році ми оформили 11 018 допомог на загальну суму – понад 93 мільйони гривень, — розповіли фахівці управлінні з питань виплат.
Також у Пенсійному фонді нагадують, що з першого січня 2023 року розмір допомоги на поховання застрахованої особи або особи, яка перебувала на її утриманні – 4 100 гривень.
Які документи необхідні та куди подавати
Для отримання допомоги від Тернопільської міської ради треба звертатися до Центру надання адміністративних послуг (вулиця Князя Острозького, 6) або через віддалені робочі місця у селах Курівці, Чернихів, Кобзарівка, Іванківці.
В інших випадках – до будь-якого сервісного центру Пенсійного Фонду України. Людині, яка звертається за допомогою, потрібно в оригіналі подати такі документи:
• паспорт та ідентифікаційний код;
• заяву про виплату допомоги на поховання (заповнюється під час прийому);
• свідоцтво про смерть;
• витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для отримання допомоги на поховання або довідку про смерть пенсіонера;
• реквізити свого банківського рахунку.
Якщо людина померла за межами України треба подати свідоцтво про смерть або інший документ, що підтверджує факт смерті, виданий компетентним органом іноземної держави.
Важливо! Допомогу не виплачують у випадку поховання померлого коштом держави. Строк звернення за отриманням допомоги — 6 місяців, з моменту настання смерті. Проте, в умовах воєнного стану строк звернення не обмежують.
Нагадаємо, у січні 2023 року журналісти «20 хвилин» підраховували вартість поховання у Тернополі. Тоді ми обдзвонювали різні служби, аби дізнатися ціни на ритуальну атрибутику, одяг, перевезення та кремацію. Детальніше читайте у матеріалі за посиланням.
Читайте також:
Аналізуємо, що зробили у 2023-му в Тернополі та скільки грошей витратили
Гольф-клуб біля Водної арени: ми дізналися, хто за цим стоїть
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
Талі
666 reply Талі
?
Channel