У редакцію “20 хвилин” звернулася читачка пані Лілія. Жінка знайшла на вулиці карту тернополянина і цікавиться, як можна знайти власника.
- Біля зупинки “Карпати” я знайшла соціальну карту, - повідомила читачка. - Людей на зупинці я розпитала, чи можливо, хтось загубив цю картку, але ніхто не відгукнувся. Забрала картку з собою. Куди звертатися, якщо хтось загубив чи знайшов карту? Думаю, подібних випадків у Тернополі немало.
У ТОВ “Системний зв’язок” Ольга Терещукрозповідають, що справді тернополяни час від часу гублять картки. Тільки в оператора зараз є 290 знайдених карток, власники яких ще не відгукнулися. А ще багато оголошень про пропажу “гуляють соцмережами”. На жаль, люди, які розміщують такі оголошення, не вказують свого номера мобільного, за яким можна забрати картку. Тому від таких оголошень користі буває мало. Найкраще в подібній ситуації принести знайдену картку до оператора ТОВ “Системний зв’язок” на вул. Чорновола, 1. Оператор зможе зв’язатися з власником карти і повернути її. Адже під час заповнення анкети люди залишали номери своїх мобільних. Головне, щоб цей номер був правильно вказаний, бо бувають помилки, є неактивні номери.
- Соцмережі рясніють оголошеннями, у яких тернополяни просять допомогти знайти загублений електронний квиток «Соціальна карта тернополянина» або інформують про таку знахідку, - кажуть у ТОВ "Системний зв'язок". - Багато хто залишає ці карти у супермаркетах, кіосках, у транспорті з надією, що власник повернеться. Втім, просимо знайдені електронні квитки приносити у ТОВ «Системний зв’язок». Адже при заповненні анкети тернополяни вказують свій номер телефону, за яким із ними можна зв’язатися в разі втрати квитка. Якщо він буде переданий у ТОВ, то власник швидше зможе його повернути.
Часто буває так, що втраченою картою користуються недобросовісні люди, і квиток продовжує «їздити» у громадському транспорті - відстежувати це допомагають сучасні технології, додає пані Терещук. Особливо це стосується втрачених пільгових карток, які дають право на безкоштовний проїзд. Лише оператор може заблокувати картку, після чого для шахрая, який нею скористався, вона стає непотрібною. Те ж саме можна сказати і про персоніфіковані картки, на балансі яких є кошти. Якщо оператор на ваше прохання заблокує карту, кошти збережуться і ймовірність того, що крадій її поверне, збільшиться. До того ж, якщо доведеться виготовляти нову картку, ці кошти будуть на ній збережені.
Довідка
Оголошення про знайдену чи загублену картку тернополяни часто публікують у спільноті «Загубив-знайшов» у соцмережі “Фейсбук”. У ТОВ “Системний зв’язок” просять також дублювати дане оголошення і на сторінці «Файна карта», щоб пришвидшити пошуки квитка. І обов’язково вказуйте номер свого мобільного, щоб вас можна було знайти.
Якщо ви знайшли чужий електронний квиток «Соціальна карта тернополянина» або втратили свій, потрібно повідомити про це оператора ТОВ “Системний зв’язок” за телефонами гарячої лінії (0352- 40-03-50, 050- 040-03-50, 067- 240-03-56), або принести картку безпосередньо у ТОВ «Системний зв’язок», офіс якого розташований на вулиці В. Чорновола, 1.
Всі подробиці про карту тернополянина шукайте на сайті https://fayna-karta.te.ua.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер