21 червня 1974 року на стадіоні «Авангард» тернополяни бачили єдиний раз тоді ще нікому невідому Аллу Пугачову. Вона ще навіть власного репертуару не мала, тож співала разом з ВІА «Веселые ребята» Павла Слободкіна.
«Мені дуже хотілося привезти до Тернополя популярного Володю Висоцького, навіть двічі з ним домовився, проте обласне КДБ щоразу «зарубувало» гастролі".
Справді так було. Співачці 25, вона щойно отримала аж третю премію на V Всесоюзному конкурсі артистів естради. Друге виборола наша Лідія Відаш (на той час солістка Київського мюзик–холу) з найвідомішим із своїх шлягерів — піснею Ігоря Поклада на вірш Юрія Рибчинського ”Дикі гуси”, а перше дісталося Ренатові Ібрагімову — татарину, народженому у Львові.
Конкурс проходив у три тури, і в кожному треба було мати щось нове. Алла ж виглядала однаково усі дні, не розкрилася по–справжньому. Уже згодом життя довело, що рівної Аллі Пугачовій на естраді немає нікого іншого. Вона справжня Примадонна!
45 років тому, Пугачова, вдягнена в модне плаття в горошки, мала єдину відому пісню «Посидим, поокаем», Уже через рік її зірка яскраво засіяє на європейській сцені, з піснею «Арлекіно», яка з’явиться в репертарі 1975 року, співачка отримає престижне гран-прі конкурсу «Золотий Орфей» в Болгарії. На одній зі знимок (усі вони роботи Майстра Богдана Приймака, на жаль, уже покійного) впізнається Олександр Буйнов.
Також цього дня відзначають Міжнародний день скейтбордингу та День Йоги. Йога є однією з найдавніших як фізичних, так і духовних, вольових практик, яка виникла в Індії. Слово «йога» в санскриті означає приєднуватися чи об’єднуватися, символізує об’єднання тіла і свідомості. Скейтборд придумали на рубежі 40-х - 50-х років минулого сторіччя, він привернув до себе чимало юних і більш зрілих фахівців, які успішно перетворили своє захоплення не просто в розважальне видовище, а в справжній екстремальний і визнаний у всьому світі вид спорту.
А ви ще слухаєте пісні у виконанні Алли Пугачової?
Події:
1948 — у Манчестерському університеті випробувана перша комп'ютерна програма Золота пектораль, IV ст. до н. е., Товста Могила
1963 — італійського кардинала Джованні Монтіні обрали 261-м понтифіком Римської католицької церкви, Папою Павлом VI
1971 — розкопуючи курган Товста Могила, український археолог Борис Мозолевський знайшов славнозвісну скіфську пектораль
1987 — на 4% округах місцевих виборів у СРСР уперше висунуто альтернативних кандидатів
2009 — Ґренландія проголосила самоврядування за результатами референдуму
Народилися:
1002 — Лев IX, Папа Римський
1781 — Сімеон-Дені Пуассон, французький математик і механік
1805 — Микола Закревський, український історик, фольклорист, етнограф, лінгвіст, письменник
1882 — Давид Бурлюк, російський живописець українського походження
1882 — Роквелл Кент, американський художник
1890 — Петро Франко, український письменник, командир авіазагону УГА
1897 — Юрій Кондратюк (справжнє ім'я Сергій Шаргей), інженер, конструктор, винахідник, теоретик ракетобудування українського походження
1905 — Жан-Поль Сартр, французький письменник, філософ
1910 — Олександр Твардовський, російський поет
1935 — Франсуаза Саган, французька письменниця
1955 — Мішель Платіні, французький футболіст, тричі володар «Золотого м'яча», президент УЄФА від 2007 року
1962 — Віктор Цой, російський рок-співак, лідер гурту Кино
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 20 від 14 травня 2025
Читати номер