Посилення карантину на період з 8 по 24 січня багатьох людей обурило. Це звичайні місцеві, яким заборонили відвідувати місця відпочинку, ресторани та навіть купувати непобутові товари в магазинах. Це і батьки, які виступили проти дистанційного навчання в школах. Це і самі підприємці, які знову мають нести збитки через нові обмеження.
Своє невдоволення тернополяни показали під стінами ОДА у понеділок, 11 січня. Тоді місцеві підприємці та батьки висловили протест проти нових обмежень.
Діалог з заступником голови ОДА з мітингувальниками не вдався. Спершу до приміщення запрошували кількох представників від мітингувальників, однак люди вимагали, щоб заступник вийшов до всіх людей. Коли заступник все ж вийшов – його почали перебивати. Дехто почав вигукувати образи. Тому представники влади запропонували сформувати контактну групу та продовжити діалог в спокійній обстановці в кабінеті.
Підприємцям запропонували сформувати свої вимоги та надати їх у вівторок, 12 січня.
Більше про це читайте за посиланням:
Представники контактної групи передали своє звернення до голови ОДА та Кабінету міністрів. Головна вимога – скасувати посилення протиепідеміологічних заходів, передбачених пунктом 3 Постанови КМУ №1236 від 9 грудня 2020 року.
Звернули увагу підприємці і на зростання тарифів на комунальні послуги, адже навіть якщо заклад йде на карантин, не завжди можна відключити холодильники та інше устаткування, яке споживає велику кількість електроенергії.
Як пояснила голова громадської організації «Підприємці Галичини» Ольга Шахін, пункти звернення до керівництва держави підприємці обговорювали спільно. Допомога у 8000 гривень підприємцям – не допомога, адже представники малого та середнього бізнесу понесли значно більші втрати.
Якщо Уряд наполягає на посиленні протиепідеміологічних заходів, підприємці просять компенсувати збитки та виконати наступні вимоги:
1. Заморозити кредити та відсотки по кредитах.
2. Компенсувати суму рахунків по комунальних платежах, оскільки залишаються витрати на обслуговування приміщень та обладнання, яке не можливо відключити на час карантину (опалення, холодильні установки та ін.).
3. Відмінити податки, збори, платежі.
4. Відмінити податки на землю, оплати, згідно договорів за оренду землі, ліцензії та акцизи.
5. Відмінити орендну плату з компенсацією орендодавцям.
6. Виплатити матеріальну компенсацію найманим працівникам на час карантину.
7. Компенсувати вартість товарів, які стали непридатними для реалізації у зв'язку з введенням карантину (наприклад квіти, які замовляють за кілька місяців наперед та інші продукти та товари).
8. Враховуючи усі вище перераховані затрати, які несуть підприємці незалежно від того, чи здійснюють вони господарську діяльність чи перебувають на карантині, вимагаємо компенсувати матеріальні витрати підприємцям за кожен місяць вимушеного карантину у сумі 30 000 грн.
Робоча група ОДА вирішила, що деякі пункти потрібно допрацювати. Цим займатимуться представники обласної адміністрації спільно з підприємцями та юристами. Також свої вимоги підприємці вже відправили до Кабміну. Наразі очікують розгляду та офіційної відповіді на їх звернення.
Однак чи виконає Уряд бодай якісь пункти з вимог підприємців? Чи буде підтримка малого та середнього бізнесу окрім карантинних 8 тис. гривень, які можна було отримати до 31 грудня? Наразі це питання лишається відкритим.
Журналісти «20 хвилин» продовжать стежити за ситуацією. Більше – читайте згодом.
А як ви ставитесь до вимог підприємців? Чи підтримуєте їх? Пишіть у коментарях!
Читайте також:
«Ми здорові і працюємо далі»: позитивні підсумки року від тернопільських підприємців
Чи реально купити «заборонені» товари у тернопільських супермаркетах? Ми перевірили (ЕКСПЕРИМЕНТ)
"Ми вчимося": як в Тернополі діти будуть ходити до школи під час локдауну?
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер
Щодо компенсацій то тут влада не дуже поспішає, навіть у випадках з медиками які постраждали від коронавірусу. https://www.facebook.com/radutskyy/posts/247820046867261