Станом на 12 березня постраждали п'ятеро дітей з однієї групи. У двох хворих уже підтвердили діагноз — ротавірусна інфекція.
З метою встановлення причин та факторів передачі інфекції фахівці Тернопільської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби відібрали матеріал для лабораторних досліджень, зокрема, питну воду, продукти та страви, змиви на патогенну та умовно-патогенну флору. Вірусологічні та мікробіологічні дослідження (обстеження персоналу та контактних дітей по ДНЗ, питної води на ротавіруси) буде проводити ДУ “Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України”.
У жовтні в садку №14 вже реєстрували спалах кишкової інфекції. Тоді в ході епідрозслідування в закладі знайшли сальмонелу. Збудник був занесений із сирим м'ясом свинини. Його використовували для приготування страв.
Цього разу причина інакша, запевняє заступник начальника міського управління освіти Ірина Сум. За її словами, попередньо спеціалісти підтвердили, що це — ротавірсуна інфекція.
- Після того, як у жовтні в цьому садку виявили кишкову паличку, у закладі проводили серйозну дезінфекцію. Цього разу також перевіряли і харчоблок, і продукти харчування, і дотримання всіх гігієнічних норм. Ніяких зауважень від спеціалістів не було. Як ми вже говорили під час прямого ефіру на сайті “20 хвилин”, їжа у дитячих дошкільних навчальних закладах проходить подвійну термічну обробку, що виключає можливість зараження через продукти харчування.
Завідувач садка №14 Орися Мохорук розповідає, що кишкову інфекцію зафіксували в молодшій групі.
- Попередня причина — ротавірусна інфекція. Ми думаємо, що її принесла одна з дітей. Мама не повідомила, що її дитя хворе, коли вихователі помітили симптоми того, що малеча недобре почувається , то передзвонили батькам. Ті забрали дитину. Ми не можемо стверджувати, що носієм інфекції є сама та дитина, адже після неї захворіли ще п'ятеро. У кого імунітет слабший, той і вхопив — це життя, не можна когось звинувачувати, - каже вона.
Стан хворих діток уже покращився, додає керівник закладу. За рекомендацією Головного управління Держпродспоживслужби, на час дії вогнища інфекції відвідування вихованцями цієї групи наразі призупинене.
“У ході епідрозслідування мають з'ясувати обставини, що могли спричинити групове захворювання, а саме щодо організації харчування дітей, дотримання затвердженого меню, забезпечення умов доставки, зберігання продуктів та приготування страв, наявності супровідних документів на продукцію, що засвідчують їх походження, якість та безпечність. Крім того, спеціалісти відстежують організацію питного режиму, дотримання умов ранкового прийому та перебування дітей в дитячому закладі, відвідування дітей закладу протягом попереднього тижня та на даний час, даних про проходження персоналом профілактичних медичних оглядів, наявність та дотримання правил використання деззасобів, тощо. У закладі була проведена заключна дезінфекція. ”, - йдеться на офіційному сайті ГУ Держпродспоживслужби в області.
Остаточних висновків щодо ситуації в закладі ще не має, зауважила завідувач відділу епіднагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» Марія Павельєва. Говорити про те, що спалах захворювання спричинила лише ротавірусна інфекція - рано. Тривають вірусологічні та бактеріологічні дослідження. Обстежують усіх контактних, не тільки дітей, а й працівників садочка, зауважила вона.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 41 від 9 жовтня 2024
Читати номер
Роженко
Роженко
кого покриваєш , щоб ти підхватила кі довго лікувалась нечисть.
Clostridium - не миті руки після туалету , гімна по вашому , дичь негігіенічна,
Люди вмирають від цього,
Ігор
Іра
розказують що їжа супер чому частина діток на воді і хлібі?