Приміщення для тимчасової ізоляції осіб із симптомами респіраторних захворювань організували в п'яти містах України: Запоріжжя-1, Рівне, Тернопіль, Фастів, Біла Церква.
Укрзалізниця підготувала засоби індивідуального захисту та спеціальні приміщення на вокзалах у разі виявлення хворих із симптомами респіраторних захворювань з метою перевірки підозри на коронавірус. Про це 27 лютого повідомив Міністр інфраструктури України Владислав Криклій, повідомляє "Урядовий портал".
«В Україні не зафіксовано жодного випадку коронавірусу. Щоб контролювати стан здоров’я громадян, які прибувають до України з країн, де зафіксовані випадки COVID-19, проводиться температурний скринінг в аеропортах та на всіх пунктах пропуску», – заявив Владислав Криклій.
Очільник Міністерства проінформував, що на залізниці в наявності 10 тис. респіраторів, 25 тис. оглядових рукавичок, понад 1 тис. захисних окулярів, заплановано отримання партій антисептику для рук, дезінфекційних засобів та захисних халатів.
На 19 вокзалах облаштовані медичні пункти, обладнані необхідним устаткуванням та протиепідемічним майном для тимчасової ізоляції хворих: Київ-Пасажирський, Чоп, Хмельницький, Івано-Франківськ, Коломия, Суми, Херсон, Ужгород, Львів, Полтава-Південна, Вінниця, Жмеринка, Козятин, Миколаїв, Чернівці, Харків, Одеса, Дніпро, ім. Т.Шевченка.
На 5 вокзалах організовані приміщення для тимчасової ізоляції осіб із симптомами респіраторних захворювань: Запоріжжя-1, Рівне, Тернопіль, Фастів, Біла Церква.
Для недопущення розповсюдження вірусу на шляху слідування поїздів здійснюється вимірювання температури тіла пасажирів.
«Вірус паніки – небезпечніший за всі інші. Зберігаємо спокій та дотримуємось порад МОЗ щодо профілактики вірусних захворювань і працюємо далі над модернізацією транспортної інфраструктури України», – зауважив Міністр інфраструктури України.
Довідка
Коронавіруси – це велика родина респіраторних вірусів, що можуть спричиняти захворювання: від звичайної застуди до тяжкого гострого респіраторного синдрому.
Новий коронавірус - це передусім зоонозна інфекція. Тобто вона може передаватися від тварини до людини. Зазвичай, такі віруси не несуть загрози для людей. Проте коронавіруси можуть швидко мутувати та ставати небезпечними. Так, наприклад, вірус SARS-CoV у 2002-2003 роках викликав спалахи гострого распітораторного сидрому, а вірус MERS-CoV у 2012 році спричиняв близькосхідний респіраторний синдром.
Вірус 2019-nCoV вперше зафіксували в китайському місті Ухань у грудні 2019 року.
Тоді більшість людей, уражених новим вірусом, були пов’язані з ринком в м. Ухань. На цьому ринку продають продукти, тварин тощо. Проте на сьогодні вірус передається повітряно-крапельним шляхом від людини до людини.
Новий штам коронавірусу може викликати тяжку форму пневмонії. Перебіг хвороби залежить від імунітету людини. Більшість людей, які померли внаслідок зараження вірусом, мали проблеми зі здоров’ям. Серед померлих багато людей літнього віку з хронічними захворюваннями.
Основне занепокоєння викликає діапазон вираженості симптомів: деякі люди мають легкі симптоми, інші — тяжко хворіють. Це ускладнює встановлення справжньої кількості заражених та швидкості передачі вірусу від людини до людини.
Найпоширеніши симптомами є головний біль, кашель, лихоманка та утруднення дихання, в деяких випадках - діарея або кон'юнктивіт. Інкубаційний період триває від 2 днів до 2 тижнів.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 39 від 27 вересня 2023
Читати номер