Житель Кременеччини купив неіснуючий автомобіль та втратив майже 150 000 гривень. Після переказу коштів телефон "продавця" не відповідав.
Зі слів потерпілого, в мережі Інтернет він знайшов оголошення про продаж іномарки за вигідною ціною. Зв’язавшись з продавцем, чоловік обумовив умови договору, за яким він здійснив декілька транзакцій на загальну суму 147028 гривень за що мав отримати авто. Однак як тільки аферист отримав бажану суму вимкнув телефон й більше на зв’язок не виходив. Потерпілий звернувся за допомогою до співробітників поліції.
Відомості про подію внесено в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до статті 190 Кримінального кодексу України.
Працівники поліції наголошують жителям Тернопільщини з проханням здійснювати подібного роду покупки в офіційних торгових представників.
Пам’ятайте, аферисти, які розміщують в Інтернеті подібного роду інформацію, мають на меті одне – збагатитися за рахунок довірливих громадян, повідомили у відділі комунікації поліції Тернопільської області.
Читайте також: Ні товару, ні грошей: семеро жителів потрапили на гачок аферистів. Як вберегтись від шахрайства
Вберегтися від шахрайства можна, дотримуючись кількох простих правил:
• Завжди перевіряйте інформацію про покупця/продавця. Простий спосіб - ввести дані і номери телефонів в рядок пошуку в будь-якому пошуковому ресурсі і перевірити, чи є відгуки в мережі.
Ні в якому разі не повідомляйте стороннім особам дані своїх карток (паролі, дані з SMS-повідомлень, які приходять на ваш номер).
• Не розголошуйте реквізити картки.
• Вас просять провести будь-які дії з карткою в банкоматі, щоб підтвердити зарахування коштів? Не піддавайтеся на вмовляння!
• Не відправляйте передоплату, не перевіривши дату реєстрації аккаунта на ресурсі.
• Обов'язково перевіряйте номер телефону.
Зазначений в оголошенні може відрізнятися від того, з якого вам будуть передзвонювати, повідомили у віддлі комунікації поліції Тернопільської області
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 28 від 9 липня 2025
Читати номер