Розпорядження, за яким утворюється Тернопільська ОТГ, підписано в межах реформи децентралізації, яка діє в Україні з 2015 року. В Тернопільській області вже утворено 42 ОТГ, в складі якої - 53% населення Тернопільської області.
- Сьогодні історичний день. Усі населені пункти стали частинами ОТГ на добровільних засадах. Люди підтримали рішення про утворення громади, а це означає, що усі населенні пункти матимуть можливість розвитку, - каже голова Тернопільської об'єднаної територіальної громади Степан Барна. - Держава ніколи не залишається осторонь розвитку громад. Тільки в Тернопільській області 42 ОТГ впродовж трьох років отримали субвенції з держбюджету на суму 350 млн гривень.
Участь в офіційному підписанні взяв Тернопільський міський голова Сергій Надал та голови чотирьох сільських рад, що увійдуть до ОТГ.
- Хочу наголосити на тому, що місто є самодостатнім і ми не хочемо збагатитись за рахунок населених пунктів, які входять до громади, - каже Тернопільський міський голова Сергій Надал. - Ми розуміємо всі ризики, які місто бере на себе і у попередньому розрахунку на бюджет 2019 року, ми враховували видатки із урахуванням потреб навколишніх сіл, які стали з нами однією ОТГ і попередньо видатки становлять 5 млн грн, дохідна частина - 2 млн грн. Але ми готові йти на ці витрати, тому що це - інвестиції в майбутній розвиток.
- Попри увесь популізм, який мав місце на сесіях Тернопільської облради, для нас найголовніше, що сьогодні саме люди приймають рішення, як їм розвиватись, як їм рухатись, - каже Степан Барна. - Добровільність - ключовий принцип формування громад, в тому числі Тернопільської ОТГ.
Читайте також: Що обіцяє мер населеним пунктам, які долучаться до Тернопільської ОТГ
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер