- Таке рішення прийняли у зв'язку з тим, що піднялись ціни на комунальні платежі та коефіцієнт заробітної плати, - каже начальник управління культури Тернопільської міської ради Олександр Смик. - Виконком приймає таке рішення перед кожним початком навчального року за поданням директорів шкіл. В середньому, плата за навчання дітей зросла на 10 гривень.
Батьківську плату в початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладах "Тернопільська музична школа №1" імені В.Барвінського та "Тернопільська музична школа №2 ім. М.Вербицького" встановили у таких розмірах:
- фортепіано, гітара, синтезатор - 290 грн.
- баян, цимбали, бандура,сопілка, акордеон -165 грн.
- скрипка - 190 грн.
- віолончель , контрабас - 165 грн.
- домра - 120 грн.
- саксофон - 250 грн.
- духові інструменти - 190 грн.
- ударні інструменти - 210 грн.
- академічний спів - 225` грн.
- електроінструменти - 260 грн.
- вокально-хорове відділення - 175 грн.
- естрадний спів - 300 грн.
А у тернопільській художній школі ім. М.Бойчука:
- відділ «Образотворче мистецтво» - 210 грн.
- відділ «Художнє оздоблення текстилю» - 210 грн.
У рішенні виконкому позначили і перелік категорій батьків, що звільняються від плати. Так безкоштовно у школах можуть навчатись діти, батьки яких загинули під час участі в АТО та ООС; діти, батьки яких є учасниками бойових дій на території проведення АТО та ООС; діти, батьки яких беруть участь в АТО та ООС; дітей, батьки яких отримали інвалідність під час участі в АТО та ООС.
Плату в розмірі 50% встановили для учнів, які мають реєстрацію у Тернополі або населених пунктах Тернопільської міської територіальної громади. Половину суми платитимуть батьки найбільш талановитих дітей (2% від загальної кількості учнів) та батьки, що мають інвалідність.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер