Удова активіста Наталка Ващенко повернулась із Берліну. Як купила квиток на спецрейс та проходить обсервацію

Удова активіста Наталка Ващенко повернулась із Берліну. Як купила квиток на спецрейс та проходить обсервацію
 • І вдова убитого активіста, і її неповнолітній син з дому не виходять, навіть продукти друзі залишають під дверима.
 • «Можливо, той вірус Господь допустив, щоб ми пройшли тест на людяність… Отих, хто пише гидоту про українців, що повертаються з-за кордону, я прирівнюю до тих, хто лізе в літак без маски…» - каже Наталка Ващенко.

Вдова убитого активіста Віталія Ващенка Наталія, яка надовго «застрягла» у Німеччині, нарешті повернулась додому, на Кременеччину.

Нагадаємо, Наталя Ващенко не могла виїхати з Берліна, хоча вдома дитина і життєво необхідні ліки.

Вночі 26 березня Наталія таки дісталась України – близько першої ночі літак приземлився у Борисполі. Та погодилась розповісти, яким чином отримала квиток додому, чи діяльні анонсовані Президентом програми повернення додому українців, які опинились за кордоном і як зустріла рідна Кременеччина, налякана коронавірусом.  

Відео дня

Анонсовані програми не допомогли. Консульство мовчало…

 • Квиток на літак взяла чудом, так би мовити вскочила в останній вагон, – зізналась Наталія Ващенко. – Не знаю, як кому, але мені анонсовані Президентом кампанії з повернення українців з-за кордону, видались абсолютно недієвими. Я написала десятки листів до консульства, залишала заявки… Спочатку вони хоч взялись повідомляти про зміни та корисну інформацію, потім і вона припинила надходити.

Жінка дізналась про два рейси, які летітимуть в Україну – 21 і 26 березня. На першу дату квиток було взяти неможливо. Потім і на 26-те зникла інформація навіть про те, які авіалінії її здійснюватимуть.

 • До мене задзвонила близька подруга, що її племінник зараз перебуває за 30 км від Берліна, в нього закінчилась страховка і вийшов термін дії документів, а в Німеччині з такими нікого не триматимуть, - розповіла пані Наталія. – І консульство не допоможе. Подруга скинула номер телефону племінника, мовляв, він саме зараз намагається взяти квиток.

«І не вір, що є Божа сила», - Наталка Ващенко на мить зупинила розмову. Далі все, пригадує жінка, відбувалось дуже швидко: вона набрала хлопчину, пояснила, хто вона, хоча до цього знайомими не були. Перерахувала гроші зі своєї картки. Той узяв два квитки. Далі зідзвонились, домовлялись, як діставатимуться аеропорту. Жінка цікавилась, чи є в хлопчини маска і рукавички. Виявилось – немає, тому запасла все необхідне і для нього.

«Розійдіться на 3 м один від одного, інакше скасують рейс»

 • Що сказати за аеропорт… Сотні людей в закритому просторі – то серйозне випробування. Дуже небезпечно, - пригадує Наталія Ващенко. - Найбільше боялась летіти саме тому, щоб не заразитись. В мене була достатня кількість масок, рукавичок, антисептиків.

Німці дуже законослухняні. Сказали дотримуватись дистанції 2 м і нікуди не ходити – вони сидять вдома. Тому, припускає Наталія, інфікованих коронавірусом в Німеччині, згідно зі статистикою, багато, а помирають одиниці. І немає паніки. Дуже багато часу вони проводять на свіжому повітрі, але без тісного контакту.

 • Коли ми приїхали до аеропорту, ніхто не давав гарантії, що ми полетимо, - пригадує Наталія Ващенко. - Не хочу ображати наших людей, але цей натовп… Їм працівники аеропорту намагались пояснити і англійською, і на ламаній російській, аби розійшлись і тримали дистанцію. Марне… Доки цей хлопчина, з яким ми летіли, голосно не переклав усім англійською, а потім українською: розійдіться на 3 м один від одного, інакше нам скасують рейс. Послухали…

Більша частина тих, хто чекав на рейс, були в масках, але не всі. Були такі, які підсміховувались з тих, хто в масці – мовляв, перелякані.

 • Пройшли паспортний контроль і довго чекали на посадку, - пригадала Наталія Ващенко. – Потім побачила, коли під’їхав наш літак. Екіпаж в масках, окулярах, в захисних костюмах зайшов в середину. Коли заходили пасажири без масок, стюардеси питали, чому їх не одягли. Але на борту зайвих не було. Коли держава сказала, що це будуть спецрейси – чому не видати екіпажам кілька десятків? В державних масштабах - це крапля в морі.

Квиток на спецрейс – вшестеро дорожче

Квиток на спецрейс обійшовся вшестеро дорожче, ніж той, на зворотну дорогу, який жінка придбала ще в Україні. Знайомі з Англії платили на такий по 24 тис грн.

 • Чомусь довго не злітали. Нам оголосити, що нас не приймає Бориспіль. Що пережили у ці хвилини – можете уявити… Ще хвилин за 40 ми таки злетіли, - розповіла Наталія Ващенко.

У кріслі поруч з Наталією сиділа жінка, в якої не було інших рукавиць. А єдині, що були на руках – щонайменше на розмір менші, ніж треба. Латекс впивався в шкіру. Однак, жінка терпіла понад три години…

 - Ще в літаку нам роздали анкети в двох екземплярах – на добровільну згоду на самоізоляцію. Та пам’ятку для ізольованих, - поділилась Наталія Ващенко. – Стюардеси допомагали їх заповнювати тим, хто не міг самотужки впоратись. В літак зайшли прикордонники в масках, халатах, рукавичках. Провели термометрію. Ні в кого не було підвищеної температури. Тоді нас почали випускати.

Перед паспортним контролем пасажирів зустріли люди в захисних костюмах та попередили: у кого є хоч мінімальні катаральні чи інші симптоми – підходити до п’яти медиків у захисних костюмах, які сиділи неподалік – на відстані один від одного. Кілька людей з рейсу таки підійшли.

 • Єдине, що наші люди ніяк не второпають – що потрібно тримати дистанцію, - нарікає жінка. - Соромно. Тут вже на українській медик з рупором кричав: «Люди, розійдіться». Послухали… На паспортному контролі питали, звідки прилетіли і чи не були перед тим ще десь. Взяли 1 екземпляр анкети, другий залишили нам. Вийшли з аеропорту – на нас вже чекав водій.

І водій тепер сидітиме два тижні на карантині

«Ну що, туристи, тепер через вас і я сидітиму 2 тижні на карантині, поїхали додому, на Кременець», - пригадує Наталія Ващенко, як жартував водій автомобіля, яким їх зустрічали. Це був батько хлопчини, з яким разом летіли додому.

 - Вдома зустрів син. Речі продезінфікувала, все пішло в прання, валіза лежала годин 12, розпаковувала потім, - пригадує перші хвилини вдома пані Наталія. -  Відіспалась, зателефонувала до сімейного лікаря, що я приїхала, з іронією привітав з поверненням. Та порадив дотримуватись рекомендацій з пам’ятки і весь час міряти температуру. Так і роблю, я людина слова. Побажали один одному здоров’я.  

Два тижні і Наталія, і її син ні з ким не контактуватимуть і на вулицю не виходитимуть. Продукти привезли знайомі, пакети залишили під дверима. Список необхідного Наталія скинула їм у вайбер, гроші перерахувала на картку. І раніше, каже, коли приносила товар із магазину, перемивала все – навіть тетрапак. Тепер це робить ще ретельніше.

 • Я в одній кімнаті, син – в іншій, єдиний порушник – це кіт. Двері відкрити вміє, а закрити за собою – ні, - жартує пані Наталія. - Коли дозволяє погода – постійно тримаємо відкритими вікна. Так щодень закреслюю хрестиком, - слава Богу, без симптомів. Найбільше переживаю, щоб не створити проблем своїм близьким людям. Є що робити вдома. Відпочину. Бо звикла весь час бігати…

Найбільше, що зараз непокоїть – реакція українців на тих, хто прилетів з-за кордону. Хто їх засуджує та погрожує. Ніхто не знає, чому вони опинились за кордоном. Ось жінка, з якою летіли назад, приміром, онкохвора. Саме перед карантином летіла до Берліна оперуватись. Натомість у свій бік почула, що «вона тупа корова й дурна коза». Примусило життя на тих 10 днів поїхати до Німеччини і Наталію Ващенко. Вона не їздила розважати і подивитись світ.

