Учасники організованої групи, усі без медичної освіти, підшуковували осіб, що потребували допомоги лікарів та поміщали їх у спеціально обладнану будівлю поблизу Тернополя, з якої неможливо вибратись самостійно.
Переконуючи родичів, що пацієнтам необхідне лікування без спілкування із зовнішнім світом, у них забирали мобільні телефони, та фактично зачиняли на кілька місяців, вводячи поки невстановлені слідством препарати, що пригнічують волю. Також під виглядом надання психологічної допомоги, люди, що не мають жодного стосунку до психології, знущались над потерпілими, принижуючи їх гідність, вживаючи нецензурні вислови. Коштували послуги псевдолікарів від 10 до 30 000 грн у місяць. Затримання наприкінці серпня 2018 року і сама справа набула неабиякого резонансу.
Колегія суддів днями розглянула апеляційні скарги прокурора прокуратури Тернопільської області та захисників підозрюваних Ярослава О. та Дениса Ш. на ухвали слідчих суддів Тернопільського міськрайонного суду від 28 грудня 2018 року щодо продовження запобіжних заходів у кримінальному провадженні відносно Ярослава О., Дениса Ш., Дениса К., Романа Д.
Даними ухвалами Ярослава О. та Дениса Ш. звільнено з-під варти та поміщено під цілодобовий домашній арешт, - повідомили у прес-службі Тернопільського апеляційного суду. - Іншим двом учасникам злочинної групи, які виконували в ній керівні функції, відмовлено у зміні запобіжного заходу та продовжено строк їх тримання під вартою.
Розглянувши подані апеляційні скарги, колегія суддів погодилась із рішеннями слідчих суддів та залишила їх без змін.
Досудовим слідством Ярослав О., Денис Ш., Денис К., Роман Д. обґрунтовано підозрюються у вчиненні кримінальних правопорушень за ч.3 ст. 146 КК України. Йдеться про викрадення людей та незаконне позбавлення їх волі, вчинені організованою групою протягом тривалого часу з корисливих мотивів щодо більше двох осіб. А також ч.4 ст. 190 КК України - заволодіння чужим майном шляхом обману, вчинене організованою групою повторно.
Нагадаємо, наприкінці серпня на Тернопільщині викрили організовану групу, що викрадала та позбавляла волі людей, під виглядом надання їм психологічної та медичної допомоги.
Згодом до них приєдналось ще кілька зловмисників. Учасники організованої групи, усі без медичної освіти, підшуковували осіб, котрі потребували допомоги лікарів та поміщали їх у спеціально обладнану будівлю поблизу Тернополя, з якої неможливо вибратись самостійно. Переконуючи родичів, що пацієнтам необхідне лікування без спілкування із зовнішнім світом, у пацієнтів забирали мобільні телефони, та фактично зачиняли на кілька місяців, вводячи поки невстановлені слідством препарати, що пригнічують волю.
Злочинну групу викрили завдяки родичам потерпілих, які побачили відсутність результату «лікування» та повідомили про діяльність реабілітаційного центру правоохоронців. Встановлено 15 осіб, яких там незаконно позбавили волі. 4 особам повідомлено про підозру за ч.3 ст.146 КК України (викрадення людей та незаконне позбавлення їх волі, вчинені організованою групою). Трьом із них одразу обрали запобіжні заходи у виді тримання під вартою без внесення застави. Ще одному - цілодобовий домашній арешт.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер