Крім того довелось придбати й деякі необхідні інструменти.
Купували будматеріали потроху
- Ремонт треба було робити обов’язково, бо в нас почали текти під ванною та в стіні труби. Будинку більше 20-ти років, тому й труби вже зносились, - каже Лідія Попадюк. - Щоб їх замінити, треба було забирати ванну та зривати плитку, тому, порадившись усією сім’єю, ми вирішили повністю зробити ремонт у ванній.
До того ж пральна машинка-автомат вже відслужила багато років й у ванній займала багато місця, тому її вирішили також замінити.
- Коли ми її ставили в цю кімнату, то довелось забрати умивальник, бо вона була великого розміру, а на той час купити собі іншу ми не могли, - пояснює пані Попадюк. - А без умивальника не дуже зручно, то цього разу вирішили встановити і його.
Всіма необхідними товарами закуповувались потроху, щоб одразу не платити таку велику суму грошей, та і часу, щоб обрати потрібне, також бракувало.
- Спершу купували цемент та плитку, - розповідає тернополянка. - Щоб не платити за доставку товару, обрали магазин будівельних матеріалів, який недалеко від дому, в якому й ціни відносно не дорогі.
За плитку заплатили 1335грн
Доставити товар попросили родича, в якого є машина. Він допоміг завантажити та привезти необхідне додому.
- Наша ванна кімната має 13, 5 квадратних метрів, але плитки придбали на два метри більше, бо нею вирішили встелити й підлогу, тому всього купили 15, 5 квадратних метрів облицювальної плитки, - розповідає Олег Попадюк. - Крім того, щоб прикрасити стіни, ми вибрали плитку з малюнками дельфінів, морських коників та медуз, а коштує така краса по 40 грн за штуку. Тобто, за неї ми заплатили 250 грн.
А на решту плитки потратили 1085 грн. Нова ванна обійшлась у тисячу гривень.
- Вона трохи менша за нашу стару, але загалом це добре, бо води ми в неї також будемо набирати менше, тому зекономимо й на цьому, - зазначає Лідія Попадюк. - Адже нас у сім’ї четверо й купаємось ми часто.
До нової ванни також купили спеціальну пластикову ширму, щоб не було видно всіляких миючих засобів, пральних порошків, які власники квартири тримають під нею. За неї заплатили 70 грн.
Цементу - сім мішків
Спочатку тернополяни купили п’ять мішків цементу, вагою по 25 кілограмів, але згодом докупили ще два, бо не вистачало. Ще купили спеціальну замазку, якою після вкладання плитки треба затирати так звані шви, щоб стіна мала акуратний вигляд. За неї заплатили 38 грн.
- Добре, що цього разу знову не платили за доставку придбаного товару, бо ще раз попросили виручити свого родича, - говорить пані Попадюк. - А загалом за цемент заплатили 175 грн.
На нові труби потратили всього 150 грн, бо коли купували умивальник, то вибирали такий, щоб він був вмонтований у тумбу, а до нього труби додавались у комплекті.
У тумбі, яку придбали разом з умивальником, вмонтовані дві лампи, які будуть підсвіткою, бо є чотири шухляди, куди можна складати косметику та засоби гігієни.
- За такий собі набір ми заплатила 1400 грн., - каже пані Попадюк. - Але він гарний на вигляд та думаю, що буде зручним, тому про витрачені гроші не шкодую.
Пральну машинку також тернополяни обрали економ-класу, тобто таку, що при пранні не буде витрачати багато електроенергії.
- При виборі звертали увагу й на розміри, бо відвели для пральної машинки невеликий куточок, ціна її також трішки дешевша, бо в неї вміщається менше білизни, - наголошує пані Попадюк. - Отож придбали машинку за 2, 5 тисячі гривень.
Інструменти також докупили
Більше 300 гривень тернополяни потратили ще й на покупку необхідних інструментів.
- Докупили таку спеціальну пилу-болгарку, щоб різати нею плитку, - пояснює Олег Попадюк. - Бо власної в нас не було. Щоб зекономити, питали в знайомих, аби позичити пилку, але не знайшли, тому вирішили купити, щоб була власна.
А ще довелось придбати різні шпателі, щоб затирати стіни та щітку, для того, щоб побілити стелю.
На майстрах зекономили
Щоб не платити за роботу майстрів, які пропонують послуги з ремонту, тернополяни вирішили робити його самотужки. А допомогти попросили свого родича, який вміє вкладати облицювальну плитку.
- Правда, часу на це пішло багато,майже місяць, бо робили ремонт лише після роботи, але зате зекономили, бо майстрам за таку роботу довелось би заплатити від 800 до 120 грн, - зазначає пан Попадюк. - Та ще й, як з’ясувалось згодом, і хороших майстрів знайти не просто. Кваліфіковані беруться в основному лише за великі замовлення, а будь-кого наймати не хотілося.
Правда, коли чоловік сам оббивав плитку на підлозі, то поранив палець, але загалом зробленим ремонтом задоволений.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер
Ремонт ванної кімнати без спеціального обладнання та інструментів практично не можливий.
Користувався послугами цих хлопців http://remont246.te.ua/remont-vannoyi-kimnaty