- У Тернополі діє заборона на використання піротехнічних засобів: салютів та інших видів піротехнічних виробів до моменту завершення антитерористичної операції, - нагадують у міській раді. - При виявленні порушень просимо звертатися мешканців міста та гостей у поліцію для притягнення винних до відповідальності, а також інформувати про випадки використання піротехнічних засобів на довідку 15-80.
- Є маленька салюти, є більші. Відповідні і ціни різні, - каже тернополянин Андрій Тимко. - Звісно, що нашим людям завжди треба найбільший салют, щоб все місто чуло і бачило, що хтось святкує чи новий рік, чи ще щось. Так, от ціна такого салюту кілька тисяч гривень і краще б ці гроші віддали на благодійність. Дивно, чому наші люди не розуміють, що зараз такі речі недоречні.
Святкувати без феєрверків новорічні та різдвяні свята закликають і в управлінні ДСНС. Але при цьому і роз'яснюють як її правильно вибирати, щоб не наразити ні себе, ні оточуючих на небезпеку.
- Відмовитись від піротехінки потрібно перш за все через загальну ситуацію в Україні, коли на Сході триває антитерористична операція, - кажуть у прес-службі. - Людям, які купують піротехнічні вироби варто замислитись, а чи не краще кошти, які вони планують витрати, по суті, "на вітер", задля розваг, спрямувати на користь армії чи пожертвувати офіційним волонтерським організаціям, які допомагають нашим солдатам.
Окрім моральних аспектів існують й інші, не менш вагомі аргументи проти використання піротехніки. Адже, часто, хлопавки, петарди‚ салюти, ракети, феєрверки та інших піротехнічні засоби люди купують не у спеціалізованих магазинах, а, здебільшого, у непристосованих закладах торгівлі, на ринках – у місцях, де продавці не несуть відповідальності за якість товару.
- Тож придбавши в них піротехніку, зазвичай несертифіковану, люди наражають себе та оточуючих на небезпеку, - зазначають рятувальники. - Потрібно пам’ятати, що при купівлі піротехніки варто вимагати у продавця копію сертифіката якості товару, перевірити термін придатності виробу або його гарантійний термін.
До кожного піротехнічного виробу має бути інструкція із застосування, яка містить інформацію про небезпеку та обмеження за віком щодо його застосування.
- Якщо тернополяни бачитимуть, що хтось використовує піротехніку, зокрема салюти, то варто звертатись у поліцію, - пояснюють в управлінні патрульної поліції Тернополя. - Патрульні приїдуть на місце, зафіксують використання піротехніки. Є стаття 195/6 Порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів. Який штраф правопорушник заплатить вирішить суд.
Як пояснюють в управлінні, є ще одна стаття, за якою можуть відкрити справу - 173 дрібне хуліганство. Це в тому випадку, якщо хтось стріляв петардами. В такому випадку штраф від 51 до 119 грн.
А чи куплятимете ви піротехніку для святкування Нового року?
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер
о 19-30 сьогодні, в районі Лучаківського-Тролейбусної так валили феєрверки, то наші наша бідося патріотична святкує.