Апетит у міськради виріс: на одну дитину в садку вже потрібно 1258 грн

Начальник управління освіти Ольга Похиляк запевняє що довідок про місце реєстрації дітей у навчальних закладах ніхто не вимагає. Втім батьки кажуть, що у садках завідуючі уже збирають «іногородніх». Тим часом, районна та обласна влади готові відповісти місцевим чиновникам.

Апетит у міськради виріс: на одну дитину в садку вже потрібно 1258 грн

Коли вже нажретеся? Саме такий меседж закинули пікетувальники міському голові та його прибічникам. Люди хочуть знати, чому вони повинні налагоджувати мости між органами місцевого самоврядування.

- На сесії Надал у такому зверхньому тоні сказав, що ми маємо вибивати гроші у керівників громад та району, бо вони їх отримують з державної субвенції, - розповідає мама двох дітей Ірина Врублевська. – А чому він не вибиває? Законом перебачені трансферти між органами влади, а не людьми. До чого тут ми? Ми ніякі гроші не отримували!

Батьки хочуть знати, за які саме послуги з них вимагають платити космічну суму – 1200 грн.

Довідки вже збирають

Начальник міського управління освіти Ольга Похиляк обіцяла рівно за тиждень прокоментувати ситуацію. Однак досі нічого конкретного сказати не може – чекає на результат зустрічі робочих груп міської та районної влади, яка відбудеться 6 грудня.

Батьки стверджують, що у садках і школах у них вимагають довідки про місце реєстрації дитини. Однак Ольга Похиляк авторитетно заявляє, що цього ніхто не робить, а якщо і робить, то керівники закладів неправильно зрозуміли ситуацію.

- Чекаємо ще тиждень, ніхто довідок не бере, я вам гарантую, - наголошує вона.

Ще до сесії у спілкуванні з журналістом "RIA плюс" начальник управління освіти зауважила, що  голови Байковецької та Великогаївської громад погодились укласти договори про міжбюджетні трансферти з міськрадою.

Ми також спробували розібратися, як саме у міськраді нарахували 1200 грн за місяць перебування «іногородньої» дитини у садку. Заступник начальника міського управління освіти з фінансових питань Олена Пельвецька розповіла, що на рік з бюджету на дошкільні заклади було закладено 143 278 700 грн.

Садки значно подорожчали

Нині життя подорожчало, а отже, і садки також – кошторис вже складає 146 155 500 грн.  Загалом у Тернополі функціонує 38 дошкільних закладів, які відвідують 9 676 дітей (на 1 січня 2017 р. їх нарахували 9 956). Тож, якщо порахувати за формулою: кошти/кількість дітей/12 місяців = 1199 грн. За новими підрахунками, на одного вихованця в дитячому садку нині потрібно вже 1258 грн. І це все – без харчування.

Якщо взяти для прикладу групу в дитсадку яку відвідують в середньому 30 дітей, і на кожного з міського бюджету виділяють хоча б 1200 грн, то в загальному на групу в місяць йде 36 тис. грн.

Виникає зустрічне питання: чому батьки досі за власні кошти роблять ремонти у групах, купують іграшки, допомагають із облаштуванням дитмайданчиків? На що витрачають бюджетні гроші?

800 тис. грн – за переповнення груп

- У ці послуги входять: заробітна плата персоналу, оплата комунальних послуг, компенсація міськради ціни за харчування, придбання дезінфікуючих та інших господарських засобів, медогляд працівників, оплата Інтернету, банківські послуги та інші побутові потреби, - каже пані Олена. – Досить великі кошти сплачуємо за переповнення груп.

У коментарях місцевих ЗМІ головний інспектор з дошкільної освіти міського управління освіти Ірина Антонюк пояснювала, що садочки міста переповнені на 73%. При цьому 1 тис. 126 осіб, які їх відвідують, складають діти, які живуть за межами Тернополя. Органи місцевого самоврядування повинні повернути ті кошти, які виділила держава на кожного члена громади.

Заступник начальника з фінансових питань Олена Пельвецька додає, що в період із січень по листопад вони заплатили 800 тис. грн за переповнення груп у дитячих садках і навчально-виховних комплексах. Лише 7 закладів із 38 додаткових коштів не отримують.

До слова, після подій 30 листопада декотрі тернополяни виступили на захист міської ради, адже аргумент чиновників про брак місць у садках таки зіграв свою роль.

- Чому жителі довколишніх сіл возять дітей у тернопільські садки, коли мають свої? Натомість моя дитина мусить сидіти вдома?- запитує Вікторія Бондар.

Не скрізь є садки

Ми дізналися, що в Тернопільському районі нині функціонує 22 загальнодошкільні заклади, один навчально-виховний комплекс та школа-садок, які відвідують 1295 дітей. З 1 січня року по 24 листопада 2017 року ДНЗ профінансували на 18 603 134, 67 грн. Якщо рахувати за тою ж формулою, що і вище: кошти/кількість дітей/11 місяців (оскільки дані за 11 місяців поточного року), то виходить, що на одну дитину йде 1305 грн.

У районі недостатньо закладів дошкільної освіти. Групи в садках також переповнені: на 100 місць – 113 дітей. Для прикладу, у Великоберезовицькому садку виховується 290 дошкільнят, проектна потужність закладу – 160 місць. А в таких селах, як Біла, Чистилів, Петриків, Підгороднє взагалі відсутні заклади дошкільної освіти.

Про трансферти ніхто не чув

Якщо міська рада хоча б раз зверталась із листами до Тернопільської райдержадміністрації з проханням укласти договори про міжбюджетні трансферти, то в інших районах про це нічого не чули.

Справді, багато дітей, які відвідують тернопільські садки, зареєстровані далеко за межами міста, навіть в інших областях. Про відшкодування коштів там ніхто не чув. Тож тепер батьки стали заручниками ситуації.

Дізнатися, скільки ж грошей натомість виділила міська рада за дітей які зареєстровані в Тернополі, але навчаються в інших районах чи регіонах країни, нам не вдалося. У міському управлінні освіти такого обліку не ведуть. Ми пробували вийти на контакт з міським головою, але безрезультатно. Підготували інформаційний запит. Про результат повідомимо згодом.

Новини за темою
Коментарі (25)
  • Проня Кисілюк

  • Olga Tanina

    ЛЕДАРІ І ТРУТНІ, СВОЄ НЕ БУДУЮТЬ, А НА ЧУЖЕ ЗАСІХАЮТЬ.СЕЛО-ТЕРОРИСТИ.НАГРАБИЛИ ЗЕМЕЛЬ, ЩО САМІ ЦАРІ СТІКО НЕМАЛИ
  • Olga Tanina

    Село-веде себе як ТЕРОРИСТИ, ЗАХОПИЛИ ВСІ ЗЕМЛІ на яких працювати не хоче, і гайда міські споруди захоплювати.Йдіть верощуйте щось, на своїх захоплених паях,везіть в Европу і майте гарні гроші.За вас весь не тілько містяни, а весь світ став голодати.Село, то є ЛЕДАРІ, ТРУТНІ.
  • Катя Попик

    Бо міська рада захищає права, здоров'я, інтереси тернопілян, батьки яких відбудувало то місто, а в іногородніх є свій тато, то нехай подбає про них, створе їм робочі місця, побудує садочки,школи, він за це гроші получає і є менеджером, тобто організатором суспільного життя
17:00 Викладачі та студенти ТНПУ активно долучаються до цитрусового виклику 16:25 Водій на "Бумері" вживав алкоголь після ДТП photo_camera 16:00 Голосування розпочато: хто отримає 10 тисяч за кращий хіт про Тернопіль 15:20 10 років тому у Косово загинув миротворець ООН з Тернополя Ігор Киналь photo_camera 14:20 ДТП на перехресті вулиць Шептицького і Живова: зіткнулись дві іномарки photo_camera 13:12 Як отримати власне житло молодій сім’ї 12:40 На Тернопільщині закарпатці обікрали приватне підприємство на 100 тис. грн 12:10 Різка дія холоду сприяє виділенню ендорфінів 11:40 На початку квітня у Тернополі відбудеться футбольний чемпіонат серед дівчат 11:00 У смерті свого малюка батьки звинувачують лікарів 10:00 «Я не загартовуюся і не моржую, просто люблю холод…» 09:00 Що схвилювало тернополян цього тижня 08:00 Цей день в історії, 17 березня: Івана Самойловича проголошено гетьманом всієї України

Цікаві майстер-класи, концерт  молодого гурту Tvorchi , презентація фільму «Посттравматична рапсодія», Koza stand-up 5, «Лялькове...

У "Свободівців" - поповнення замість трьох депутатів, яких виключили з партії  

Чиновники міськради кивають у бік дорожників, мовляв, дорогою опікуватись мають саме вони. А в Службі автодоріг нарікають...

У поліції кажуть – все відбуватиметься в рамках операції «Мігрант». Юрист наголошує: перевірка на причетність до злочину...

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up