Партнер рубрики Події

Семирічному хлопчику з Тернопільщини пересадили нирку від посмертного донора

Семирічному хлопчику з Тернопільщини пересадили нирку від посмертного донора
  • Рятівну операцію для Владика з Тернопільщини у день його семиріччя виконала команда Центру трансплантології Першого медоб’єднання Львова.
  • Тепер хлопчик готується здійснити ще одну свою мрію — здоровим піти до першого класу.

Про посмертну трансплантацію нирки у День народження розповіли на сторінці Першого медичного об'єднання Львова. Владик став найменшим пацієнтом, якому пересадили нирку від посмертного донора у Центрі. Про цей подарунок хлопчик мріяв весь рік, який фактично провів у лікарні.

Через ваду розвитку — гіпоплазію — нирки Владика від народження були дуже маленькими і з часом геть перестали працювати. Хлопчикові довелося перебувати на діалізі. Кілька разів на тиждень по чотири години функцію нирок виконував спеціальний апарат, що очищував кров від токсинів та надлишкової рідини. Владик весь цей час майже не бував вдома і не міг відвідувати дитячий садочок, натомість — постійно перебував на процедурах у лікарнях.

Відео дня

– Хлопчик вірив — одного дня лікарі зроблять все, аби його врятувати. Так і сталося. У 7-ий День народження родині Владика зателефонували і сказали: є донорська нирка для вашого хлопчика. Посеред ночі мама із сином-іменинником прибули у дитячу Лікарню Святого Миколая. Донором став чоловік, який отримав несумісні з життям травми. Його не вдалося врятувати. Але рідні погодилися подарувати шанс на життя людям. Серед них — Владик, – пишуть у дописі закладу.

Розпочалася трансплантація. Це вже друга така операція для цієї дитини. Три роки тому Владику проводили родинну пересадку. Тоді донором став батько. Але, на жаль, та нирка функціонувала недовго. Виконання ж повторних трансплантацій вимагає від лікарів особливої майстерності. Бо внаслідок попередньої пересадки є рубцеві процеси, які ускладнюють повторні операції.

Крім того, дитячі судини — дуже маленькі і робота з ними вимагає ювелірної точності. Операцію Владика хірурги завершили лише під ранок. Їм все вдалося!

Вже за два тижні після рятівної трансплантації Владик повертається додому — здоровим. Зі своїм новеньким наплічником, який йому подарували львівські лікарі.

Тепер здійсниться ще одна мрія хлопчика — він піде до школи. У перший клас!

– Команда Центру трансплантології бажає Владику міцного здоров’я та гарних оцінок! – пишуть у дописі.

 

Читайте також:

Врятувати інших: чи готові тернополяни стати донорами, якщо власне життя обірветься

Понад 100 тернополян здали кров у Всесвітній день донора

Як тернополяни ділились кров'ю із нашими Захисниками? Репортаж із Центру служби крові

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (2)
  • Nataliya Ostroz

    🙏💖
  • Надя Олещук

    Будь здоровенький ангелику а Бог нехай благословить лікарів.

keyboard_arrow_up