Назва «хрунь» зустрічається в українській літературі і означає народного обранця, який зрадив свого виборця. Вперше слово «хрунь» вжив у сатиричній поемі «Хруніада» львівський гуморист Осип Шпитко. Микиту Хруня згадує і Іван Франко в оповіданні «Свиня».
— Дуже часто ми стикаємося з тим, що виборні представники місцевого самоврядування, коли приходять «до корита», дуже часто забувають, що їх обрали люди, - каже представник тернопільського осередку ГО «ВО «Автомайдан» Павло Іванечко. - Ми не хочемо в жодному разі ображати когось з депутатів, бо серед них є багато людей, які дійсно розуміють, чому вони прийшли і справді щось роблять, а не імітують роботу. Назва проекту «Хрунь», можливо, дещо образлива. Але тим не менше ми розуміємо, що це додатковий стимул для цих депутатів, які десь недопрацьовують, щоб вони не вплинули під дію цією назви.
Процес вибору «Хруня-2016» буде максимально прозорий, запевняють представники «Автомайдану».
— Ми вже проводили певні перемовини з керівниками депутатських фракцій тернопільської міської ради, на черзі зустріч з керівниками фракцій обласної ради, - каже Павло Іванечко. - Ми хочемо почути депутатів, що на їхню думку заважає їм працювати. І звичайно, найперше хочемо допомогти, щоб органи місцевого самоврядування працювали ефективно, а не ефектно. Тому що ефектності там вистачає, ми бачимо це все по телеканалах. А от ефективності трохи замало. Крім цього, всі наші засідання ми висвітлюємо, тобто ми є публічні і тим самим ми також показуємо органам місцевого самоврядування, як потрібно працювати їм. Щоб кожна людина могла побачити засідання профільної комісії чи іншої ради. Я думаю, що дехто з виборців хоче бути в курсі, як працює їхній депутат, за якого вони голосували. Тому очікуйте на початку 2017 року - хрунь на підході. Розбите корито вже готове.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер