Люди планують приходити з сім'ями. Адже кредит, який взяв один із членів сім'ї, стає ярмом для усієї родини. Тим паче, що курс валют зріс у рази і люди змушені платити шалені суми. Наприклад, іпотечні чи автомобільні доларові кредити люди брали, коли долар коштував 5 грн, а зараз - майже 12 грн.
- Ми не відмовляємося від боргів. Але платити шалені суми щомісяця теж не можемо. Для нас це дуже наболіла тема. Бо платиш той кредит і молишся, коли він закінчиться. А борг знову росте до рівня, який був кілька років тому, - каже тернопільська активістка організації "Правова держава" Людмила Панова. - До нас телефонують люди і кажуть, що роками платять за кредит, а житла досі не мають. У нинішніх умовах вони не можуть розрахуватися з боргами. І жити не мають за що…
Схожий мітинг люди вже проводили 24 квітня. Тоді новопризначений голова НБУ Степан Кубів пообіцяв розглянути їхні вимоги. Йому дали час до 15 травня. Власне, новий мітинг проводять, аби проконтролювати стан виконання їхніх вимог. Серед них – реструктуризація боргів, а саме перерахунок їхніх кредитів із валюти у гривню за курсом, який був на момент укладання кредитних договорів. Якщо ті вимоги не виконали, то люди почнуть готуватись до всеукраїнського страйку позичальників та інших заходів тиску на владу.
- Розумієте, людей доводять до крайнощів. Уже є сотні випадків самогубств боржників. Бо люди не можуть погасити свій кредит, - продовжує тернополянка. – Тож активісти організації створили групу у facebook "Громадський контроль банків". Я туди вступила туди місяць тому, коли там було 55 учасників. Зараз уже більше 1500. Такими темпами нас скоро будуть мільйони. Адже валютні кредити – це проблема третини українців. У цій групі ми спілкуємося, консультуємо одне одного. Хочемо показати людям, що треба боротись, бо вихід є!
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер