У холодну пору волоссю потрібно більше вітамінів та живлення, ніж в інші періоди. Стиліст Юлія Оразмурадова, яка підбирає образ багатьом зіркам шоубізу, радить подбати про якісні засоби догляду, правильно харчуватися та регулярно відвідувати трихолога.
Фраза «записатися на прийом до трихолога» може насторожити. Та насправді не все так страшно, як видається на перший погляд.
Якщо перукарі чи стилісти оцінюють стан шевелюри ззовні, то саме трихолог повністю вивчає фізіологію волосся, розробляє теоретичні і практичні методики лікування. Саме він може сказати, що відбувається з волоссям під шкірою голови, оцінити проблему поганого росту волосся та знайти шляхи її вирішення.
На запрошення тернопільського перукаря Миколи Онищука в місто завітала відома перукар-стиліст і трихолог Юлія Оразмурадова. Вона живе та працює в Одесі. Пані Юлія підбирає зачіску, образ та просто фантастично перевтілює учасників телепрограми «Show Stars. Серед них – зірки великого шоубізнесу.
Під час еклюзивного інтерв’ю ми зібрали найбільш практичні поради стиліста, які допоможуть створити «рай» на голові.
Голову треба прикривати
Головний убір взимку – це правило повинно стати аксіомою для тих, хто хоче мати привабливу шевелюру. Адже в морозну погоду судини на голові швидко звужуються, а отже, порушується нормальний процес живлення шкіри голови. Незахищене волосся швидко відламується і випадає.
Влітку голову також необхідно прикривати. Волосся не повинно бути під дією прямих сонячних променів, адже ультрафіолет його спалює.
Багато хто не вдягає головний убір, бо на голові потім панує хаос. Але насправді естетичний вихід із ситуації завжди можна знайти. Нині є багато моделей платків, шапок, капелюхів, шарфів, з допомогою яких можна створити яскравий і неординарний образ без відчуття «шухеру» на голові.
Викиньте старі засоби догляду
Зимовий догляд за волоссям відрізняється від звичного. Адже в холодну пору тип волосся і шкіри голови може змінюватися. І використання старих засобів може лише завдати шкоду.
Узимку волосся стає сухим, ламким, зневодненим.
Краса потребує певних витрат. Тому краще не економити на собі і купувати професійні шампуні, які будуть максимально делікатними, із нейтральним рівнем рН, міститимуть натуральні компоненти, без барвників, парабенів, силіконів та іншої хімії. Ідеальний варіант – звернутися за порадою до свого перукаря. Він зможе порадити якісний засіб догляду саме для вас. Шампунь потрібно міняти раз в місяць.
Після миття голови бажано використовувати зволожуючий бальзам чи кондиціонер, який захистить волосся від пересушування.
Маски і ще раз маски!
Не лінуйтесь робити зволожуючі та живильні маски, особливо в холодну пору року. З жовтня по березень раду всім чоловікам і жінкам ретельно займатися лікуванням волосся. Крім масок, можна робити пілінг. Він дозволяє зняти відмерлий шар шкіри голови, забирає залишки шампуней, лаків та інших засобів догляду за волоссям. Після цієї процедури можна вже наносити маски. Тримати їх на голові потрібно 15-20 хвилин.
Асортимент масок досить великий, з вибором може допомогти спеціаліст.
Використовуйте двофазні спреї
Чудовим рятівником волосся є двофазні спреї. Особливо дієві вони в холодну пору. Подібні спреї призначені для захисту, зволоження, харчування і відновлення волосся, а також покликані зберігати колір. Волосся набуває м’якість, шовковистість і здоровий блиск, легко розчісується і піддаються укладанню. Крім того, двофазні спреї слугують ще й термозахистом для волосся, адже ні для кого не секрет, що регулярні «гарячі укладки» серйозно руйнують волосся. Спреї захищають волосся від згубного впливу високих температур, не обтяжуючи, повертають волоссю здоровий блиск, розгладжуючи їх поверхню.
Генетика є генетика
Якщо від природи у вас тонке, слабке і нездорове волосся, то за допомогою правильного догляду його стан можна суттєво покращити. Але добитися того, аби замість тоненького волоссячка на голові виросла пишна шевелюра, - нереально. Генетика є генетика. До того ж, впливають ще й гормональні фактори.
Правильно харчуйтесь і уникайте стресів
Здорове харчування позитивно впливає на весь організм, у тому числі і волосся. Будь-які стреси чи хвороби знаходять негативне відображення на голові. Мало кому відомо, що антибіотики з організму людини виходять також і через голову. Тому не дивуйтесь, якщо після прийому сильних препаратів у вас почало випадати волосся.
Обережно з народними засобами
В Інтернеті є маса рецептів, як можна покращити стан волосся, використовуючи народні засоби. Стиліст не радить натхненно перевіряти на собі всі секрети. Адже для кожного типу і структури волосся потрібен свій варіант догляду. Те, що підходить подружці, може не підійти вам. І безпечність цих чудо-методик ніхто гарантувати не може.
Не рекомендує перукар експериментувати із перцевою м’ятою чи просто перцем . Потрібне правильне дозування і техніка нанесення речовини, інакше можна не лише спровокувати алергію, а й спалити шкіру голови. Краще довірити цю справу професіоналам. Випари перцевої настоянки можуть викликати навіть анафілактичний шок.
Як не допустити облисіння
Ця проблема більше турбує чоловіків, хоча нерідко зустрічається і серед жінок. Алопецію 1,2,3 стадій можна вилікувати. Але це довгий процес. Якщо облисіння вже 4 стадії, то нічого не допоможе.
Облисіння у чоловіків пов’язане з генетикою, гормональними змінами, стресовими ситуаціями. У жінок алопецію може спровокувати навіть прийом протизаплідних препаратів.
Знайдіть свого перукаря
Краще мати свого компетентного перукаря. Не варто бігати від одного майстра до іншого. Якщо один спеціаліст буде знати всі нюанси догляду за вашим волоссям, він зможе порадити і яку зачіску краще вибрати, і як доглядати за волоссям.
Кисла вода – для блиску
Ополіскувати помите волосся можна кислою водою. Для цього до звичайної води можна додати кілька крапель соку лимона чи оцет. Тоді волосся і блистітиме, і розчісуватиметься легко.
У домашніх умовах можна робити відвари трав. Але краще їх не змішувати, адже невідомо, як вони між собою поєднуються.
Сушити феном – можна
«Гарячий» потік повітря може з часом просто пересушити волосся, тож ліпше вибирати слабший режим. Фен потрібно тримати на відстані 30 см від голови. Сушити волосся потрібно в напрямку по їхньому росту, а не хаотично. Інакше, воно заплутується, ламається і випадає.
Не красивих жінок не буває
Не дивлячись на те, яким волоссям природа наділила людину, кожна жінка може почуватися чарівною та особливою. За словами Юлії Оразмурадової, не красивих жінок не буває. Правильна зачіска, акуратно підібраний одяг, макіяж можуть допомогти зробити з кожної жінки королеву.
В Україні найвродливіші жінки у світі, кожна має в собі якусь родзинку, особливий секрет. Харизматичності наших жінок можна лише по-доброму заздрити, тому ніколи не потрібно опускати руки. Себе треба любити, себе треба балувати, - завершує стиліст.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер