Для тернополянина Богдана Мендруня (23 р.) татуювання у вигляді кельтського символу триєдиності, за його словами, несе певний особистий зміст, який нагадує хлопцю про його принципи і погляди на життя.
— Вирішивши, що я все ж робитиму собі татуювання, і обравши для цього місце, я почав шукати малюнок, — розповідає Богдан. – Малюнок я шукав в Інтернеті, серед різних кельтських знаків і символів, і врешті обрав той, який мені і на вигляд сподобався, і разом із тим є близьким до серця, бо несе певний зміст.
Болю не відчував
Нанесення татуювання Богданові у майстра тату Арсена Гладича (18 р.) зайняло близько години. Татуювання невелике за розміром, тому його не довго робити, але разом з тим, там багато різних вигинів і ліній, що ускладнило роботу майстра.
— Дехто думає, що менше татуювання за розміром, то легше його робити, — каже Арсен. – Та насправді, якщо в малюнку є багато тонких деталей, то його буває важче зробити, ніж велике татуювання. Також, що реалістичніший малюнок, то важче його перевтілювати в татуювання.
Щодо болю під час наколювання малюнка, то, за словами Богдана Мендруня, його він не відчував. Було лише легке поколювання.
— Я навіть очікував, що буде боляче, бо багато знайомих запевняли, що татуювання – це не дуже приємна процедура. Але насправді ніякого болю я не відчув, лише поколювання, — каже Богдан. – А ще шия трохи затекла. Адже саме там і робили татуювання, тому доводилось довгий час тримати її в одній позі.
Найбільш больові точки для татуювання – це обличчя, внутрішня сторона руки та інтимні зони, розповідає майстер з тату Арсен. Найбезпечніші місця – це верх спини, лопатки, плечі, передпліччя та поперек.
— А от на долонях і п’ятах взагалі не рекомендують наносити татуювання, —запевняє Арсен. – По-перше, це дуже боляче, а по-друге, воно й триматися там довго не буде, адже шкіра в цих місцях швидко оновлюється.
Хочеться робити ще
Коли робиш одне татуювання, то через деякий час виникає бажання зробити ще якесь, говорить тернополянка Руслана Романовська (22 р.).
— Перше тату я зробила ще в 18 років, — розповідає Руслана. – Це маленький китайський ієрогліф, що означає "щастя", внизу живота. Десь через рік я знайшла дуже гарний малюнок дракона і мені захотілося мати на тілі ще й його.
Малюнок був досить великим, до того ж кольоровим, розповідає дівчина, тому його набивання на спині тривало в кілька етапів протягом року.
— Що я можу порадити – це не змінювати майстра, коли виконуєш татуювання в декілька етапів. А саме це довелося зробити мені. Адже майстер, який робив мені контур, переїхав жити до іншої країни. Тож я була змушена доробляти тату в іншого, — розповідає Руслана. – Інший все одно робив по-своєму, тому дещо доводилося навіть переробляти, а це ще важче, ніж робити все одразу.
Дівчина розповідає, що вона вирішила собі зробити татуювання просто тому, що це їй подобається, ніякої особливої причини для цього в неї не було.
— Зараз в мене є вже чотири татуювання – внизу живота, яке я робила першим, на спині, на підйомі ноги, а також на внутрішній стороні руки, — розповідає Руслана Романовська. – В недалеких планах є ще набивання татуювання внизу руки, біля долоні, має вийти щось типу браслета.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер