Біля Тернополя можуть звести сміттєпереробний завод. Що саме хочуть будувати і чим це нам загрожує?

Біля Тернополя можуть звести сміттєпереробний завод. Що саме хочуть будувати і чим це нам загрожує?
  • У редакцію «20 хвилин» почали надходити звернення громадян із проханням отримати інформацію про будівництво на території с.Соборне, що в Байковецькій ОТГ, сміттєпереробного заводу. 
  • Люди занепокоєні тим, що в Україні такого ще немає, тому хтозна чого чекати. Крім того, підприємство нібито планує переробляти відходи від сільськогосподарської діяльності, що, на думку людей, призведе до неприємного запаху по всіх селах та околицях, не виключаючи і Східний масив у Тернополі. 
  • Чи справді цей завод побудують і коли? 
  • Авторизуйтесь, або підпишіться, і завдяки Вашій підтримці ми зможемо готувати більше цікавих матеріалів.

 

Увесь цивілізований світ давно переробляє сміття. Європейський Союз вирішив, що до 2030 року на сміттєзвалищах повинно зберігатися не більше 10% відходів.

Хвилювання жителів громади

Жителі с. Соборне з'ясували, що найближчим часом має відбутися будівництво сміттєпереробного заводу на території їхнього села. 

Відео дня

Жінка розповідає, що жителі сіл збирали підписи «проти» заводу. Коли повезли списки з підписами разом із запитом про надання інформації на реєстрацію у Байковецьку сільську раду, то сільський голова Анатолій Кулик не прийняв людей. Цікавим є те, що жителів сіл ніхто не поінформував про наміри із будівництва заводу, переконують вони. На заплановане місце будови почали з’їжджатися машини, розпочався якийсь «рух», люди самі по собі якось дізналися за це. 

Насамкінець Уляна каже, що жителі не проти заводу.

– Але це наші життя, наше повітря, наші села…Я тут виросла, народилася, тут ростуть мої діти, – каже вона.

Ще одна жителька Байковецької ОТГ пані Ліля зауважує, що офіційного підтвердження від посадових осіб, чи це дійсно буде сміттєпереробний завод, немає. Люди вже почали хвилюватися за своє здоров’я, за здоров’я своїх дітей  і те, чим вони будуть дихати, яку воду пити. Це питання екологічної безпеки цього району. Відомо, що від переробки сміття виділяються дуже погані викиди.

Що це за завод?

Нам вдалося дізнатися, що ж планують будувати.

Отже, це пропозиція іноземного інвестора – німецько-українського підприємства «Браун Індастріал Технолоджі». Призначення – виробництво електричної енергії на основі переробки відходів – як побутових, звичайного сміття, так і органічних відходів сільськогосподарської діяльності. Підприємство сучасне, європейського типу, замкнутого виробничого циклу, екологічне чисте, яке не передбачає наявності зовнішнього полігону для відходів. На майбутньому заводі буде створено 48 робочих місць та поруч індустріальний парк, який займатиме 15 гектарів із великим промисловим тепличним господарством і можливістю працевлаштування для 150 жителів довколишніх сіл населених пунктів.  Буде відповідний благоустрій, під’їзні шляхи. Інформацію про це знаходимо у документах. 

Чому розглядається село Соборне?

Ця територія є найоптимальнішою у зв’язку з будівництвом дороги східного обходу Тернополя, яка проходитиме територією Байковецької громади від Підволочиського шосе в напрямку Охримівці-Шляхтинці. Один із з’їздів буде спрямований на індустріальний парк, і це буде основна дорожня комунікація для спеціалізованого транспорту з майбутнім заводом з виробництва електричної енергії. Через села і поля багатотонажний спеціалізований транспорт їздити не буде – це виключено. 

Чи є такі заводи в Україні?

В Україні такого підприємства ще немає, громада ініціюватиме поїздку своєї делегації в Німеччину, де аналогічні підприємства з перетворення відходів у теплову, електричну енергію діють давно. 

Думка екологів

Щоб з'ясувати можливі наслідки для довкілля роботи сміттєпереробного заводу такого типу, ми звернулися до фахівців у галузі екології.

Так, начальник Управління екології та природних ресурсів Тернопільської ОДА Орест Сінгалевич наголошує, що будівництво таких об'єктів без попередньої процедури оцінки впливу на довкілля заборонене законом. Поки що повідомлень, запитів про таку оцінку від Байковецької ОТГ в Управління  не поступало. Начальник додає, що екологічна експертиза, яка була раніше, відмінена. Зараз є процедура оцінки впливу на довкілля – це набагато складніший процес, довготривалий і глибокий. 

На основі нього і зможуть прийняти відповідні рішення.

Що говорять у Байковецькій ОТГ

Голова Байковецької громади Анатолій Кулик поінформував нас, що 10 червня о 19:00 год в с. Соборне відбудуться збори громадськості з приводу цього питання. 

Анатолій Кулик запевняє, наразі рішення про будівництво заводу не буде, це лише наміри, які обговорюються із громадськістю на зборах, 10 червня. Можливо, громадськість дослухається і зрозуміє ті доводи, які будуть говорити про позитивні сторони підприємства. Такий завод вже працює в Європі. Не менше, ніж  двом жителям села Соборного, буде запропоновано поїхати у Німеччину і на власні очі побачити роботу такого ж підприємства. Поїдуть вони за рахунок інвесторів. 

Якщо не у Соборному, то де?

Ми запитали, які ще альтернативні ділянки розглядають для зведення даного підприємства. 

У якому році виникла пропозиція щодо будівництва заводу?

Сільський голова наголошує, що збори все розставлять на свої місця. 

Нагадуємо, що 10 червня 2021 року о 19:00 год в комунальному закладі БК с. Соборне, за адресою: Тернопільська обл., Тернопільський р-н, с.Соборне, вул.Лесі Українки, 28 відбудуться збори громадськості. 

Збори присвячуються питанню спорудження на території громади заводу з переробки відходів територіальної громади, до складу якого входить біогазова станція (для переробки відходів, що біологічно розкладаються).

Запрошуються мешканці громади, представники громадських організацій та зацікавлені особи, - повідомляє офіційна сторінка Байковецької об’єднаної громади у Фейсбуці. 

 

Екологічно-юридична довідка: санітарно-захисна зона має бути не менше 500 м до найближчої житлової забудови.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (21)
  • Halina Solonon
    Якщо Кулик запевняє що завод не буде екологічно шкідливим то нехай будує в себе у Байківцях.Так в Європі працюють такі заводи, але не варто забувати що там всі дотримуються законів.У нас закон гроші, тому ніхто не зважає на екологію.
  • Свитлана Кубик
    Ми скоріше помремо від сміття якого дуже багато
  • Валерій Якимчук
    Більшість людей ідіоти.
    Бо саме це доводить -купи сміття коло кожного села. А от побудувати сміттєперероюний завод -не можна.
    Придурки кончені.
  • Ігор Котляр
    Дійсно. А чому не побудувати такий чудо-завод в Малашівцях? Там і місце є і умови полігону дозволяють їм працювати на повну.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
09:00 Хвилина мовчання на честь тернополянина Григорія Сипка 21:40 На Тернопільщині зустріли звільненого з полону бійця Олега Кравця 20:00 Оголосили конкурси на заміщення посади директора у двох дитсадках — №9 та №32 19:03 Як змінювався парк Сопільче у Тернополі: дивіться відео! Від читача 09:00 Просимо всіх не байдужих,підписати петицію нашому Герою(посмертно) 18:00 У парках Тернополя відбуватимуться спортивні заходи 17:00 Флорбол, доджбол, регбі-5 та інші — 10 безкоштовних спортивних локацій у парку Сопільче 16:00 Просять запровадити щоденну хвилину мовчання через систему оповіщення — створили петицію 15:00 Де безпечно купатися на Тернопільщині та в інших областях: перелік 14:00 Вихідні у кіно: у Тернополі покажуть екшени, анімації, трилери і комедії 13:00 Спека і грози: детальний прогноз погоди на 6-8 липня в Тернополі та області 12:00 Готуємо фаршировані кабачки в духовці, мультиварці та на сковорідці 11:00 Куди піти, що побачити у Тернополі на вихідні 5-6 липня 10:00 Знущання з військових у 211 бригаді: до суду передали справу екскомандира, який замовчував факти
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up