Тернополяни «знищують людство» коронавірусом у мобільній грі: що каже психолог

Тернополяни «знищують людство» коронавірусом у мобільній грі: що каже психолог
  • Через спалах коронавірусу в Китаї, чимало українців почали активно «гуглити» все про цю хворобу. Більше того, на хвилі «хайпу» значно виросла цікавість людей до мобільної гри Plagua Inc, мета якої – створити сильний вірус та знищити людство на планеті.
  • Всесвітня організація охорони здоров'я схвалила 11 версію Міжнародної класифікацію хвороб, де включила ігроманію у список хвороб.  
  • Журналіст «20 хвилин» дізнався, що саме шукають тернополяни та поспілкувався з психологом, щоб зясувати, чому цікавість людей до смертельної небезпеки така висока.

Щоб проаналізувати запити тернополян в пошуковиках, ми скористалися інструментом Google Trends. Він дозволяє аналізувати запити людей у найбільшій пошуковій системі і визначати рівень цікавості до певного запиту по окремим країнам та навіть областям.

Аналізуючи запити людей, Google Trends дозволяє визначити коефіцієнт цікавості від 0 до 100 до певної теми. Тобто якщо цікавість 0, то відповідно таких запитів дуже мало. Якщо ж цікавість 100, то люди дуже активно це шукають і тема «а тренді».

Шукають все про вірус

Ми проаналізували запити, пов’язані з коронавірусом. Так інформацію почали активно шукати одразу після того як почала з’являтися інформація про небезпечний вірус у Китаї та перші смерті від нього.

Відео дня

Запити пов’язані з коронавірусом протягом 19 – 25 січня набрали популярності від 0 до 34, а з 26 до 1 лютого ця відмітка виросла до 100 по Україні. Цікавість у Тернопільські області близько 80 – це один з найбільших показників по Україні.

Дехто навіть шукає неправильні і перекручені назви, таких як «корона вірус». Таких запитів чимало. Найбільше неправильну назву вводили в пошукову систему жителі західного регіону. Перше місце зайняли волиняни, а друге – тернополяни.

Шукають люди і все, що пов’язано з цим небезпечним вірусом. Це новини про епідемію, смерті, зараження в інших країнах. Але найбільше люди, та зокрема жителі нашого регіону, шукають симптоми хвороби.

Завантажують гру, щоб «знищити людство»

На фоні інформаційного галасу багато людей почали завантажувати гру Plague Inc. Це мультиплатфорна комп’ютерна стратегія.  Жанр гри – біологічний симулятор. Ця гра не нова. Її розробили для смартфонів на операційній системі Android та IOS ще у 2012 році. За кілька місяців вона потрапила в топи найбільш завантажуваних додатків. Однак популярність з часом почала згасати, бо вона почала швидко набридати через одноманітність. 

Неочікувано, після спалаху коронавіруса, за гру знову згадали. Більше того, вона почала займати перші місця по завантаженню. Plague Inc стала лідером серед платних додатків AppStore у Китаї, де ситуація з хворобою найбільш напружена. Перше місце гра займає ще в 55 країнах. В гру можна грати безкоштовно. 

Проаналізувавши тренди Google ми побачили, що ця гра в Україні знову набрала популярності. «Plague Inc» шукають по всій Україні. А от запит «Plague Inc взлом» - найбільше шукають саме жителі тернопільської області. Зламана версія гри дозволяє безкоштовно користуватися усім функціоналом додатку без реклами.

Загалом, цікавість до гри з виросла майже на 180% в Україні за даними Google Trends і популярність продовжує зростати.

В чому особливості гри

Plague Inc – досить проста гра. Хоча її мета – знищити людство, ніяких жорстоких сцен ви не побачите. На екрані є лише карта світу, де між континентами літають літаки та плавають кораблі. Також ви бачите стрічку новин, що важливого відбувається у світі. Спершу треба обрати тип інфекції. Це може бути вірус, бактерія, грибок, паразити, біологічна зброя, тощо. Треба і назвати нову хворобу. Зараз чимало людей називають свою хворобу коронавірусом, а дехто вигадує жартівливі назви, такі як «лінь», «робота», «бабусині пиріжки», «тупість» та інші, адже ця назва буде фігурувати в грі у стрічці новин. Так «тупість» може захопити людство і стати об’єктом дослідження Всесвітньої організації охорони здоров’я. Врешті, якщо ви переможете, то побачите повідомлення з привітанням «Тупість знищила людство».

Після початкових налаштувань вірусу ви заражаєте першу людину. Можна обрати будь–яку країну. Далі починається розповсюдження хвороби.

Щоб перемогти та знищити людство, потрібно добре обдумати свою стратегію. Треба правильно розвивати та удосконалювати хворобу, боротися з ліками, розширювати шляхи передачі інфекції та збільшувати перелік симптомів.

Хоча гра виглядає досить реалістично, нічого спільного з реальністю вона не немає. У грі хвороба може заразити мільйони людей, перш ніж її виявлять. В реальному житті коронавірус виявили одразу і почали активно локалізовувати епідемію.

Однак психологи попереджають, що захоплюватися та "з головою поринати" в різні ігри не варто. 25 травня на сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров'я в Женеві Всесвітня організації охорони здоров'я схвалив 11 версію Міжнародної класифікації хвороб. Оновлений документ набере чинності 1 січня 2022 року. В новий список потрапила ігроманія. Залежність від ігор визнали хворобою. Тому ми закликаємо вас відповідально ставитися до будь-яких ігор та стежити за психологічним станом дітей, які захоплюються відеоіграми. Якщо ви відчуваєте агресію, під час гри, або бачите агресію у ваших дітей - краще видалити її.

