Триярусну інсталяцію гробу Господнього перед Великоднем власноруч облаштував житель села Золотники в церкві Святого Апостола Луки на Тернопільщині.
Цю плащаницю власноруч створив місцевий житель села Золотники Ярослав Верескля.
Чоловік за спеціальністю - різьбяр. Декілька років тому він почав облаштувати на Різдво унікальну шопку у себе в селі. А перед Великоднем зробив інсталяцію гробу Господнього, у яку кладуть плащаницю. Вона символізує полотно, у яке був загорнутий Ісус Христос після зняття з Хреста. Після Воскресіння на полотні залишився відбиток Його Образу.
- Інсталяція гробниці має три яруси. Перший - це печера, яка має два входи. Другий ярус - це інсталяція села, разом із жителями та їх маєтками. І наверху намальована панорама, - розповідає майстер Ярослав Верескля. - Її висота приблизно сім метрів, а ширина - п‘ять. Так більше ніхто плащаницю не прикрашає, це унікальна в Україні інсталяція.
Чоловік разом із односельцями так облаштовує плащаницю вже вчетверте.
Печера зроблена із мішковини, а фігури з дерева. Вночі інсталяція підсвічується.
- Цю копію гробу Господнього у Золотниках я разом з жителями села встановлюю за власні кошти. На її облаштування пішло два дні, - каже пан Верескля. - Мені допомагали у цьому односельчани: Руслан Пилипів, Володимир Юрчак, Любомир Васюта, Юрій П‘юрко та Ярослав Пекельний.
Подивитися на інсталяцію у церкву приходять десятки людей, не лише із Золотників, а й довколишніх сіл, зазначає майстер.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер
10:1—25Адже звичаї народів — то омана*.
Хтось зрубав у лісі дерево,
а майстер обробив його своїм знаряддям*.+
4 Його прикрашають сріблом і золотом,+
беруть молоток і прибивають його цвяхами, щоб він не впав.+
5 Таж вони — як те опудало на огірковому полі, вони не можуть говорити.+
Їх носять, бо вони неспроможні зробити й кроку.+
Не бійтеся їх, вони не завдадуть вам жодної шкоди,
але й добра зробити не зможуть