Представники міської ради зібрали освітян 4 жовтня, аби роз'яснили їм процес оформлення і впровадження "Соціальної картки тернополянина". Загалом не всі вчителі задоволені нововведенням.
Вчителька однієї зі шкіл на "Східному" (попросила не вказувати її імені), яка займається оформленням цих карток, каже, що для вчителів цей процес перетворили в добровільно-примусовий, і їм чітко дали зрозуміти, що вони ні на що не можуть повпливати. Заповнюють документи діти не дуже активно - приблизно з 600 учнів заповнило лише 100. Багато учнів рідко користуються транспортом, бо живуть в районі школи.
- Нам прямим текстом сказали, що відміняти картку ніхто не збирається, - розповідає вчителька. - Навантаження велике, бо великий обсяг анкет, які ми маємо заповняти після уроків добровільно-примусово. Проблема в тому, що багато дітей подали документи ще до 24 червня. На анкеті пише, що термін виготовлення картки -14 днів. Але сьогодні вже жовтень, а жодної картки школа ще так і не отримала. Важко буде дивитися батькам в очі, коли запровадять подорожчання проїзду. Адже всі дані зібрані, а карток немає.
Читайте також: Тернопільські університети бойкотують "Картку тернополянина"
В ТОВ "Системнний зв'язок" запевнили, що перші картки почнуть розвозити вже завтра.
В міській раді запевняють, що запровадження картки необхідне через загальножержавну ситуацію, бо держава перестала фінансувати пільговиків.
- Рішення вже прийняте, процес запущений, і ніхто вже не відмовиться від впровадження цієї системи, - зазначив заступник міського голови Леонід Бицюра. - Цю роботу треба зробити і все. Зараз ми зацікавлені бачити реальну кількість пільговиків, бо помінявся механізм фінансування пільг. Тепер все оплачується з міського бюджету, а не з державного. На пільговиків має піти 40 мільйонів. До слова, подорожчання проїзду поки перенесли на 1 листопада, але це ще не остаточна дата.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер