Карбованець служив в якості грошової одиниці ще при гетьманові Скоропадському, і за часів Директорії, і при німецькому окупаційному режимі. Після розпаду Радянського Союзу незалежна Україна знову піднімає питання про свою національну валюту. Так з`явився грошовий знак - купоно-карбованець. Його виплачували громадянам молодої незалежної держави нарівні з рублем аж до 1993 року, коли в Росії пройшла грошова реформа. Офіційний курс купоно-карбованця по відношенню до рубля тоді виглядав таким чином: 1.45 крб. = 1 руб.
Курс національної валюти постійно падав, через що відбувалася інфляція. Оскільки купоно-карбованцю підготували роль тимчасової валюти, розрахованої на перехідний період, уряд обіцяв поліпшення стану економіки, а народ терпляче чекав дива. Але Україна все одно увійшла в першу десятку країн, по яких пройшлася гіперінфляція.
Щодо зовнішнього вигляду купоно-карбованця мудрувати не доводиться: валюта дуже непрактична, легко протиралася і рвалася. У народі нова грошова одиниця отримала прізвисько «фантик». Та й захист у нього був слабкий, тому й підробляли його з легкістю. І лише один плюс можна було поставити в цій реформі: нова валюта стала передумовою для запровадження новітньої, тобто гривні.
Події:
1918 — Гетьман України Павло Скоропадський узаконив автокефалію Української Православної Церкви (УАПЦ).
У цей день народилися:
1935 — Людмила Гурченко, народна артистка СРСР, акторка та композитор.
Померли:
1623 — Святий Йосафат Кунцевич, український церковний діяч, греко-католицький архієпископ полоцький
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер