Офіційний продаж новорічних ялин у місті стартував з 21 грудня і буде тривати до 6 січня включно, окрім 25 грудня.
- Ми вже давно вдома не встановлюємо живої ялинки, - каже тернопоялка Валентина. - Кілька років тому придбали штучну, обійшлася вона не дешево, близько тисячі гривень. Чесно кажучи, важко сказати правильно зробили чи ні, тому що така ялинка має як свої плюси, так і мінуси.
Жінка каже, що основна її перевага в тому, що вона гарно виглядає - густа, майже як жива. Вона також практична, розкладається, і складеною місця займає не багато, але все одно займає. Якщо це квартира, то потрібно мати зайвий квадратний метр у кладовці, жаротома каже співпрозмовниця.
- Мінуси також є, - продовжує співрзмовниця. - З року в рік вона форму свою втрачає, оскільки її весь час то спаковуєш, то розпаковуєш. Якщо ялинка китайська, то штучні гілочки починають також сипатися. Також вона весь час накопичує на собі порох. Почистити її важко. Найголовніший мінус - вона не пахне.
Жінка пригадує, як купували “живу” ялинку, як вона пахнула на цілу хату. Також жінка пригадала, як вона весь рік з килиму та дивану витягувала голки, що обпадали з “живої” ялинки. Але воно того варте, жартома каже пані Валентина.
Державні лісогосподарські підприємства розпочинають реалізацію справжніх ялинок, які заготовляють на спеціальних плантаціях, кажуть у прес-службі Тернопільського обласного управління лісового та мисливського гсподарства.
- Офіційний продаж новорічних ялин у місті стартує з 21 грудня і буде тривати до 6 січня включно, окрім 25 грудня, - кажуть там. - В області є п’ядесят офіційних пунктів продажу ялинок. В Тернополі буде три. Зокрема на майданчику, що навпроти колишнього палацу культури "Текстильник" на проспект Злуки, 1. Також буде на перехресті вулиць Миру- Дружби, в народі “П'ятачок”, і навпроти “Шостого магазину”, що на вул. Бродівській.
Середня ціна за погонний метр хвойного дерева в області коливається від 68 до 78 грн по області. А середня ціна на ялинку близько - 71 грн, продовжують в управлінні лісового господарства. Кожна ялинка, яка офіційно зрізана та виставлена на продаж, має персональну самоклейку стрічку, де є персональний штрихкод. Кожен охочий зможе без проблем перевірити на легальність хвойне дерево, що купує, кажуть в лісовому господарстві області. Зокрема ресурс для перевірки хвойних дерев розміщенний на сайті державного підприємства "Лісогосподарський Інноваційно-Аналітичний Центр" - http://www.ukrforest.com/
- Аби перевірити, потрібно внести у відповідному пошуковому полі шестизначний номер і програма автоматично видасть інформацію про цю чи іншу ялинку, - кажуть в прес-службі Тернопільського обласного управління лісового та мисливського гсподарства.
В області будуть продавати не лише наші хвойні дерева, а й інших областей, зауважують в управлінні. Проте в основному у нашій області кожен район буде продавати власно вирощену продукцію. До прикладу у місті Тернопіль будуть хвойні дерева з Тернопільського лісового господарства.
- На сьогодні у області продано 1100 штук ялинок, їх вже закупили підприємці з Херсонщини, - продовжують там. - Загалом цього року вирощено майже 108 тис штук хвойних насаджень на новорічні свята. Зокрема “Сосна Кримська” і сосна та ялина звичайна. Як правило, зрізають 6-7 річного віку дерева.
На офіційних точках продажу ялини будуть продавати за собівартістю. Не виключено, що підприємці будуть також купувати у лісгоспах та продавати вже за власною ціною.
Згідно зі статтею 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення, незаконна порубка дерев хвойних порід у лісі тягне за собою штраф у розмірі від 85 до 170 грн. і на посадових осіб від 119 до 204 грн, зауважує начальник держекоінспекції Тернопільської області Едуард Ференц.
За порушення порядку придбання чи збуту об'єктів рослинного світу (новорічних ялинок) без документів також передбачена відповідальність згідно з ст. 88-1 КУпАП, яка тягне за собою штраф від 510 до 1700 грн. з конфіскацією об'єктів рослинного світу чи без такої за рішеннями відповідних місцевих судів.
Окрім того, головний екоінспектор області каже, що за кожне незаконно зрубане дерево нараховують збитки. Якщо дерево було зрізане на територіях природо-заповідного фонду: до 10 см - 246 грн., 10-14 см - 429 грн. У звичайних лісах: до 10 см - 399,27 грн.; 10 - 14 см - 703,50 грн. А у межах населених пунктів: до 6 см - 800 грн.; 6 - 10 см - 1152 грн.; 10- 14 см - 1500 грн.
- Тож, тернополянам доцільно запам’ятати, що ціни на новорічні дерева є помірними і значно нижчі, ніж штрафні санкції! - наголошує пан Ференц. - А, купуючи спеціально вирощену для продажу ялинку, тернополяни не лише не завдає шкоди природі, але і посприяєте її відновленню, адже в управлінні лісомисливського господарства використовують виручені кошти для вирощування нових саджанців.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер