Часто необхідність швидких грошей приводить людей до банківських установ, або ж до установ, де можна швидко отримати гроші в кредит. Не завжди люди мають змогу їх вчасно віддати. Тоді починають діяти колектори – чиїм обов'язком є «вибивання» грошей різноманітними способами.
Тернополянин Борис розповів, що декілька років тому фінансова ситуація змусила його піти до установ, які швидко дають гроші в кредит. З того часу і до сьогодні він має проблеми з колекторами, які час від часу дзвонять до нього.
– Через скрутну фінансову ситуацію, я взяв кредити в кількох установах за пару днів, – каже пан Борис. – Це допомогло вирішити мої проблеми, але на той момент я не мав чим віддавати гроші.
За словами чоловіка, спочатку йому телефонували з банківських установ та просили повернути борг, пізніше надсилали СМС. Але вже за деякий час почалися дзвінки від колекторів, а коли Борис змінив номер, дзвонити почали до його родичів та друзів.
– Колектори дзвонили до моєї мами, яка навіть не підозрювала про мої «пригоди», – каже чоловік. – Казали, що я соромлю свою родину і якщо не поверну гроші, то вони спілкуватимуться зі мною по-іншому.
Чоловіку писали СМС, клеїли на двері його квартири та його сусідів, листівки про те, що в їхньому домі проживає боржник. Борис пояснив, що ситуація була просто нестерпною. На нього тиснули з усіх сторін, і він був змушений взяти ще один кредит, щоби погасити інші. Та грошей вистачило лише щоб погасити відсотки, але не тіло кредиту. І в результаті у нього стало ще більше боргів.
– Друг заспокоїв мене. Сказав, що від погроз до діла колектори не перейдуть. Для того, щоб вберегти хоча б рідних, я на декілька місяців поїхав до Польщі. З того часу до мене так само приходять СМС-повідомлення з погрозами, але значно менше, - продовжує співрозмовник.
Тернополянин Олександр розповів, що деякий час працював колектором. Чоловік каже, що робота ця не вимагає особливих здібностей та вмінь: потрібно було розклеювати листівки та дзвонити до боржників.
– Моєю задачею було здійснити психологічний вплив на людину, – каже Олександр. – Зазвичай, люди, в яких є сім'я, майже одразу віддають гроші, адже переживають за рідних. На тих, кому нема що втрачати, звичайні погрози не діють.
Чоловік каже, що не знає про те, які засоби застосовували до людей «безнадійних», адже працював колектором всього два місяці.
– Колектори в основному психологічно тиснуть на людину, – каже юрист.
Ростислав Небельський пояснив, якщо колектори телефонують до родичів і в такий спосіб намагаються схилити боржника до виплати грошей, то з точки зору закону, їх важче буде притягнути до відповідальності, адже такі дії є фактично нейтральними. Вони не ідуть всупереч закону, але водночас їх не можна назвати законними.
– Банки піклуються про свою репутацію, тому відмовляються від послуг колекторів у своєму штаті. Якщо клієнт не віддає борг навіть після довгих погроз, банки продають борги людей колекторським фірмам за меншу суму, аби бодай щось заробити. Наприклад, якщо боржник винен банку сто тисяч гривень, його борг продають колекторам за п’ятдесят тисяч гривень. Колектори в свою чергу просять у боржника всю суму.
Якщо людина вимагає гроші, погрожуючи нашкодити здоров'ю боржника, його родині чи житлу – її дійсно можна притягнути до відповідальності, впевнений юрист. В таких випадках варто звернуться до поліції.
А ви стикалися з переслідуванням колекторів? Які методи до вас застосовували? Діліться своїми історіями в коментарях.
Стежте за новинами Тернополя у: Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 23 від 7 червня 2023
Читати номер
Инна Панчук
Если вы не нашли еще своего единственного или единственную , то попробуйте бесплатный telegram-bot поиск здесь https://t.me/airybay_bot . Знакомства с людьми со всех стран ! Желаю тебе счастья и удачи! Верь - все хорошее только впереди!💞💝💞
Telegram (https://t.me/airybay_bot)
Airybay Dating
🗣 Best direct dating!
Zeo
ВолодяУкраїна!!!
David Starr
ВолодяУкраїна!!! reply David Starr