Діти виконували завдання з різних розділів мовознавства і писали невеличкі творчі роботи наприклад, на тему “Якби я був Президентом…”
Заключний загальнонаціональний етап відбувся у суботу, 31 січня, у Тернополі у школі №4. У ньому взяли участь 41 переможець обласного етапу конкурсу. Це школярі 3-11 класів, учні професійно-технічних училищ, технікумів, коледжів, студенти вищих навчальних закладів Тернопільщини. Серед них - семеро школярів з Тернополя. Ці діти зайняли перші, другі і треті місця на обласному конкурсі знавців української мови.
Третьокласниця Галинка Різник з тернопільського навчально-виховного комплексу №1 і на міському, і на обласному етапі отримала перші місця. Вона найкраще написала твір про подругу і розповіла про маму.
- Я є маленька україночка, і тому дуже люблю українську мову, - каже Галинка.
Її улюбленим предметом є українська мова, а улюбленими книжками - енциклопедія і оповідання для дітей Василя Сухомлинського.
Готує дівчинку на усі конкурси її вчителька української мови Галина Федун. Це вже її третя переможниця етапів конкурсу Яцика. З дитиною вона займається щодня.
- То, можна сказати, наша домашня дитина, бо Галинка – моя похресниця, - каже пані Федун. – Галинка – дуже розумна дівчинка, весь час в книжках. І я її ніколи не примушувала займатися, вона сама хотіла. Ми навіть кілька товстих зошитів списали, поки готувалися до конкурсу.
Галина Федун каже, що за дівчинку вболівають не лише вона і батьки Галинки, а й усі вчителі. Батьки однокласників, казали, що молитимуться за дівчинку.
А восьмикласниця зі школи №14 Юлія Галас три роки тому вже брала участь в конкурсі. Тоді вона отримала третє місце на міському етапі. Цього року дівчина виборола перше місце на міському і третє – на обласному етапах.
Готує її вчителька Галина Яськів. З дівчиною вона займається раз на тиждень. Каже, що Юля – дуже здібна і розумна дитина. Вона не тільки цікавиться українською мовою, а й дуже гарно співає, є головою самоврядування в класі.
- Я люблю мову, люблю читати, говорити, мріяти, - каже Юлія. – Подобається цей конкурс, бо дає можливість фантазувати. Творів я не боюся, може й найбільше хочу, щоб серед завдань був твір.
До речі, якими будуть завдання, ніхто в області не знав. Їх привезли представники Київського інституту інноваційних технологій міністерства освіти і науки України, зазначає заступник начальника управління освіти і науки обладміністрації Оксана Піхурко. Конкурсанти виконували від 4 до 6 завдань, залежно від віку учасників і рівня конкурсних завдань, яких є 5. Наймолодші учасники конкурсу, третьокласники, писали роботи одну годину. Найстарші - одинадцятикласники та студенти - три години.
- На цьому етапі головне не стільки грамотність, скільки показати чуття мови, - каже пані Піхурко.
Роботи учасників повезуть для перевірки у Київ. Результатів слід очікувати через тиждень, каже вона.
Переможців нагородять в Києві грошовими преміями, книжками, годинниками, футболками, найімовірніше, під час Шевченківських днів у березні.
- Приємно відзначити, що діти з Тернопільщини традиційно показують високі результати на цьому конкурсі. А щодо кількості учасників, то цього року, у зв'язку з кризою, їх менше з усіх регіонів, - повідомила методист Київського інституту інноваційних технологій Валентина Даньшова. - Премії також будуть дещо меншими, ніж у попередні роки.
Див бібліотеку: http://te.20minut.ua/tema/325
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер