Жебрацтво - професія чи безвихідь? Чи даєте ви милостиню (ОПИТУВАННЯ)

Жебрацтво - професія чи безвихідь? Чи даєте ви милостиню (ОПИТУВАННЯ)
  • У своєму житті люди часто зустрічаються з прохачами. І кожен стикався з думкою: дати милостиню чи ні?
     
  • Як відповісти на таку дилему – вирішувати кожному, відповідно до його переконань.
     

 

Ледь не щодня ми зустрічаємо на вулицях міста жебраків. Напевне в кожного стискається серце, коли бачить, як на вулиці просять милостиню матері з маленькою дитиною на руках, або копійку на шмат хліба просить інвалід у візку чи старенька бабуся. Хтось пройде повз, вдаючи, що не помітив жебрака, хтось змилосердиться й кине гривню.

 Та не у всіх випадках люди жебракують із власної волі. Когось на вулицю з простягнутою рукою змусила вийти складна життєва ситуація, але як зрозуміти чи справді людині потрібна допомога, чи це звичайна маніпуляція?!

Декілька років тому ми писали, як безпритульний із Закарпаття обманював тернополян.

"- Чоловік лежав біля світлофора, - розповідає інспектор патрульної поліції міста Тернополя, лейтинант поліції Баранський. - Ми підійшли, запитали, що трапилося, може йому потрібна допомога. Він запевняє, що каліка. То у нього нога хвора, то легені. Але ми його вже знаємо, він півроку живе на вокзалі. Це Локаш Йосип Йосипович із Закарпаття. До того ж люди казали, що бачили його в кафе, де він нормально ходив, нічого йому не було. Словом, людина таким обманом вирішила заробити", йшлось у статті.

Відео дня

Читайте також: “За місяць заробляв 6000 грн” – молодий тернополянин розповів, як він став професійним жебраком

Опитування

Чи даєте милостиню тим, хто просить?

Як відрізнити справді нужденного від афериста

Психологи радять поспілкуватися з людиною, голосно та чітко спитати, що трапилося. Якщо ж жебракові насправді не потрібна допомога, про яку він просить, він, швидше за все, піде від розмови – покине вагон метро, ​​вийде з переходу. По-друге, треба перевірити документи, сфотографувати медичні довідки тощо, пише канал 24

Справді нужденні люди часто соромляться і почувають себе незручно. Натомість "професіонали" впевнені у собі та поводяться розслаблено. Аферист, як правило, підкреслює свої візуальні недоліки. Це може бути неохайний одяг, жалісливий погляд, а також демонстрація фізичних вад.

Шахраї, на відміну від нужденних, психологічно тиснуть на людей. Наприклад, голосно розповідають про своє складне життя, плачуть, демонструють каліцтва. Людина, яка дійсно потребує допомоги, ніколи не буде привертати до себе зайвої уваги.


 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (9)
  • Патріот
    У людних точках,коло церков,вагонах поїздів та ринках просять професійні жебраки. Вони мають добро від адміністрації,а чужака проденуть.
    Справді бідним або стидно просити,або страшно бо їх залякує жебрацька мафія
  • David Starr
    Допомагаючи прохачам-заробітчанам на вулиці(окрім музикантів, там оплата за роботу), ви підтримуєте кримінал. Хочете допомогти - є ubb.org.ua, є прямі контакти/дані карти людей у соцмережах, часом і тут на 20хв. проскакують такі новини.
  • Зоряна Гевко
    Колись давала,зараз ні.
  • Petro Kushnir
    Завжди даю тільки інвалідам
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
10:55 Обіцяв зняти з розшуку ТЦК за 2,5 тисяч доларів: справу тернополянина передали до суду 10:24 Не розрахувався — просто поїхав: тернополянина затримали за крадіжку мотоцикла 09:39 Через буревій затримуються міжнародні потяги та не працює пункт пропуску на кордоні 09:00 «На щиті» у село Язловець повернувся Герой Віктор Дрожак Від читача 17:55 Топ вакансій на екваторі року від служби зайнятості Тернопільщини 08:30 Наслідки негоди на Тернопільщині: без світла залишаються 66 населених пунктів 08:00 «Палата героїв» і реабілітація: як змінюється Кременецька лікарня, щоб надавати допомогу захисникам photo_camera 23:43 Зірвало дах і падають дерева: сильний вітер на Тернопільщині накоїв лиха 22:00 Загинув заради майбутнього: дружина захисника просить присвоїти звання Героя України Олегу Костюку 21:03 Як з'явилась дитяча залізниця у гідропарку: дивіться відео! play_circle_filled 20:00 Новий регіональний потяг з 11 липня курсуватиме через Тернопіль 19:30 Руслан Крутий став новим керівником Гусятинської поліції 19:00 Благоустрій майже на 400 мільйонів: на що передбачили кошти у Тернополі 18:10 У Дії з’явився розділ «Ветеран Pro» — цифрові послуги для військових і родин загиблих 17:20 Ветерани звинувачують секретаря міськради у вимаганні коштів, той заперечує 16:50 У центрі міста відремонтували тротуари: дивіться, який вигляд вони мають тепер! photo_camera 16:10 У Монастириськах прощаються з Героєм Анатолієм Синявою, якого майже рік вважали зниклим безвісти 15:43 За тисячі євро до Румунії або Молдови: на Тернопільщині викрили групу, яка переправляла чоловіків за кордон photo_camera 15:10 Штормове попередження на Тернопільщині: 7—8 липня грози, град та шквали 14:35 «Пакунок школяра»: батьки першокласників отримають 5 тисяч гривень на збори дитини в школу
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up