Тернопіль: вища освіта потребує реформування

Тернопіль: вища освіта потребує реформування
Новий законопроект про вищу освіту в Україні передбачає збільшення державних місць та зменшення навантаження для викладача. Проте, за словами спеціалістів, його потрібно ще доопрацювати та затвердити.

Круглий стіл на тему: "Разом за кращу освіту” відбувся 1 лютого. Обговорити новий законопроект зібралися освітяни міста та області. Вислухати нові пропозиції прийшли і студенти вищих навчальних закладів. 

- Питання здобуття вищої освіти є для молодих людей нині одним із головних, - говорить координатор напряму "Суспільство знань” Лілія Гриневич. - Але не менш важливою є можливість реалізувати отримані знання на практиці.

Для кращого ознайомлення молоді із запропонованим законопроектом відкрили нову групу в соціальній мережі Facebook "Разом за кращу вищу освіту!”. Там кожен абітурієнт, студент чи освітянин може переглянути його та залишити свої відгуки.

Відео дня
>- Не менш важливою проблемою сьогодення є велика заполітизованість студентів, - говорить викладач технічного університету ім. І.Пулюя Олег Герман. - Освіта повинна перебувати осторонь від політики, адже це дві різні віхи держави.

Переваги нового законопроекту
- Мінімізація втручання держави в роботу вищих навчальних закладів. Але ставши самостійними, виші повинні дотримуватися і певної відповідальності.

- Зменшення навантаження викладача від 900 до 600 годин. Це дозволить кожному викладачеві більше готуватися до кожного заняття.

- Левова частка розподілу державних коштів повинна припадати на гранти. Вони існують у двох видах - за високу успішність студента та соціальні гранти, так звані пільги при вступі та під час навчання.

- Тести є недоречними для абітурієнтів та студентів тим, що вони не містять в собі відкритих завдань. Що й обмежує можливість розвивати свою думку та знання.

-У багатьох країнах світу, за результатами соціологічних досліджень, найважливішою є кваліфікація вчителя, який подає свої документи на роботу.

- Прикро, що більше 25% випускників шкіл Тернопільщини мали дуже низькі результати під час проходження ЗНО.

- За новим законопроектом кількість держзамовлень для абітурієнтів збільшиться до 50%.

- Досі студент повинен був підтверджувати свій грант щорічно. Тепер його видаватимуть на весь період навчання.

