- Я перед тим їхала у іншій маршрутці і там мені дали провалідований квиток, хоча ні картки тернополянина, ні проїзного - я не маю, - розповідає Людмила Туркот. - І показую його водієві 18-ї маршрутки. А він мені почав розказувати, що це той водій порушує правила. І провалідований квиток не дає жодного страхування, дійсний лише квиток старого зразку. Бо той, що з валідатора, то для тих, що гроші відмивають у міській раді.
Жінка їхала зі Східного до "Подолян" і, за її словами, водій цілу дорогу розказував про квитки і ображав пасажирів. Жодному з пасажирів, які оплачували проїзд готівкою, водій не дав провалідованого квитка. Лише тим, хто мав картку тернополянина чи проїзний.
- Сказав, що ті, хто не мають картки тернополянина, то і не можуть претендувати на провалідований квиток, - каже пані Людмила. - А до чого тут картка? Якщо люди платять за проїзд по п'ять гривень.
Тернополянка почала пояснювати водієві, що у пресі пишуть про те, що дійсним вважається квиток лише з валідатора. Проте чоловік нічого не хотів слухати і продовжував розмову у агресивному тоні. Жінка вирішила поскаржитись, бо не розуміє, чому водій дозволив собі принижувати її при всіх пасажирах. Тим більше, що вона заплатила 5 грн.
- У маршрутці зазвичай пише хто перевізник чи водій, а в цій не було. Я запитала прізвище, а він почав хамити, сказав: "А яке твоє прізвище", - продовжує жінка. - Я пояснила йому, що читала про ці квитки і всюди пише, що вони повинні бути з валідатора. Він мені сказав, щоб я до Мединського подзвонила. Я і поскаржилась. В маршрутці був номер, куди скаржитись, я зателефонувала і мою заяву зареєстрували.
Начальник управління транспорту, комунікацій та зв'язку Ігор Мединський про цю ситуацію, за його словами, поки не чув. Але, якщо жінка поскаржилась, то водієві світить догана.
- Пасажири повинні знати, що дійсним є лише провалідований квиток, - каже пан Мединський. - Якщо водій відмовляється його видавати, то слід скаржитись або в міську раду за номером 1580, або в наше управління - 521514.
Читайте також: "Контролери працюватимуть так, що скучно не буде"
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Я хочу на рахунок "провалідованого" квитка запитати? А що ж то за чудо-юдо таке, панове журналісти а тепер вже й тернополяни. Одне дурне бовкнуло, інші підхопили. Вам що, тим валідатором мізки взагалі вже "провалідувало", що таку маячню несете. Провалідований то як?!! Валідатор, в даному випадку, це пристрій, що перевіряє платіжну картку. Ще раз - ПЛАТІЖНУ КАРТУ НА ВІДПОВІДНІСТЬ! Після того, коли підтверджується карта ДРУКУЮЧИЙ ПРИСТРІЙ друкує відповідний квиток - шматок паперу без будь-якого валідолу. І все! Як той квиток може бути провалідований, хтось мені скаже тепер?
Люди добрі, ну не знущайтесь самі з себе, не створюйте постійні приводи, щоб вся Україна з вас постійно сміялась.
Уявіть собі, що квитанцію, яку видає банківський термінал хтось назве, скажімо, протермінальована квитанція. Ну і як, не смішно? О тож!
Валідатор (калька з англ. validator) — комп'ютерний сервіс, програма, об'єкт, функція або оператор, який/яка перевіряє відповідність деяких даних вимогам до типу, вмісту, формату або синтаксису. Процес перевірки називають валідація, а дані, що відповідають вимогам — валідними.
Дані можуть бути валідними або невалідними, тобто відповідними чи невідповідними, але ж не квиток! Тим більше "валідований". Перевіряються ДАНІ картки на відповідність певним параметрам (наявності на них коштів, достатніх для оплати проїзду), а на основі цього друкуючий пристій друкує квиток без будь-якого валідолу.
Ну не можна таке тупо і вперто бути малограмотними. Нас, тернополян вже по тому і визначають!
- Ви звідки?
-З Тернополя
-А. то у вас голова держадміністрації в трьох речення 15 помилок зробив...
Або в оголошенні про вакансію приписка: "Випускників ТНЕУ просимо не турбувати". Таке враження, що ті випускники того ТНЕУ в нас вже всюди. Ви часом не з них?
Яка різниця, яким словом назвали? Валідатор не валідатор, функція залишається тою, про яку написав, знімає кошти з рахунку.
Загалом то є POS-термінал, який ПРОДАЄ послугу - проїзд у транспорті, а валідатор то лише один з його вузлів. Розрахунок за послугу здійснюється за допомогою пластикової карти, а факт продажу послуги засвідчується відповідним фіскальним документом - проїзним квитком.
Квиток він і є квиток, і не потрібно якісь терміни для нього видумувати, людей смішити. Ідіоти, блін... Хоча, що тут хотіти, малограмотне дідво взялось за те, про що уяви не має. Відповідно і результат, місто аж кошмарить.
До речі, а заздрити я чому маю? Твоїй тупості?