Школа: навіть колір шкарпеток, колготок і взуття має значення

Школа: навіть колір шкарпеток, колготок і взуття має значення

У багатьох питаннях сьогодні модно спиратись на досвід розвинених країн. Не виняток – і шкільна форма. Утім, за кордоном також двоякі погляди на це питання і, відповідно, різні традиції.

Читайте також: Чи потрібно носити шкільну форму


Приміром, сьогодні говорячи про якісну освіту, більшість згадує Фінляндію. Вона відрізняється від інших не просто рівнем, організацією, а й підходом. Тут діти можуть прийти на уроки у чому завгодно, хоч у піжамі. Натомість у таких країнах, як Канада чи Англія, питання форми принципове.

- У Канаді шкільній формі приділяють особливу увагу. Щоправда, вона є лише в католицьких та приватних школах, які вважають за рейтингом наданих знань вищими за звичайні, розповідає психолог Наталія Гаєвська. Фахівець живе у Канаді. - У католицьких школах і  приватних носять форму, причому кожна школа має власний дизайн з емблемою закладу.

Це роблять насамперед задля безпеки учнів,  щоб можна було відокремити учнів і чужих з вулиці. По-друге, щоб показати приналежність дитини саме до цієї школи та престиж закладу, бо саме за рейтингами школи оцінюють майбутніх абітурієнтів. Також форму запроваджують для того, щоб показати, що всі у рівних умовах, незалежно від фінансових доходів сім'ї. 

- Обов’язковою є форма і у шкільних закладах Англії. Кожна школа має свій дизайн і логотип на сумках, кофтинах, куртках і шапках. 

- Навіть колір шкарпеток, колготок і взуття має значення, - каже Любов Лазука, яка живе в Лондоні. – Щоправда, взуття для всіх однакове. Це питання не обговорюється: носять і все.

Натомість у Франції та Норвегії форми не носять. Наші співрозмовниці, які мешкають там, не чули про такі вимоги.

- Форми у нас немає, - каже пані Ольга, яка проживає у Норвегії. – І ніколи тут її не було. Ходять,  хто в чому хоче, навіть у хіджабі, якщо є мусульманами. Щоправда,  зараз ведуть дискусії, щоб заборонити хіджаб в публічних місцях. Але, з іншого боку, оскільки країна пропагує здоровий спосіб життя, у кожного школяра повинен бути велосипед і спорядження до нього - шолом, нарукавники і т. д. Діти дуже часто кудись їдуть всім класом на велосипедах.  

Не зобов’язують одягатись в однакові строї і у звичайних школах у Франції. Тут також учні ходять у зручному їм одязі.

- Діти не ходять у формі до школи, носять звичайний одяг, - каже Марія Сулима, яка живе у Парижі. - Тут тільки одна вимога - щоб на фізкультуру одягали лосини і кросівки. А так – ходять у чому хочуть.
 

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (5)
  • Masha Pavlenko
    Якщо вже так важлива форма, то чому одразу йде мова про піджаки, брюки, спідниці, як на мене, вона має бути зручна! Але суть не в одязі у якому дитина ходить в школу, суть у знаннях, які саме ж дитя хоче здобути!!!
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
17:05 Де освіжитися у спеку: які водні розваги є у Тернополі та скільки вони коштують 16:01 Померла вчителька початкових класів Байковецької гімназії Світлана Гануляк 15:25 На Тернопільщині тимчасово обмежили руху великовагового транспорту 15:01 Від 50 до 175 гривень за кілограм: у Тернополі вже продають кавуни та дині Від читача 08:57 Тернополянин Арсеній Кардаш віце чемпіон світу з пауерліфтингу 14:00 Спека до +39, дощі і грози: прогноз погоди на Тернопільщині 13:02 З нагоди Дня Конституції України Зеленський відзначив двох уродженців Тернопільщини 12:00 День Конституції України відзначили у Тернополі 11:05 Найпухкіші вареники з полуницею: два рецепти тіста, які завжди виходять 10:15 Діти їздили на самокатах по даху будинку на Лучаківського: реакція соцмереж 09:00 28 червня — День Конституції України: історія свята та цікаві факти 21:00 Як на Тернопільщині відсвяткували випускні: добірка із соціальних мереж 20:00 Дев’ять років на лінії вогню: історія артилериста Ярого 19:00 Штрафи за перевищення швидкості можуть зрости до 17 тисяч: що про це думають тернополяни 18:00 Як безпечно охолодити дитину у спеку: поради неврологині
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up