 • Коли була в Німеччині, по місцевому ТВ побачила чергу на німецько-польському кордоні – 60 км! Ще перепитала у людей, в яких жила, чи не помилилась у цифрі. Ні, все добре зрозуміла, - пригадує Наталія. - Настільки там все організовано! Людям підвозили воду, сухпайки, а всі, хто стояв у черзі, дотримувались дистанції, поваги. Зранку включили новини – черга просунулась на 15 км. А потім я побачила наш кордон з Польщею…

Від брата медика почула: я не можу не йти...

«Можливо, той вірус Господь допустив, щоб ми пройшли тест на людяність… Отих, хто пише гидоту про українців, що повертаються з-за кордону, я прирівнюю до тих, хто лізе в літак без маски…», - міркує Наталія Ващенко.

 • Життя може зіграти злий жарт зі всіма, і майже кожен другий українець їздить за кордон - на лікування, роботу, навчання, - каже Наталія Ващенко. - Осуджувати за це… Я он більше переживаю за свого брата, він медик в Португалії. Сьогодні йому на зміну знову привезли пацієнтку з коронавірусом. Він весь час в контакті. Раніше дуже просила його не йди, бо і в нього були проблеми зі здоров’ям. Від нього почула, мовляв, я не можу не йти.  

За кордоном до своїх є співчуття і розуміння. У нас готові розірвати лише за те, що ти повернувся, каже жінка. Навіть тих, хто два тижні сидітиме в повній ізоляції…  

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (5)
 • Володимир Грабовенко

  Жінка на Буковині , яка приїхала і заразила 3 села.  З
  Кременецького району. У неї підтвердили COVID-19. Стан дитини – важкий-стабільний, підтверджена пневмонія. Ймовірне джерело інфікування – родич, який повернувся з Польщі
 • Володимир Грабовенко

  Осуджують тих , хто приїхав і не сидить дома на карантині . В соцмережах є з десяток ботів , які нагнітають ситуацію.
 • Ігор Ігорович

  Слухайте людей які затримались по поважних причинах одиниці.Всі решта просто були на роботі і заробляли кеш або на відпочинку.
 • Ненза

  А звідки гроші у проклятих злодіїв-активістів???
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:01 У Тернополі показали іграшки, які прикрасять головну ялинку міста photo_camera 21:01 У Тернополі відкриють Хатинку Миколая 20:03 Як оплатити паркування за допомогою додатку е-Тернопіль: ми перевірили photo_camera 20:00 Підготувався до війни — і вона почалась Від читача 19:50 Junior Achievement Ukraine стає повноправним учасником всесвітньої мережі JA Worldwide 19:02 Сім років тюрми за ДТП, яка коштувала життя подружжю: водій не визнав, що їхав зашвидко 18:30 В аварії на Чортківщині постраждали четверо людей 18:00 Чоловіка зі Скали-Подільської знайшли мертвим біля будинку 17:30 Ще одна громада на Тернопільщині відмовилася встановлювати головну новорічну ялинку play_circle_filled 17:03 Інтернет без світла: скільки коштує підключити оптоволокно у Тернополі. Ми дізналися ціни та умови photo_camera 16:45 Позбавлення виплат та де і як отримати гуманітарну допомогу — юристи відповіли на запитання переселенців 16:00 На Тернопільщині водій буса на смерть збив пішохода 15:14 В Україну доставили вакцину проти ковіду, адаптовану для захисту проти штаму «Омікрон» photo_camera 14:35 Ринок праці Тернополя: вакансії, які є актуальними на 29 листопада 2023 року 14:15 Був важко поранений і помер у госпіталі захисник з Копичинців Віталій Чернега 13:15 На Тернопільщині чоловік вбив рідного брата — поліція play_circle_filled photo_camera 13:00 У Тернополі впродовдж дня буде працювати снігоочисна техніка 12:30 Чи був працівник військкомату, який напідпитку збив дитину і втік, на службовому авто? 11:51 У пожежі на Кременеччині постраждала 14-річна дівчинка 11:30 «Піккардійська терція» запрошує на чарівний різдвяний концерт у Тернополі
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up