Чому люди грають в цю гру?

Ми поспілкувалися з лікаркою-психологинею Надією Тарасовою. Як пояснює лікарка, граючи в таку гру та активно цікавлячись темою коронавірусу, людина може впоратися зі своїми переживаннями.

- В першу чергу людина таким чином може контролювати свій страх, – пояснює психологиня Надія Тарасова. – В реальності вірус особисто взяти під контроль неможна, а в грі ми його контролюємо. Таким чином можна змоделювати різні ситуації. Звичайно, дехто проявляє деяку жорстокість у людей. Я вважаю, що це спосіб вирішити внутрішні переживання. Наші проблеми та агресія має змогу вийти. Також можна зменшити цю тривогу, пов’язану з вірусом.

Пані Надія зауважує, що таку гру не можна однозначно назвати хорошою, або поганою. Все залежить від самої людини. Декому вона потрібна, щоб заспокоїти себе, а дехто навпаки – стає більш нервовий.

- Потрібно бачити, наскільки людина поринула у гру і ці справи, – каже Надія Тарасова. – Проблема не в самій грі, а в тому, звідки у людини ці імпульси, звідки в неї є тривога, страхи. Те, що людина може реалізувати та приборкати страхи віртуально, є добрим моментом. Але звідки з’являються страхи – інше питання.

Як впоратися зі страхом

Хоча медики, вчені та цілі держави докладають зусиль щоб коронавірус не зміг розповсюдитися та заразити здорови людей – паніка у людей все ж є. Надія Тарасова каже, що якщо ви залежите від думки інших, то варто це мінімізувати.

- Звичайно, це тривала і копітка робота над собою (швидше за все навіть з психологом) і в тривозі, пов'язаної з коронавірусом не допоможе, але на майбутнє точно стане в нагоді, бо схожі ситуації періодично повторюються, – пояснює психологиня. – Головне під час паніки – зберігати ясний розум. Потрібно намагатися отримувати інформацію від офіційних і перевірених джерел. Звичайно, ми багато чого не знаємо і, можливо, ніколи і не дізнаємося, а не варту отримувати інформацію від «бабусь на лавочці». Подавати інформацію можна по різному і з різними цілями!

Надія Тарасова радить опиратися на конкретні цифри, а не на емоції. Це допоможе вам уникнути паніки.

- Сюжети за типом «а у померлих були діти і вони багато чого в житті не встигли домогтися» варто виключати зі своєї стрічки новин, – радить лікарка. – Це звичайна спроба маніпулювати, тому що ми не знаємо чого вони там хотіли. Треба намагатися не «перемивати» цю тему з іншими. Можна сказати «я переживаю» або «я співчуваю», але не йти в багатогодинні розповіді про те, як це жахливо, що люди вмирають і я теж можу померти. Як не банально, але потрібно вести здоровий спосіб життя, тому що це запорука хорошого імунітету. Ну і звичайно варто розуміти, що щось від нас залежить, а щось ні. І вірус швидше незалежний персонаж у всій цій історії.

А ви грали в Plague Inc? Що думаєте про цю гру? Пишіть у коментарях!

Опитування

Чи грали ви колись в цю гру?

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (2)
  • Барюсік Пазітіффф

    Зупиніть планету я зійду
  • Людмила Липка

    Божевільний світ.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:05 У Чорткові на гаражному розпродажі зібрали кошти на чотири дрони 21:01 У тернополянина вдома знайшли боєприпаси 20:10 П’ять років тюрми ухилянту, хоча провини у суді не визнав: подробиці 19:03 Готуємось до можливих відключень світла: скільки коштують повербанки та зарядні станції у Тернополі photo_camera Від читача 21:03 Натхнення і креатив: Світ вечірніх суконь Койнаш Карини 18:04 Ухилянта з Тернопільщини затримали неподалік кордону з Румунією 17:35 У Тернополі збирають мобільну бібліотеку для ЗСУ: як долучитися 17:01 Біля школи №3 висаджують гортензії та туї: як виглядає територія photo_camera 16:15 Тарифи на тепло і гарячу воду: чи будуть більше платити тернополяни 15:45 За добу в аваріях на Тернопільщині постраждали троє дітей 15:30 «Бачу, як у них розправляються плечі». Благодійники об’єдналися у проєкт «Діти Янголів» та дбають про родини загиблих військових 15:01 На Об'їзній ускладнений рух через аварію 14:35 Балкони бібліотеки в центрі ремонтують за 300 тисяч: хто і що саме там робить 14:02 У дев’яти будинках Тернополя проведуть ремонти на умовах співфінансування 13:17 Ремонт Гайової продовжили — рух перекриють до кінця року 12:55 У селищі Козова затримали 27-річного жителя Франківщини, який намагався поїхати на чужому авто 12:03 На Тернопільщині відбулися відкриті уроки футболу photo_camera 11:00 ДТП на Збаразькому кільці — є великі затори на 15 Квітня, Бандери, Протасевича 10:35 Юні тернопільські веслувальники успішно виступили на International Lviv Regata 10:00 Стипендія від Президента: найуспішніші учні області
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up