Дідусь чи бабуся можуть стати муніципальною нянею і отримувати за це гроші. Потрібно лише зареєтруватися або фізичною особою підприємцем (ФОП) або юридичною особою, яка надає послугу догляду за дітьми до 3-х років. Це особливо вигідно тим бабусям чи дідусям, яким не вистачає страхового стажу до пенсії.
- Приміром, є бабуся, якій бракує три роки страхового стажу до пенсії. Вона спокійно може надавати безоплатно послуги няні, хоча вона і так їх надає, - пояснює директор Департаменту соціального захисту обладміністрації Вадим Боярський. - А отримавши компенсацію, родина може скерувати ці кошти на сплату податків бабусі, яка зареєстрована як ФОП. Нині державне відшкодування за послуги няні - 1626 грн, податок - 1300 грн. Тим самим няня заробить страховий стаж і ще трохи коштів їй залишиться.
Урядова програма “Муніципальна няня”, яка передбачає компенсацію батькам на послуги з догляду за дитиною до трьох років, запрацювала з січня цього року. Як надавачів таких послуг цілком можна оформити дідусів, бабусь та інших родичів.
Наразі в Тернопільській області лише двоє родин зголосилися - одна з Тернополя, інша - з Тернопільського району, повідомив Вадим Боярський.
- Сім’я сама шукає людину, яка буде надавати послуги няні, - каже він. - Ця людина має бути фізичною особою-підприємцем (ФОП) і мати відповідний вид діяльності. Або це може бути юридична особа- підприємство, яке надає послуги і має найнятих працівників з відповідним видом діяльності.
Якщо є два звернення, то це означає, що ці родини вже мають укладені угоди з нянями, додає пан Боярський. Він погоджується з тим, що послуги няні вартують дорожче від суми урядової програми. Але 1626 грн - це лише доплата. Основною ціллю цієї програми є офіційне оформлення відносин роботодавця та робітника.
- Йдеться якраз про те, щоб вивести з тіні ті послуги, які вже надаються, - каже Вадим Боярський. - Багато людей, які користуються послугами няні, не оформлюють офіційно ці договори, не узаконюють. Тому людина, яка надає послуги няні, не отримує страхового стажу. 1626 грн - допомога держави для узаконення таких відносин, - для того, щоб людина, яка надає послуги няні, мала трудовий і страховий стаж. Разом з тим і щоб сім’я була застрахована і надавалися якісні послуги. Адже йдеться про комфорт та безпеку дитини.
Варто наголосити, няня може втратити субсидію або інші пільги. Оскільки ФОПу рахують дохід у розмірі трьох прожиткових мінімумів.
Наскільки ефективною є програма “Муніципальна няня” і які відгуки про неї батьків, про це у Департаменті соцзахисту наразі не готові сказати, адже програма тільки запрацювала.
Читайте також: "Муніципальна няня": як оформити документи і скільки коштує послуга
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
оплата няні 1300 податок і ще як вони кажуть гроші залишаться 350 грн,
350 грн- для того, щоб людина, яка надає послуги няні, мала трудовий і страховий стаж. Разом з тим і щоб сім’я була застрахована і надавалися якісні послуги. Адже йдеться про комфорт та безпеку дитини.
350-грн Карл 350 це що , притому що вона няня має бути оформленна Фоп
(підприємцем)
вікріїні крадуть міліарди розенбляди ,свинарчуки і т.д а економлять і намахують на копійках,