28 травня у Тернополі уже вдруге відбудеться міське спортивне свято "Рухаємо Тернопіль" від Медіа Корпорації RIA та Тернопільського міського центру фізичного здоров’я населення. До цього дня ми тричі на тиждень публікуватимемо на сайті "20 хвилин" цікаві історії спортсменів та тернополян, які займаються спортом для себе.
У попередній публікації ми розповідали історію тернополянки, мами двох дітей Лілії Ліхновської, яка роботу у банку змінила на пол-денс.
В історії, яку ми розкажемо сьогодні, себе може впізнати чимало людей, які спробували різні види спорту, перш ніж знайшли свій. Такий шлях був і у двох сестер - Лесі та Світлани Наконечних.
- У школі ми взагалі спортом не займались, ми були далекі від спорту, - розповідають Леся та Світлана. - У нас була мрія стати професійними акторами і сім років тому ми вступили на перший курс педагогічного. Актори повинні гарно виглядати, тому для нас дуже важливим був наш зовнішній вигляд. Ще й викладачі почали про це говорити.
Тоді дівчата зрозуміли, що акторам дуже важливо володіти своїм тілом. У них в університеті були пари зі сценічного бою, пластики, танців.
- Ми зрозуміли, що нам просто необхідно мати мʼязи, здорове тіло і вміти володіти ним, - каже Леся. - І ще тут у нас був дуже навантажений графік, в школі такого не було. У нас щодня були репетиції з третьої дня до восьмої вечора. І ми мали працювати над собою.
Щоб виховати в собі дисципліну, сестри вирішили зайнятись спортом.
- Того навантаження, яке ми отримували на навчанні, нам було замало, - каже Світлана. - Ми хотіли займатись спортом професійно і розвиватись. І якось через спільних знайомих я потрапила на фрі-файт в “Характерник”.
Дівчину цей вид спорту дуже зацікавив. А найбільше їй хотілось навчитись бити ногами.
- У мене завдяки тренуванням зʼявилась шалена розтяжка, - продовжує Світлана. - У спортклубі свій колектив, атмосфера, і мене все це страшно захопило. На тренування з “Дружби” майже щодня їздила на “БАМ” після пар. Мені було байдуже, яка погода.
Поки Світлана відпрацьовувала прийоми, Леся почала ходити у тренажерний зал.
- Я сказала, що бойові мистецтва — це не для дівчинки, - каже Леся. - Я качала біцуху і мені це подобалось. Але у залі, де займалась сестра, була дуже душевна атмосфера, і вона перетягнула мене на фрі-файт.
У залі було мало дівчат і, як каже Світлана, їх з сестрою страшно дратувало, що вони мають ставати в спаринг одна з одною.
- Нам завжди казали, що разом ставати у спаринг складно тому, що ми сестри і нам шкода бити одна одну, - розповідають сестри. - Ні, не шкода. Ні краплі не шкода. Нам хотілось навчитись професійності, а як ми одна немічніша за іншу, то про яку професійність може йти мова. Але було класно. Дуже класно. Нас Валерій Чоботар заставляв медитувати в шпагаті.
Після таких тренувань дівчата побачили результати. На заняттях в університеті сестри почали показувати найкращі результати з розтяжки, пластики.
- І ми навчились дисципліни, - каже Леся і Світлана. - І таким способом можна викидати свою енергію, яка в тобі накопичилась. Проходили на фрі-файт ми два роки. А потім почали їздити додому, в Бережани, сесія почалась і якось цей звʼязок обірвався. Але ми досі в хороших стосунках з усіма з залу.
Потім дівчата повернулись на навчання і почали шукати тренування ближче до квартири, де вони жили.
- Я почала ходити на панкратіон до Тараса Аркуші, - каже Світлана. - То ще гірше, ніж фрі-файт. А Леся ходила в економічний університет до Віталія Гнатишина на джиу-джитсу. І водночас ми ще працювали тренерами з фіт-бо.
З часом у Лесі та Світлани прокинулись амбіції і сестри захотіли брати участь у змаганнях з бойових мистецтв.
- Мене почало дратувати те, що я довго займаюсь спортом і немає досягнення, - каже Світлана. - Якого милого я тоді займаюсь, якщо я не маю конкретних результатів. І якраз тоді вирішили спробувати свої сили на змаганнях з греплінгу. Але ми тоді за очками обоє програли.
Після цих змагань дівчата зрозуміли, що вони не спортсменки в повсякденному житті. Адже у професійному спорті свій режим, правила і потрібно йти на ризик та жертви. Згодом сестри ще пробували себе у ролі суддів на спортивних змаганнях. Але і це дівчатам не підійшло.
- Якийсь період ми з бойовими мистецтвами завʼязали, пішли на роботу і згідно з графіком нам було незручно ходити на конкретну годину в групі, - кажуть сестри. - Але в тренажерному залі ми періодично займались і коли ще на бойові ходили, і потім. Ми тоді ще говорили про правильне харчування з Віктором Мацикуром.
Як пригадує Світлана, Віктор запитав у дівчат, що і як вони їдять. Сестри відповіли, що намагаються протягом дня нічого не їсти, а ввечері можуть випити чай з солодощами.
- У нього був шок, може десь і хотів нас стукнути, - сміються сестри. - Він тоді малював коло гармонії. І саме він привчив нас до правильного харчування.
Окрім тренажерного залу, дівчата ще бігали вранці і робили різні вправи.
- А зараз мені знову захотілось змінити вид навантажень і я почала займатись боксом, - каже Леся. - Мене тренує мій товариш Євгеній Шамрай. Це кайф - в 8 ранку побити грушу. Мене це бадьорить.
Колосального результату може поки і немає, але як каже Леся, почуває вона себе дуже добре.
- А поки Леся бігає вранці і бʼє лапи чи грушу, то Світланка ще спить, - сміється Світлана. - Але ввечері, коли Леся готується до сну, я йду пахати в тренажерний зал.
Спорт має бути не просто заняттями з фізкультури, а ідеологією, кажуть дівчата. Він має бути в людині.
- Неважливо яким спортом ви займаєтесь, головне, щоб вам це подобалось, - продовжує Світлана. - От ми з сестрою мали спробувати те все, щоб визначити для себе, що нам найбільше підходить. Ми навіть пробували ходити на пол-денс, але це не наш спорт. Коли ти грамотно підходиш до свого організму та тіла, значить ти грамотно підходиш до життя. Я вважаю, що спортом займатись потрібно не менше трьох разів на тиждень.
І обов’язково зберігати режим харчування, додає дівчина. Але не обмежувати себе абсолютно у всьому, якщо ти непрофесійний спортсмен.
- Можна їсти все, але по чуть-чуть, - каже Світлана. - Пити воду і за дві години до сну не їсти. Це мої золоті правила.
А Леся каже, що не можна дівчатам себе гнобити, якщо вони зірвались і наніч зʼїли кусок торта. Просто наступного дня краще попрацювати в залі чи більше побігати.
- І взагалі найголовніше у спорті - це костюм, - сміється Світлана. - Жартома кажу, що все, що ми говорили перед цим неважливе, якщо у тебе немає гарного спортивного одягу, в якому тобі комфортно. Ти маєш подобатись собі у ньому. Це додає стимулу і впевненості.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
І якщо вже на те пішло, Петре, то може б "хлопи" перестали п*яні з роботи приходити? І взагалі слідкували за своїм виглядом.
Я чоловік і ніколи не дозволю собі бути мужланом, як більшість.