У соцмережах тернополяни неодноразово повідомляли про те, що ця перукарня "не планує зачинятися". Тернополянка, яка побажала лишитися невідомою, розповіла, що перукарня працює не перший день.
─ Те, що перукарня працює, я бачила і раніше, однак мені не вдавалося цього зафіксувати. Одні люди заходять, а інші виходять, невже так можна? – каже вона.
Журналіст «20 хвилин» завітав до перукарні, що вулиці Просвіти,10 та зафіксував факт того, що туди постійно заходять люди. Ми спостерігали, чи хтось заходить і виходить з приміщення, а потім і самі спробували потрапити туди. На вході зустріли молодого чоловіка, запитали в нього, чи він прийшов стригтися.
─ Так, я чекаю, аби постригтися, сюди прийшов перший раз. А Вам сказали підійти на п'яту? - каже відвідувач.
За деякий час працівниця перукарні відкрила жалюзі та впустила всередину молодого чоловіка, а з самої перукарні вийшов чоловік з дитиною. На запитання журналіста, чи є в перукарні дозвіл на діяльність під час карантину, працівниця відповіла, що немає. І зараз вона "всього лиш ... годує папуг".
На виклик журналіста приїхали працівники патрульної поліції. Працівниця перукарні повідомила, що молодий чоловік насправді не мав наміру стригтися, це її знайомий, який прийшов, аби допомогти винести сміття.
А що робили інші чоловіки, які виходили з приміщення? Теж допомагали? Журналісту "20 хвилин" поліцейські пояснили, що довести факт порушення карантинних норм важко, адже достеменно невідомо, чи дійсно працює перукарня, тому що ніхто цього підтвердити не може. І немає доведеного факту, що всередині хтось із перукарок продовжує працювати.Бо немає заяв від клієнтів, які такою послугою скористалися.
Тому вони лишень попередили працівницю про можливу відповідальність.
Відповідно до Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» передбачена відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно проти епідеміологічних правил і норм (стаття 44-3).
Адміністративна відповідальність настає також за невиконання рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними захворюваннями. Встановлений розмір штрафів – у сумі від 17 000 до 34 000 гривень.
Якщо ви знаєте, що в закладах не дотримуються гігієнічних вимог чи порушують правила, визначені на період карантину, зверніться у редакцію чи напишіть про це у коментарях.
Як думаєте, чи мають зараз працювати перукарні?
Ми також готові опублікувати позицію власника салону щодо того, чому із приміщення регулярно виходять люди та чому тернополяни нарікають на порушення карантинних вимог.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер