Книги про тактику боротьби ОУН-УПА проти російських загарбників збирають “свободівці” для жителів Батумі. До речі, книги написані українською мовою.
- Мабуть, вже багатьом відомий факт, що тактику спецоперацій “оунівців” вивчали навіть в Пентагоні, - каже депутат міськради Ігор Дулеба. - Сам Шарль де Голль казав, що якби в його армії були такі воїни, як в УПА, фашистів ніколи не було б у Парижі.
Таким чином партійці хочуть підняти військовий та патріотичний дух у жителів Грузії. Окрім збору книг, також проводилися зустрічі із воїнами ОУН-УПА. Вони із власного досвіду розповідали про спецоперації, кажуть “свободівці”.
- Колись в лавах ОУН-УПА були й грузинські загони, - каже перший заступник міського голови Леонід Бицюра. - Тепер ми хочемо поділитися з Грузією досвідом наших визволителів.
Також продовжується збір україномовних книг для української гімназії в Батумі. Їх організатори планували передати у вересні.
- Але самі бачите, що наразі потрібні дещо інші книги, - додає пан Бицюра. - Хоча книги для дітей ми теж передамо.
Нагадаємо, це не єдина акція на підтримку грузинського народу. Щодня біля пам’ятника Пушкіну збирають підписи проти дій російської армії на території Грузії та заклик не купувати продуктів російського виробництва.
- Також ми хочемо звернутися до Ради теле- та радіомовлення, аби вони заблокували усі російські телеканали, - каже пан Дулеба. - Оскільки вони зараз проводять не лише антигрузинську, а й антиукраїнську політику. А це є питанням інформаційної безпеки для нашого населення.
Ще одну прогрузинську ініціативу оголосили в Тернополі координатори акції “Пушкін проти Путіна”. Вони закликають всіх місцевих жителів в знак солідарності з грузинським народом до кінця російської агресії в цій країні, носити одяг з елементами білого і червоного кольорів. Саме ці кольори є на національному прапорі Грузії.
Ірина НЕБЕСНА
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер