Одразу після різдва в Україні оснуться жорсткі карантинні обмеження, які триватимуть понад два тижні. Ці заходи запровадив Уряд щоб стримати пандемію коронавірусу після новорічно-різдвяних свят.
В Україні мають запрацювати нові заборони:
Більшість місцевих ресторанів, магазинів, салонів краси, тощо – зачинені. Однак це пов’язано не з забороною Уряду, а зі святковими днями та вихідними. На дверях різних магазинів та ресторанів є графіки роботи у період свят. Деякі підприємці повернуться до роботи уже в суботу, 9 січня, а хтось почне працювати з понеділка.
Хоча 8 січня – робочий день, багато закладів не працюють. Навіть ринки повністю зачинені. Лише кілька кіосків біля Центрального ринку працювали. Там можна купити овочі та фрукти.
Більшість ресторанів зачинено. МАФи з їжею на Театральному майдані не працювали, оскільки людей мало. На Валовій працює лише кілька кав'ярень.
Місцеві підприємці ж вважають, що такі дії влади лише шкодять, адже завдяки малому та середньому бізнесу наповнюється міський бюджет.
Читайте також:
«Ми здорові і працюємо далі»: позитивні підсумки року від тернопільських підприємців
Якщо ви планували їхати на потязі чи автобусі в інше місто, або маєте повертатися до Тернополя – проблем з висадкою чи посадкою у вас не буде. У період локдауну дозволено роботу громадського транспорту, міжміське та міжнародне авто-, авіа- та залізничне сполучення. А от коли у місті вводили «червону зону» – потяги спершу не брали та не висаджували пасажирів у місті, а згодом лише висаджували пасажирів на станції «Тернопіль».
На центральному автовокзалі є багато людей. Рейси ніхто не скасовував у зв’язку з локдауном. Квитки можна придбати як на касі, так і онлайн.
Міський громадський транспорт також працює. Однак після свят на вулиці небагато людей. Тролейбуси та маршрутки їздять майже порожні.
Спортивні зали вже мали припинити свою роботу до 24 січня. Однак багато закладів продовжать працювати у звичному режимі.
У тренажерному залі «Каруна» також працюватимуть під час локдауну.
А от в тренажерному залі Plastylin нам розповіли, що з 8 по 24 січня вони працювати не зможуть.
Окрім продуктових магазинів та аптек, на час локдауну зможуть працювати також ветаптеки, магазини мобільного зв’язку, магазини з побутовою хімією та засобами гігієни.
Дозволено роботу СТО авто, автозаправок, банків, поштових перевізників, перукарень та салонів краси, готелів (за попереднім записом) та спортивні заходи професійних клубів без глядачів.
Однак, як помітив журналіст, 8 січня вихідний був у багатьох відділеннях банків, аптек, ветаптек, невеликих продуктових магазинів, тощо.
У міській раді відбулось засідання комісії з надзвичайних ситуацій. Члени комісії вирішили не вводити нові посилення карантину, а лишити все так, як є. Однак згодом міський голова Сергій Надал заявив – якщо у тернополі почнеться збільшення кількості хворих, то в такому випадку у Тернополі запровадять жорсткий карантин.
– Коронавірус має властивість швидко поширюватися, і ми вже не виключаємо зростання кількості хворих, – повідомив міський голова. – Після новорічних та різдвяних свят динаміка захворюваності може знову стати загрозливою. Тому ми постійно консультуємося з нашим медиками, вірусологами, з відділом охорони здоров'я. Готові вжити всіх необхідних заходів у разі, якщо буде загроза здоров'ю та життю тернополян. Якщо протягом наступних днів відбудеться зростання кількості хворих — ми призупинимо рішення комісії і Тернопіль перейде в режим жорсткого карантину. Крім того, ми чітко розуміємо, що ідуть свята і тестування можуть не проводитися в повній мірі.
Під час останніх спроб Уряду запровадити посилення карантину міська влада ігнорувала вимоги. Як ситуація розвиватиметься тепер – наразі невідомо.
А що ви думаєте про посилення карантину? Чи потрібен локдаун до 24 січня? Пишіть у коментарях!
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 20 від 14 травня 2025
Читати номер