Хибних викликів, на які виїжджають чи не усі спецслужби, у Тернополі щодня є по кілька і платять за них тернополяни своїми податками.
В ГУ Нацполіції в Тернопільській області пояснюють, що всі виклики надходять на лінію "102", де цілодобово чергує шестеро працівників. Через спеціальну програму всі дзвінки, які надходять на лінію, дублюються на всі патрулі, які їздять містом: і патрульні, і групи швидкого реагування. Наприклад, виклик на вул. Вербицького і туди їде екіпаж, який найближче до місця виклику.
- Приїжджає туди поліція, а там нічого не сталось, - кажуть в управлінні. - За хибний виклик поліції є стаття 183 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Ми дуже часто складаємо протоколи за цією статтею.
Як кажуть в управлінні, майже щотижня вони отримують виклики про крадіжку авто. Наприклад, водій завжди залишає авто в дворі біля будинку. А приїхав в нетверезому стані, в дворі не було місця, і він залишив авто десь іншої сторони будинку. Поліцейські приїжджають і знаходять авто за будинком.
- Часто є виклики через сімейні скандали, - кажуть в управлінні. - Поки поліція приїжджає, то люди вже помирились або зрозуміли, що приїзд поліції може бути проблемою для них. І коли приїжджають поліцейські, то вони кажуть, щоб не сварились, можливо, то сусіди дзвонили. Але ж всі дзвінки і номери відслідковуються.
Найбільше неправдивих викликів про замінування, кажуть в поліції. Часто є виклики про замінування шкіл під час здачі екзаменів, про замінування ресторанів, бо комусь з сусідніх будинків музика заважала. Таке повідомлення за собою тягне серйозні збитки.
- На такі виклики виїжджає не одна служба: прокуратура, поліція, СБУ, медики, пожежники, вибухотехнічна служба та інші, - кажуть в управлінні. - Вони оглядають територію, евакуйовують людей. Збитки за такий виклик в середньому сягають від 40 до 50 тисяч гривень.
Але той, хто повідомив про неправдиве замінування, крім штрафу за хибний виклик, тепер ще зобов'язаний відшкодувати збитки всім службам.
- Якщо встановлюють, хто повідомив про неправдиве замінування, то за рішенням суду ця людина має заплатити штраф 2600 гривень і відшкодувати збитки, - додають в управлінні. - Це на перший раз. Якщо це повторний випадок, то наступає кримінальна відповідальність.
В управлінні патрульної поліції Тернопільської області наводять приклади хибних викликів: чоловік напився і йому немає з ким поговорити, викликав патрульних, каже, що посварився з дружиною, а насправді її в нього навіть немає. Йому нудно. А є виклики, які просто не підтверджуються.
- Якщо брати до прикладу перший випадок, то це завідома неправдивий виклик спецслужб, - кажуть в управлінні. - За це стаття 183 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено штраф від 51 до 119 гривень.
Є формула, за якою в управлінні ДСНС в Тернопільській області визначають вартість виїзду пожежного авто. Зараз це 37 100 грн. В цю суму входить пальне, зношувальність техніки, зарплата працівникам, які виїжджають на виклики та інші витрати.
- Ми беремо виділені кошти на нашу службу по області і ділимо на кількість виїздів, - кажуть в управлінні. - Щороку ця сума різна, бо виділяють різну суму на область.
В Центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф кажуть, що виклики бувають різними. Може бути потреба в застосуванні ліків або лише госпіталізація. На деяких викликах потрібні ліки і дороговартісні вироби медпризначення, коли потрібна реанімація.
- Кожен виклик має різну ціну, - каже заступник з медичної роботи директора Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, головний лікар Тернопільської станції екстренної медичної допомоги Ганна Мончак. – Але, підвівши підсумки за перше півріччя 2018-ого року, враховуючи кількість викликів за цей період і кошти, які нам виділили, можемо сказати, що в середньому один виклик вартує 318 гривень.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер