Будова ГЕС на Дністрі спричинить безліч проблем, кажуть активісти-екологи

Будова ГЕС на Дністрі спричинить безліч проблем, кажуть активісти-екологи
  • Тернопільські активісти відмовляються працювати у складі робочої групи під керівництвом Івана Крисака. 
  • Через будівництво Новодністровської ГЕС затопить навколишні села. 
  • ГЕС знищить екосистему Дністра, кажуть активісти. 

Державну програму розвитку гідроенергетики до 2026 року уряд ухвалив у липні 2016-го уряд. Цією програмою вже легітимізовано шість ГЕСів на Дністрі, які мають бути збудовані. Проте програму прийняли з грубим порушенням законів України й міжнародних зобов’язань, заявляють активісти.

- Йдеться про загрозу руйнування природної спадщини Дністра, - каже представник ГО «Зелений світ» із Чорткова Олександр Степаненко. - Вже зараз на Дністрі існує три греблі та велика  гідроакумулююча станція. Верхня гребля має бути біля села Вістря Монастириського району, це якраз початок Дністровського каньйону. Весь лівий берег, тобто тернопільський берег – це охоронний режим національно-природного парку, де апріорі будь-яке будівництво неможливе.

Previous Next

Відео дня

Нижня гребля – це також територія нашої області, новоствореної Мельнице-Подільської територіальної громади, продовжує чоловік. При будівництві ГЕС передбачається підйом води на рівень восьми-дев’яти метрів, а це означає неминуче затоплення берегів, оскільки всі села розташовані в річковій долині.

- Лобісти цього проекту мабуть сподіваються, що їм вдасться якось дешево викупити ці землі або ж переселити цих людей, - додає Олександр. - Як це було під час будівництва першої Дністровської ГЕС. Тоді зникли такі села, як Бакота, Ушиця. 

Нещодавно на Новодністровську ГЕС була поїздка робочої групи під керівництвом Івана Крисака. Активістів обурило чимало фактів: на телебаченні Іван Крисак заявив, що 70% із присутніх на екскурсії не проти будівництва каскаду ГЕС на Дністрі .

- Ризик для екосистеми Дністра в тому, що зупиниться течія, - додає пан Олександр. - Дністер - швидка річка, яка поки що зберігає здатність самоочищення. Саме завдяки тому, що невелика глибина, швидка течія, добра аерація. Саме тому Дністер ще більш-менш добре справляється з усім тим сміттям, яке ми скидаємо в Дністер.

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
21:08 Забобони і заборони на Великдень: що радять робити для очищення і захисту від лихого 20:05 З російського полону додому повернувся Захисник з Тернопільщини 19:05 Як суди на Тернопільщині карають тих, хто відмовляється служити 18:17 В Україну повернули 277 звільнених з полону Захисників photo_camera Від читача 16:05 Поліція Києва та СБУ повідомили про підозру заступнику голови КМДА в організації схеми переправлення призовників через держкордон України 18:00 Тернопільська «Нива» поступилася «Маріуполь-Феніксу» 17:00 Тернопільські школярі передали великодні листівки та обереги для воїнів ЗСУ photo_camera 16:00 У Тернополі одружилися військові 15:00 Тернополянка втратила майже 400 тисяч гривень — шахрай представився працівником банку 14:02 У Тернополі освячують великодні кошики (ОНОВЛЮЄТЬСЯ) play_circle_filled photo_camera 13:00 Плащаницю зі святих місць Зарваниці привезли на передову play_circle_filled 12:00 9-річний хлопчик кілька разів викликав поліцію для розваги play_circle_filled 11:03 Втратив документи, коли поранили. Чи можуть переслати паспорт, який замовив в іншому місті? 10:00 Готуємо мариновані яйця та імбир 09:15 Масштабна пожежа біля Тернополя: вогонь знищив частину Чистилівського орнітологічного заказника 09:00 На війні загинули Захисники Ігор Синенький з Теребовлі та Іван Щебивлок з Тернополя 22:00 Поліцейські застерігають від квартирних крадіжок напередодні Великодніх свят
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up