Надія ОГОРОДНИК, 0-96-15-94-972 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (9)
  • Anonymous
    Це ,що вони пропонують то це не є реформа . Реформа це коли у технічних вузах позабирають шкільні , і не тільки баластні предмети типу фізики , історії всесвітньої культури ,історії України, правознавства , вища математика ,філософія, соціологія, політологія ,хімія ,ще ціла купа економічної х....ні і багато іншого це перший крок реформи оскільки вся ця поє...нь займає 3 роки навчання з 5 існуючих . У всіх предметах які відносяться до спеціалізації викорінити всю глибоку теорію і викладати програму яка використовується на виробництві і вчити спеціалізацію не 2 роки а всі 5 оскільки шкільний баласт забирає купу часу і засерає мозги непотрібною інформацією це другий пункт реформи. Що стосується держзамовлення так воно має бути направлено в сторону технічних спеціальностей а то у нас виділяють держзамовлення на економістів ,педагогів , юристів ,менеджерів і їм подібним а толку від того ніякого , і це основні пункти дійсно реформи а то, що тут пропонують то це так хіба попе.....ти і все і як викладали по накатаній схемі так і будуть викладати і як не було у нас спеціалістів так і не буде .
    Anonymous reply Anonymous
    Скільки тобі років синку?
    Anonymous reply Anonymous
    Тобі від того легше стане якщо я скажу скільки мені років і чого це тебе так цікавить
    Anonymous reply Anonymous
    технічний вуз і без фізики та математики! тоді чому він буде технічним? гуманітарним буде, 100%)
    Anonymous reply Anonymous
    До Гість: Ім'я не вказано 03/02/2012 10:05 Все правильно без фізики і математики оскільки що стосується фізики то я запевняю все то що в школі проходять 10 і 11 клас то саме пихають і в інституті то для чого по другому колу це гнати , що стосується вищої математики то це взагалі бредовий предмет який на жодному підприємстві України не використовується . Що стосується технічний чи гуманітарний то він зараз є єкономічно-педагогічний інститут а технічного від нього залишилося 30% і то глибокої теорії . Цей інститут буде технічним коли в цому інституті буде 100 % практичні заняття і програма яка вяжеться з виробничою програмою підприємств технічного напрямку ось тоді будуть фахівці своєї спеціальності .
  • Anonymous
    Позор вам за таке висвітлення новини! По-перше, Гриневич працює в яйценюка, що треба було вказати. по-друге, заполітизованість студентів є не проблемою, а здобутком і ніяк не впливає на освіту Далі, новий законопроект не мінімізує, а навпаки, вплив міністерства на університети, почитайте його, НЕ ПІДСПІВУЙТЕ ВЛАДІ. Далі, ЯК ці три пункти - Тести є недоречними для абітурієнтів та студентів тим, що вони не містять в собі відкритих завдань. Що й обмежує можливість розвивати свою думку та знання. -У багатьох країнах світу, за результатами соціологічних досліджень, найважливішою є кваліфікація вчителя, який подає свої документи на роботу. - Прикро, що більше 25% випускників шкіл Тернопільщини мали дуже низькі результати під час проходження ЗНО. стосуються переваг закону і взагалі звідки цей копіпаст???
  • Anonymous
    Я вважаю, що реформування освіти в Галичині має очолити пані Фаріон! Ось хто взірець нацональної наснаги! З такими керівниками як пані Фаріон ми б виростили покоління справжніх свідомих патротів!
    Anonymous reply Anonymous
    Але тіко після того, коли Фаріон перейменується у ІСТИННО УКРАЇНСЬКУ Ярину! З таким іменем, як у неї, справжню патріотичну свідомість ще формувати і формувати
    Anonymous reply Anonymous
    Може розпочати з рефрми імен та призвіщ? Немилозвучні міняти на більш свідомі?
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:01 Ціною життя врятував інших.... У Києві попрощалися з пілотом F-16 Максимом Устименком 21:03 Ексклюзивні відеокадри із квартири на Вишневецького, де трапилася пожежа photo_camera 20:03 Кілька квартир і півтора мільйона зарплати: як новий прокурор Тернопільщини прокоментував свої статки 19:02 Помер викладач Тернопільського педуніверситету Петро Михальчук Від читача 01:23 Вчителька з Тернополя стала амбасадоркою міжнарожної ініціативи EU Code Week 18:40 Відмивають стіни та дякують Богу, що залишились живі: репортаж із будинку на Вишневецького, де сталась пожежа photo_camera 18:03 У Бучачі народився хлопчик-богатир 17:20 Три випускниці з Тернополя отримали по 200 балів на НМТ 16:45 У Почаєві собака покусав дівчинку: господарю загрожує до двох років в’язниці 16:11 «Все знищено, але Бог зберіг моїх дітей». На Вишневецького згоріла квартира військового 15:35 Тернополяни представили Україну на Чемпіонаті Європи з греко-римської боротьби 15:05 Жителя Кременця підозрюють у дезертирстві та поширенні російської пропаганди 14:35 Норвезький журналіст іде 450 кілометрів на підтримку українських медіа photo_camera 14:05 До якої суми зросте мінімальна пенсія у 2026 році 13:35 За умисне вбивство знайомого в Почаєві судитимуть 62-річного чоловіка 13:00 Нетверезий водій на Tesla врізався в дерево та намагався втекти в кущі 12:20 Упокоївся батько митрополита Тернопільського і Кременецького Нестора Анатолій Писик 11:57 У Козівській лікарні тепер є отець-капелан 11:41 Як бізнес Тернопільщини може зменшити витрати на енергоресурси? (Прес-служба компанії Yasno) 11:22 У Бариші чоловік самовільно чистив потічок та отримав кримінальну справу
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up