Програма "Інспектор. Міста" з ведучим Володимиром Остапчуком вийшла в ефір у вівторок, 6 лютого. Інспектор побував у Тернополі і завітав у "Тернопільський м'ясокомбінат", міську лікарню № 2 та соціальний центр "На порозі дорослого життя".
Центральна тернопільська лікарня №2 славиться на форумах негативними відгуками. Йдеться про погане ставлення до пацієнтів без тернопільської приписки, що є порушенням. Аби перевірити правдивість цих слів, команда "Інспектор. Міста" вирішила провести експеримент.
Дівчині на ім’я Вікторія зробили імітацію травми і відправили у лікарню. У приймальному відділені дівчина стояла протягом 10 хв., і до неї ніхто із лікарів не підійшов. Володимир Остапчук вирушив на допомогу. Із появою Володимира та камер, з’являється лікар. Дівчину ведуть на огляд. Щойно знімальна група зайшла до перев’язочної, лікар кудись зник. Потім з’ясувалося, що він телефонував керівництву лікарні.
Поки лікаря немає, Володимир вирішує перевірити лікарню на чистоту. Чистота одного із столиків у 5 разів перевищила норму. Лікар на це не зважає і нарешті оглядає пацієнтку. Огляд тривав 30 хв., дивно, що за цей час лікар не помітив, що насправді травма - це грим. Лікар нарешті відпустив пацієнту і сказав, що травма незначна. Дівчину відправили до невропатолога. Лікар назначив абсолютно здоровій дівчині щеплення. Володимир вирішив припинити експеримент і розповів лікарю, що травма вигадана. Хірург ще довго виправдовувався, мовляв розгубився, побачивши камери.
Інспектор також оглянув палати. В одній із них Володимир познайомився із пацієнтом Богданом. Чоловіка мали виписати за два дні, хоча ще вчора він був на операційному столі. У нього була операція на перегородці носа. Операція нескладна, однак нетипова для тернопільських спеціалістів. Метод, за яким відбувалася операція, був запозичений у Польщі. Операцію проводив тернопільський лікар, про якого пацієнт Богдан добре відгукнувся. Лікаря запрошували працювати у столицю, однак він захотів залишитись у рідному місті.
Інспектор відвідав наступну палату і зустрівся із пацієнтом, який нещодавно ледве не попрощався із життям. За кілька місяців лікарям вдалося поставити чоловіка на ноги, за що його родина вдячна усім медикам. Крім того, виявилось, що місцеві лікарі врятували життям сотням постраждалим на Майдані. Далі Володимир перевірив їдальню. Інспектор встановлює, що тут чисто. Крім того, інспектор перевірив, як утилізують шприци у лікарні, і виявилося, що й з цим все добре.
Інспектор забирає свої підозри, вручає лікарні табличку Гордість міста, але обіцяє повернутися сюди через рік.
Також пан Володимир побував на м'ясокомбінаті. Пропонуємоа вам подивитись відео:
"Тернопільський м'ясокомбінат" дав офіційну відповідь:
"Щодо програми «Ревізор. Міста»
В ефірі телеканалу «1+1» вийшла програма «Ревізор. Міста», зйомки якої проходили, в тому числі, і за участю працівників компанії «Агропродсервіс» та працівників її структурного підрозділу «Тернопільський м’ясокомбінат».
Незважаючи на те, що знімальна група робила свою роботу, постійно наголошуючи на тому, що законодавство дозволяє здійснювати такого роду діяльність, назвати програму об’єктивною та чесною не можна.
Жодне законодавство будь-якої правової держави не заохочує до провокації. В даному ж випадку провокація мала місце, як під час зйомок прихованою камерою без згоди на це людини, яку знімали, так і під час «проривання» на прохідній м’ясокомбінату. На відео видно, як ведучий під турнікетом намагається пройти на територію. Хоча навіть необізнаним з тонкощами зйомок людям зрозуміло, що так само зробити оператору з камерою практично нереально. Іншими словами, ведучий проривався лише для «картинки», бо оператори з апаратурою так хвацько подолати турнікет не змогли би взагалі. Крім того, кадри, де уповноважені працівники служби безпеки підприємства роз’яснюють, що на територію комбінату стороннім особам прохід не дозволений, у програму не потрапили. Як і вручення документів, які надають право заборонити фото- відеозйомку на своїй території, якщо є відповідні внутрішні накази з цього приводу. Такі документи є, вони були скопійовані та передані знімальній групі, як доказ того, що компанія діє виключно в межах правового поля.
Незважаючи на те, що зйомки програми тривають дві доби, знімальна група навідріз відмовилася знімати програму на наступний день, хоча на інших об’єктах перебували протягом двох знімальних днів. Не приїхали вони і через місяць, хоча на їхньому відео зафіксовано, що ми готові приймати їх. На момент зйомок програми, компанія «Агропродсервіс» вже протягом більш, як півроку, двічі на тиждень проводила екскурсії Тернопільським м’ясокомбінатом для школярів міста та області. На пропозицію взяти участь в черговій екскурсії разом з дітьми, знімальна група також навідріз відмовилась.
Зйомки прихованою камерою проводилися підставною особою знімальної групи виключно в так званій «брудній» зоні (забій, кишковий цех, задня рампа для кісткових відходів), працівники якої не перетинаються з працівниками «чистої» зони, що здійснюють обвалку м’яса та виготовляють м’ясні продукти. Для цього в компанії замовили різну за кольором спецформу та надали різний доступ проходження територію комбінату для власників чіп-карт. Переміщення працівників контролюється внутрішніми камерами спостереження. Відсутність зйомок в інших цехах не може слугувати підтвердженням того, що виробництво не відповідає нормам. Тим більше, що до аналогічного виробництва (йдеться про виготовлення напівфабрикатів у фірмових магазинах «Студія м’яса») претензій з боку знімальної групи не було. Однак, у програму ці кадри не увійшли. Як і результати експертизи м’яса, купленого в нашому магазині.
Враховуючи вищенаведене, вважаємо, що програма «Ревізор. Міста» є замовною, орієнтованою на пошук негативу будь-якою ціною, включаючи провокації та замовчування невигідних для програми фактів.
Шкода, що ведучий, який є резидентом Канади, намагається повчати, сам не дотримуючись елементарних стандартів у роботі – правдивості, об’єктивності, права іншої сторони на позицію тощо.
За бажанням зробити «шоу», журналісти забувають про об’єктивне висвітлення позиції іншої сторони, користуються неприйнятними методами при проведення зйомок, чим свідомо чи несвідомо роблять програму інструментом для виконання недобросовісних «заказух», що немає нічого спільного з інформуванням населення, як цього вимагає законодавство".
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 38 від 18 вересня 2024
Читати номер
Василь Лящук
Просто показали це не найкращим чином. а це вже питання більше до журналістів і пріоритетів у програми. вони хочуть брати правдою чи провокацією.
Helga Soloha reply Василь Лящук
Анонім
Віра Федів
Спаклюжити легше і ліпше для рейтингів. от і все..
Анонім reply Віра Федів
Віра Федів
Спаклюжити легше і ліпше для рейтингів. от і все..