Виплати ВПО на Тернопільщині: кому продовжили, а хто має звернутися із заявою
- Для найбільш вразливих категорій переселенців продовжили фінансову допомогу до лютого 2025 року. Вони отримуватимуть 2 000 або 3 000 гривень щомісяця.
- Хто має повторно звернутися до соцзахисту, а кому продовжили автоматично – дізнавалися журналісти «20 хвилин».
Станом на кінець серпня 2024 року, в громадах Тернопільської області проживають 67645 внутрішньо переміщених осіб, з яких 65587 евакуювалися після початку повномасштабного вторгнення. Про це журналістам «20 хвилин» повідомили у департаменті соціального захисту населення Тернопільської ОВА.
– Загалом на Тернопільщину евакуювалися 48 827 родин. Також є працездатні особи – 29 452, люди пенсійного віку – 11 300 та 18 512 учнів. Щодо евакуйованих з інвалідністю, то наразі їх лише 2 757 людей, – кажуть у департаменті соціального захисту населення Тернопільської ОВА.
Хто може розраховувати на виплати
Щодо фінансової допомоги, то за понад два роки дії воєнного стану переселенцям на Тернопільщині виплатили 4 500 000 000 гривень. Зокрема, за вісім місяців 2024 року вони вже отримали 356 300 000 гривень. І все це з державного бюджету, пояснює директорка департаменту Оксана Смолій.
— Допомогу призначають на шість місяців на сім’ю переселенців. Щомісяця за дитину чи людину з інвалідністю отримують 3 000 гривень, а ось для інших осіб – 2 000 гривень. Розмір доходу сім’ї не повинен перевищувати чотирьох розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Тобто, не вище 9 444 гривень, – розповідає пані Оксана.
За даними Кабінету Міністрів України, переселенцям, які отримували виплати до кінця серпня, грошову допомогу продовжать автоматично. Зокрема, йдеться про:
- пенсіонерів, чиї пенсійні виплати станом на початок 2024 року не перевищують 9 444 гривень (чотири прожиткових мінімуми для людей, які втратили працездатність);
- люди з інвалідністю першої та другої груп, діти з інвалідністю або тяжкохворі віком до 18 років;
- діти-сироти та ті, хто позбавлені батьківського піклування, людей з їх числа, які не досягли 23-річного віку, а також люди, хто виховує дітей-сиріт та є прийомними батьками.
— Але протягом місяця через управління соціального захисту держава перевірятиме, чи не змінився суттєво фінансово-майновий стан цих родин, чи дійсно ці переселенці і далі потребують грошової допомоги від держави, – повідомляють у Кабінеті Міністрів України.
ВАЖЛИВО! Не позбавлятимуть виплат родин, в яких один з батьків не працює через догляд за дитиною до 14 років. Це можливо за умови, якщо ці діти не відвідують садочки, школи, а навчаються виключно у змішаному форматі (офлайн та онлайн). Це можуть бути сім'ї, які живуть в зоні активних чи можливих бойових дій. Або ті, які проживають в умовно безпечних регіонах України, але діти там не мають змогу вчитися офлайн – наприклад, через відсутність місць.
«Людина, яка звернулася за призначенням допомоги на сім'ю, має надати підтверджувальний документ щодо відсутності місця у закладі дошкільної освіти, школі для влаштування дитини. Або надати відповідний документ, що підтверджує навчання дистанційно (повністю або частково). До 1 вересня 2024 року допомогу можуть продовжити незалежно від місцезнаходження закладу освіти, у якому навчання проводиться в режимі онлайн, дистанційно (повністю або частково)», — йдеться у постанові КМУ від 20.03.2022 № 332 «Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам» зі змінами.
Всі іншим переселенцям, дохід яких не перевищує 9 444 гривень, можуть подати заявки на продовження виплат: у мобільному застосунку «Дія», через Центри надання адміністративних послуг, в управліннях соціального захисту населення або через відповідальних осіб у селищних радах. Для поновлення інформації та написання заявки від родини може звертатися один представник з переліком документів.
— Обов’язково паспорт, ідентифікаційний номер, довідка ВПО заявника. Також аналогічні документи на кожного члена родини. Якщо в родині є діти до 14 років і вони навчаються дистанційно або на змішаній формі, то варто приносити і довідку зі школи. У такому випадку хтось з рідних може перебувати вдома з дитиною та отримувати фінансову допомогу. Якщо в родині є люди з інвалідністю, то треба приносити довідку МСЕК, — повідомляли журналістам «20 хвилин» в управлінні соцполітики Тернопільської міської ради.
Нагадаємо, під час оновлення у заяві мають вказувати лише один банківський рахунок, на яких надходитимуть кошти за всю родину. Тобто, виплата у розмірі 2000-3000 гривень не нараховуватиметься кожному окремо.
Читайте також:
Безоплатне житло, виплати та субсидія: як переселенцям отримати допомогу на Тернопільщині
Бізнесу не дали ні копійки, а жителі змушені чекати гроші на відновлення житла після обстрілів
Як отець Філюк та мешканці села Шушківці відновили покинуті хати для переселенців. Репортаж
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
Ніна Швед